07-11-2018 07:03:00

25 YILDIR SİYASETİN İÇİNDEYİM

25 YILDIR SİYASETİN İÇİNDEYİM

Defne Belediyesi Başkanlık Aday Adayı Nidal Özdemir, Mazman Medya Show Grup Radyolarının Canlı Yayın Konuğu oldu. Gün Işığı programında sunucu Mithat Öztürk’ün sorularını yanıtlayan Nidal Özdemir, siyasetin içine 1-2 önce değil, 25 yıl önce girdiğini söyledi. Özdemir, “Yaklaşık 25 yıldır siyasi hayatım var.


1993’te Antakya Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi oldum. CHP’ye çok genç yaşta başladım. Daha sonra İris Hanımın (İris Şentürk) seçim çalışmalarında sağ kolu olarak yine siyasete devam ettim. Ama çevre hareketinde olduğum için ve çevre politikalarının her politikaya girmesi aracılığıyla Türkiye Yeşiller Partisi Kurucusu oldum. 40 arkadaş karar verdik çevre politikaları her yerde olmalı çevre politikaları üretilmeli ve böylede yeşil partiyi başlattık. Şuanda da kendi yuvamda CHP’de siyasete devam ediyorum. 25 yıllık bir birikimim var ama biliyorsunuz kadınların daima böyle geriye itekledikleri işler var ben sürekli sahada çalışırken amacım hep kendi yöremi memleketimi ülkeme hizmet etmekti. Gerek sivil toplum gerek siyaseten her yerden bu ülkeyle hareket ettim” dedi.

“KADINLAR YEREL YÖNETİMDE GÖREV ALMAYI HAK EDİYOR”

Kadınların günlük hayatta birçok sorunla karşılaştığını ve çok çile çektiklerini ifade eden Aday Adayı Nidal Özdemir, “Tamamen bu amaçla çalışmalar yürüttük. Fakat şimdi geldiğimiz noktada da bu birikimlerimin elimi taşın altına koyarak dolaylı değil direk etkili olabileceğim yere talip oldum şimdi yıllardır biriktirdiğim tecrübe ve deneyimlere sahibim bunu da yapabilirim. Eğer bir kadına siyasette yer verecekseniz bunlar yerel yönetimler olmalı. Tamamen çıkış noktam bu çünkü kadınlar günlük yaşamda en çok çileyi çekenler oluyor eğer suyunuz akmazsa doğru dürüst, eğer kaldırımlarınız caddeleriniz doğru dürüst değilse çocuğunuzu oynatacak parkınız yoksa çöpleriniz doğru dürüst toplanmıyorsa çevre kirliliği varsa daha çok hissediyor. Kadın çalışma yaşamına baktığımız zaman erkekler dışarı çalışıyor, kadınlar evde. Bu sorunları yaşıyor ve eğitimlide olsa üst düzeyde de olsa kadın daha çok bu işin içinde. Bu eziyeti daha çok çeken kadınlara siyasette yer verilecekse bu tamamen yerel siyaset olmalı doğrudan etki edebileceğimiz alanda diye yola çıktım” açıklamalarında bulundu. Hatice KATIRCIOĞLU

 

 

Bu haber 119 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
Hatay Yeniden doğacak

Hatay Yeniden doğacak

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Esat Ağa İşhanı ziyaret edip, buradaki ayakkabı esnafına projelerini anlattı.

DEVAMI +
MHP TEŞKİLATI DEFNE’DE ÇALIŞIYOR

MHP TEŞKİLATI DEFNE’DE ÇALIŞIYOR

Cumhur ittifakının Defne ve Büyükşehirde başarılı olması için çalışıyoruz

DEVAMI +
Sağlıklı ve güçlü bir toplum için insan ilişkilerini önemsiyoruz

Sağlıklı ve güçlü bir toplum için insan ilişkilerini önemsiyoruz

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Hatay Şube Başkanı Özge Sabahoğlu, Sağlıklı ve güçlü bir toplum için insan ilişkilerini önemsediklerini söyledi.

DEVAMI +
31 MART GECESİ SAADET PARTİSİ’NİN YÜKSELİŞ GECESİ OLACAK

31 MART GECESİ SAADET PARTİSİ’NİN YÜKSELİŞ GECESİ OLACAK

Seçim çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren Saadet Partisi adayları Dörtyol ilçesini karış karış gezdi.

DEVAMI +
HİZMET EDECEK ADAMI SEÇİN!

HİZMET EDECEK ADAMI SEÇİN!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Narlıca’da gerçekleştirdiği seçim ofisi açılışında yaptığı konuşmada, genel seçim havası yaratıldığını ancak vatandaşların k..

DEVAMI +
İzzettin Yılmaz, İlçe Sağlık Merkezine ziyaret

İzzettin Yılmaz, İlçe Sağlık Merkezine ziyaret

Cumhur İttifakının Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, MHP Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Esen Burçin Harbutlu, AK Parti Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Sabriye G..

DEVAMI +