26-02-2018 10:33:00

100’ncü anjiyo başarıyla yapıldı

100’ncü anjiyo başarıyla yapıldı

Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde kısa süre önce hizmete giren Anjiyografi Ünitesi’nde 100.ameliyat gerçekleştirildi.


Antakyalı genç ve başarılı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Barış Kavvasoğlu, günde ortalama 6-7 kalp ameliyatı yaparak rekora koşuyor. Dr. Kavvasoğlu, 15 günde 100. anjiyogra operasyonunu gerçekleştirdi.

Antakyalı Dr. Barış Kavvasoğlu, 15 gün içerisinde 100’ün üzerinde anjiyo ameliyatının başarıyla yapıldığını, daha önce kalp krizi geçiren hastaları çevre illerde bulunan kamu hastanelerine sevk ederken, şimdi ise hastalara 15-20 dakika gibi çok kısa sürede müdahale edebildiklerini kaydederek, “Bir hasta dahi olsa sağlığına kavuşmasını sağlayabiliyorsak, hayatta kalmasına sebep olabiliyorsak, bizler için çok büyük mutluluktur” dedi.

HİZMETİN NİTELİKLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI ÇOK ÖNEMLİ
Kardiyoloji Uzmanı Dr. Barış Kavvasoğlu şu bilgileri verdi:“Anjiyografi ünitesinin hizmete girmesiyle birlikte, günün hangi saatinde olursa olsun, kalp krizi ile gelen hastaya hızlı bir şekilde acilde müdahalesi yapılıp tanısı konularak, hızlı bir şekilde, gerekirse anjiyo yapılmaktadır.
Hizmetin nitelikli ve sürdürülebilir olması çok önemli. Çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz. Ünitenin açılışından bugüne kadar yüzü aşkın hasta anjiyo olmak üzere bizleri tercih etmiştir. Öncelikle, anjiyo, hastanın damarlarında kataterlerle ilerleyip, görüntüler alınarak, damarlarda tespit edilen tıkanıklıkların tekrar eski sağlığına kavuşturulduğu bir sistemdir. Ünitemiz, son teknoloji ile donatılmış olup, hastalarımıza modern malzemeler ve en kaliteli stent kullanmaktayız.”

YILMAZ: ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ NOKTASINDA BİR AVANTAJ SAĞLAMIŞ DURUMDAYIZ

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, “Koroner arter hastalığı, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ölümlerin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Biz, anjiyografi ünitemizle birlikte, erken teşhis ve tedavi noktasında bir avantaj sağlamış durumdayız. Anjiyografi ünitemizde halen 8 Kardiyoloji Uzmanı, 3 Anjiyo Teknisyeni ve 7 Hemşire ile birlikte hizmet vermekteyiz” açıklamasında bulundu.

Bu haber 242 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Defne Hastanesinde 10.yıl heyecanı

Defne Hastanesinde 10.yıl heyecanı

Bölgemiz sağlık sektörünün öncü kurumlarından olan ve kurulduğu günden bu güne kadar verdiği başarılı sağlık hizmeti ile herkesin takdirini toplayan Özel Defne Hastanesi 10.yılını ..

DEVAMI +
Unutursam hatırlat!

Unutursam hatırlat!

21 Eylül Dünya Alzheimer günü nedeniyle uyarıda bulundu.

DEVAMI +
Genç sağlık gönüllüleri bilgilendirildi

Genç sağlık gönüllüleri bilgilendirildi

Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Projesi (GGSL) kapsamında “Sağlıklı Hayat Merkezinde” görev yapan Aile Danışmanı ve Gençlik Çalışanı Cihan Eryılmaz yönetiminde “Genç Sağlık Gönüllüle..

DEVAMI +
Taramadan ücretsiz faydanabilirsiniz

Taramadan ücretsiz faydanabilirsiniz

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Riski tarama programından ücretsiz olarak faydanabileneceği açıkladı.

DEVAMI +
SOĞUK HAVA DEPOSU VE ENTEGRE TESİS YAPILMALI

SOĞUK HAVA DEPOSU VE ENTEGRE TESİS YAPILMALI

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Hatay’ın ülke turunçgil üretimi noktasındaki önemini belirterek bölgede hala bir soğuk hava deposu ve entegre tesisin olmadığını söyleyerek konu..

DEVAMI +
ANGUSLAR DENİZ YOLUYLA İSKENDERUN LİMANI'NA GELDİ

ANGUSLAR DENİZ YOLUYLA İSKENDERUN LİMANI'NA GELDİ

Güney Amerika ülkelerinden ithal edilen 21 bin angus cinsi büyükbaş hayvan deniz yoluyla Hatay'a getirildi.

DEVAMI +