26-02-2018 10:33:00

100’ncü anjiyo başarıyla yapıldı

100’ncü anjiyo başarıyla yapıldı

Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde kısa süre önce hizmete giren Anjiyografi Ünitesi’nde 100.ameliyat gerçekleştirildi.


Antakyalı genç ve başarılı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Barış Kavvasoğlu, günde ortalama 6-7 kalp ameliyatı yaparak rekora koşuyor. Dr. Kavvasoğlu, 15 günde 100. anjiyogra operasyonunu gerçekleştirdi.

Antakyalı Dr. Barış Kavvasoğlu, 15 gün içerisinde 100’ün üzerinde anjiyo ameliyatının başarıyla yapıldığını, daha önce kalp krizi geçiren hastaları çevre illerde bulunan kamu hastanelerine sevk ederken, şimdi ise hastalara 15-20 dakika gibi çok kısa sürede müdahale edebildiklerini kaydederek, “Bir hasta dahi olsa sağlığına kavuşmasını sağlayabiliyorsak, hayatta kalmasına sebep olabiliyorsak, bizler için çok büyük mutluluktur” dedi.

HİZMETİN NİTELİKLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI ÇOK ÖNEMLİ
Kardiyoloji Uzmanı Dr. Barış Kavvasoğlu şu bilgileri verdi:“Anjiyografi ünitesinin hizmete girmesiyle birlikte, günün hangi saatinde olursa olsun, kalp krizi ile gelen hastaya hızlı bir şekilde acilde müdahalesi yapılıp tanısı konularak, hızlı bir şekilde, gerekirse anjiyo yapılmaktadır.
Hizmetin nitelikli ve sürdürülebilir olması çok önemli. Çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz. Ünitenin açılışından bugüne kadar yüzü aşkın hasta anjiyo olmak üzere bizleri tercih etmiştir. Öncelikle, anjiyo, hastanın damarlarında kataterlerle ilerleyip, görüntüler alınarak, damarlarda tespit edilen tıkanıklıkların tekrar eski sağlığına kavuşturulduğu bir sistemdir. Ünitemiz, son teknoloji ile donatılmış olup, hastalarımıza modern malzemeler ve en kaliteli stent kullanmaktayız.”

YILMAZ: ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ NOKTASINDA BİR AVANTAJ SAĞLAMIŞ DURUMDAYIZ

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, “Koroner arter hastalığı, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ölümlerin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Biz, anjiyografi ünitemizle birlikte, erken teşhis ve tedavi noktasında bir avantaj sağlamış durumdayız. Anjiyografi ünitemizde halen 8 Kardiyoloji Uzmanı, 3 Anjiyo Teknisyeni ve 7 Hemşire ile birlikte hizmet vermekteyiz” açıklamasında bulundu.

Bu haber 146 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
SAĞLIKLI TARIM İÇİN BÜYÜKŞEHİR GÖREVDE

SAĞLIKLI TARIM İÇİN BÜYÜKŞEHİR GÖREVDE

Hatay’ın bereketli topraklarının kent ekonomisine katkı sunmasını sağlamak amacıyla üreticilerin ihtiyaçlarına dönük projeler üreten Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), ürettiği proj..

DEVAMI +
SAĞLIK ÇALIŞANLARI BÜYÜK ÖZVERİYLE ÇALIŞMAKTADIR

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BÜYÜK ÖZVERİYLE ÇALIŞMAKTADIR

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

DEVAMI +
YETİM, ‘TIP BAYRAMINI’ KUTLADI

YETİM, ‘TIP BAYRAMINI’ KUTLADI

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, “14 Mart Tıp Bayramı” dolayısıyla meslektaşlarının bayramını kutladı..

DEVAMI +
SAĞLIK İÇİN PEDALLA’

SAĞLIK İÇİN PEDALLA’

Sağlıklı yaşam adına etkinlikler düzenlemeye devam eden İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Bisiklet Topluluğu Yeşilay Haftası’nda farkındalık oluşturabilmek için bisiklet turu d..

DEVAMI +
MEME KANSERİNDEN DEĞİL,  GEÇ KALMAKTAN KORK!

MEME KANSERİNDEN DEĞİL, GEÇ KALMAKTAN KORK!

Defne Belediyesi, Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi, Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği ve Antakya Akademi Hastanesi iş birliğinde “Meme Kanserinden Değil, Geç Kalma..

DEVAMI +
SAĞLIK ÇALIŞANLARI 5 YILDIR OYALANIYOR

SAĞLIK ÇALIŞANLARI 5 YILDIR OYALANIYOR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin ŞAHİN; “Sağlık çalışanları yetersiz istihdam, yoğun iş yükü, şiddet ve ekonomik kayıplar gibi çalışma hayatında bir..

DEVAMI +