07-11-2018 07:03:00

25 YILDIR SİYASETİN İÇİNDEYİM

25 YILDIR SİYASETİN İÇİNDEYİM

Defne Belediyesi Başkanlık Aday Adayı Nidal Özdemir, Mazman Medya Show Grup Radyolarının Canlı Yayın Konuğu oldu. Gün Işığı programında sunucu Mithat Öztürk’ün sorularını yanıtlayan Nidal Özdemir, siyasetin içine 1-2 önce değil, 25 yıl önce girdiğini söyledi. Özdemir, “Yaklaşık 25 yıldır siyasi hayatım var.


1993’te Antakya Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi oldum. CHP’ye çok genç yaşta başladım. Daha sonra İris Hanımın (İris Şentürk) seçim çalışmalarında sağ kolu olarak yine siyasete devam ettim. Ama çevre hareketinde olduğum için ve çevre politikalarının her politikaya girmesi aracılığıyla Türkiye Yeşiller Partisi Kurucusu oldum. 40 arkadaş karar verdik çevre politikaları her yerde olmalı çevre politikaları üretilmeli ve böylede yeşil partiyi başlattık. Şuanda da kendi yuvamda CHP’de siyasete devam ediyorum. 25 yıllık bir birikimim var ama biliyorsunuz kadınların daima böyle geriye itekledikleri işler var ben sürekli sahada çalışırken amacım hep kendi yöremi memleketimi ülkeme hizmet etmekti. Gerek sivil toplum gerek siyaseten her yerden bu ülkeyle hareket ettim” dedi.

“KADINLAR YEREL YÖNETİMDE GÖREV ALMAYI HAK EDİYOR”

Kadınların günlük hayatta birçok sorunla karşılaştığını ve çok çile çektiklerini ifade eden Aday Adayı Nidal Özdemir, “Tamamen bu amaçla çalışmalar yürüttük. Fakat şimdi geldiğimiz noktada da bu birikimlerimin elimi taşın altına koyarak dolaylı değil direk etkili olabileceğim yere talip oldum şimdi yıllardır biriktirdiğim tecrübe ve deneyimlere sahibim bunu da yapabilirim. Eğer bir kadına siyasette yer verecekseniz bunlar yerel yönetimler olmalı. Tamamen çıkış noktam bu çünkü kadınlar günlük yaşamda en çok çileyi çekenler oluyor eğer suyunuz akmazsa doğru dürüst, eğer kaldırımlarınız caddeleriniz doğru dürüst değilse çocuğunuzu oynatacak parkınız yoksa çöpleriniz doğru dürüst toplanmıyorsa çevre kirliliği varsa daha çok hissediyor. Kadın çalışma yaşamına baktığımız zaman erkekler dışarı çalışıyor, kadınlar evde. Bu sorunları yaşıyor ve eğitimlide olsa üst düzeyde de olsa kadın daha çok bu işin içinde. Bu eziyeti daha çok çeken kadınlara siyasette yer verilecekse bu tamamen yerel siyaset olmalı doğrudan etki edebileceğimiz alanda diye yola çıktım” açıklamalarında bulundu. Hatice KATIRCIOĞLU

 

 

Bu haber 57 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
Vali Ata Bölge ve İl Müdürleri İle Vedalaştı

Vali Ata Bölge ve İl Müdürleri İle Vedalaştı

Cumhurbaşkanlığı 2018/202 sayılı atama kararı ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay’a hizmet veren Bölge ve İl Müdürleri ile Valilik birim müdürlerin..

DEVAMI +
Kimyeci Kalp ameliyatı oldu

Kimyeci Kalp ameliyatı oldu

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, sağlık durumuyla alakalı bir açıklama yaparak açık kalp ameliyatı yapıldığını ifade etti.

DEVAMI +
Hatay kadim bir kent

Hatay kadim bir kent

Cumhurbaşkanlığı 2018/202 sayılı atama kararı ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Erdal Ata, veda ziyaretlerini sürdürüyor.

DEVAMI +
Baronun çalışmalarını başarılı buluyoruz

Baronun çalışmalarını başarılı buluyoruz

Hatay Dernekler Platformu Federasyonu Başkanı Ali Kılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri Hatay Barosuna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +
DEFNE’YE İSTİHDAM YARATACAK BAŞKAN ADAYI

DEFNE’YE İSTİHDAM YARATACAK BAŞKAN ADAYI

Başarılı projeleriyle dikkat çeken Defne Belediye Başkan A. Adayı Nidal Özdemir, “Hatay Üreten Eller Kadın Kooperatifi” projesi ile işsiz kadınları üretici yaparak 250 kişiye iş im..

DEVAMI +
CHP’DEN SAMANDAĞ’DA BİRLİKTELİK TOPLANTISI

CHP’DEN SAMANDAĞ’DA BİRLİKTELİK TOPLANTISI

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in düzenlediği Birlik Beraberlik ve Dayanışma Kahvaltısı Hatay’ın tüm dinamiklerini bir çatı altında topladı.

DEVAMI +