26-02-2018 10:33:00

100’ncü anjiyo başarıyla yapıldı

100’ncü anjiyo başarıyla yapıldı

Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde kısa süre önce hizmete giren Anjiyografi Ünitesi’nde 100.ameliyat gerçekleştirildi.


Antakyalı genç ve başarılı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Barış Kavvasoğlu, günde ortalama 6-7 kalp ameliyatı yaparak rekora koşuyor. Dr. Kavvasoğlu, 15 günde 100. anjiyogra operasyonunu gerçekleştirdi.

Antakyalı Dr. Barış Kavvasoğlu, 15 gün içerisinde 100’ün üzerinde anjiyo ameliyatının başarıyla yapıldığını, daha önce kalp krizi geçiren hastaları çevre illerde bulunan kamu hastanelerine sevk ederken, şimdi ise hastalara 15-20 dakika gibi çok kısa sürede müdahale edebildiklerini kaydederek, “Bir hasta dahi olsa sağlığına kavuşmasını sağlayabiliyorsak, hayatta kalmasına sebep olabiliyorsak, bizler için çok büyük mutluluktur” dedi.

HİZMETİN NİTELİKLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI ÇOK ÖNEMLİ
Kardiyoloji Uzmanı Dr. Barış Kavvasoğlu şu bilgileri verdi:“Anjiyografi ünitesinin hizmete girmesiyle birlikte, günün hangi saatinde olursa olsun, kalp krizi ile gelen hastaya hızlı bir şekilde acilde müdahalesi yapılıp tanısı konularak, hızlı bir şekilde, gerekirse anjiyo yapılmaktadır.
Hizmetin nitelikli ve sürdürülebilir olması çok önemli. Çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz. Ünitenin açılışından bugüne kadar yüzü aşkın hasta anjiyo olmak üzere bizleri tercih etmiştir. Öncelikle, anjiyo, hastanın damarlarında kataterlerle ilerleyip, görüntüler alınarak, damarlarda tespit edilen tıkanıklıkların tekrar eski sağlığına kavuşturulduğu bir sistemdir. Ünitemiz, son teknoloji ile donatılmış olup, hastalarımıza modern malzemeler ve en kaliteli stent kullanmaktayız.”

YILMAZ: ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ NOKTASINDA BİR AVANTAJ SAĞLAMIŞ DURUMDAYIZ

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, “Koroner arter hastalığı, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ölümlerin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Biz, anjiyografi ünitemizle birlikte, erken teşhis ve tedavi noktasında bir avantaj sağlamış durumdayız. Anjiyografi ünitemizde halen 8 Kardiyoloji Uzmanı, 3 Anjiyo Teknisyeni ve 7 Hemşire ile birlikte hizmet vermekteyiz” açıklamasında bulundu.

Bu haber 210 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Tütün ölüm nedenlerinin başında gelmektedir

Tütün ölüm nedenlerinin başında gelmektedir

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz günü nedeniyle açıklamada bulundu.

DEVAMI +
Meyan kökü şerbetinin faydaları

Meyan kökü şerbetinin faydaları

Ramazan ayının en çok tüketilen içeceklerinden biri olan meyan şerbetinin sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle sahurdan sonra içilecek bir bardak meyan şerbeti oruçtaki s..

DEVAMI +
RAMAZAN'DA 30 ÖNERİ

RAMAZAN'DA 30 ÖNERİ

Ramazan'da 30 güne 30 altın öneri Ramazan ayında oruç tutanlar için 30 günü sağlıklı geçirmeleri için altın niteliğinde 30 ayrı öneri…

DEVAMI +
ERGENLERE YÖNELİK ÜREME SAĞLIĞI EĞİTİCİ EĞİTİMİ DÜZENLEDİ

ERGENLERE YÖNELİK ÜREME SAĞLIĞI EĞİTİCİ EĞİTİMİ DÜZENLEDİ

İl Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli projede yer alan Gençlik Çalışanlarına “Ergenlere Yönelik Üreme Sağlığı Eğitici Eğitimi” verildi...

DEVAMI +
MİGRENİNİZ VARSA İFTARDA TURŞUDAN UZAK DURUN!

MİGRENİNİZ VARSA İFTARDA TURŞUDAN UZAK DURUN!

Ramazan ayı kronik hastalıkları olan kişilerin hastalıklarının nüksetmemesi için çok daha dikkatli davranmaları gereken bir dönem…

DEVAMI +
ALPASLAN’DAN SERTBAŞ’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

ALPASLAN’DAN SERTBAŞ’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Bekir Sertbaş’a geçmiş ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +