07-11-2018 07:03:00

25 YILDIR SİYASETİN İÇİNDEYİM

25 YILDIR SİYASETİN İÇİNDEYİM

Defne Belediyesi Başkanlık Aday Adayı Nidal Özdemir, Mazman Medya Show Grup Radyolarının Canlı Yayın Konuğu oldu. Gün Işığı programında sunucu Mithat Öztürk’ün sorularını yanıtlayan Nidal Özdemir, siyasetin içine 1-2 önce değil, 25 yıl önce girdiğini söyledi. Özdemir, “Yaklaşık 25 yıldır siyasi hayatım var.


1993’te Antakya Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi oldum. CHP’ye çok genç yaşta başladım. Daha sonra İris Hanımın (İris Şentürk) seçim çalışmalarında sağ kolu olarak yine siyasete devam ettim. Ama çevre hareketinde olduğum için ve çevre politikalarının her politikaya girmesi aracılığıyla Türkiye Yeşiller Partisi Kurucusu oldum. 40 arkadaş karar verdik çevre politikaları her yerde olmalı çevre politikaları üretilmeli ve böylede yeşil partiyi başlattık. Şuanda da kendi yuvamda CHP’de siyasete devam ediyorum. 25 yıllık bir birikimim var ama biliyorsunuz kadınların daima böyle geriye itekledikleri işler var ben sürekli sahada çalışırken amacım hep kendi yöremi memleketimi ülkeme hizmet etmekti. Gerek sivil toplum gerek siyaseten her yerden bu ülkeyle hareket ettim” dedi.

“KADINLAR YEREL YÖNETİMDE GÖREV ALMAYI HAK EDİYOR”

Kadınların günlük hayatta birçok sorunla karşılaştığını ve çok çile çektiklerini ifade eden Aday Adayı Nidal Özdemir, “Tamamen bu amaçla çalışmalar yürüttük. Fakat şimdi geldiğimiz noktada da bu birikimlerimin elimi taşın altına koyarak dolaylı değil direk etkili olabileceğim yere talip oldum şimdi yıllardır biriktirdiğim tecrübe ve deneyimlere sahibim bunu da yapabilirim. Eğer bir kadına siyasette yer verecekseniz bunlar yerel yönetimler olmalı. Tamamen çıkış noktam bu çünkü kadınlar günlük yaşamda en çok çileyi çekenler oluyor eğer suyunuz akmazsa doğru dürüst, eğer kaldırımlarınız caddeleriniz doğru dürüst değilse çocuğunuzu oynatacak parkınız yoksa çöpleriniz doğru dürüst toplanmıyorsa çevre kirliliği varsa daha çok hissediyor. Kadın çalışma yaşamına baktığımız zaman erkekler dışarı çalışıyor, kadınlar evde. Bu sorunları yaşıyor ve eğitimlide olsa üst düzeyde de olsa kadın daha çok bu işin içinde. Bu eziyeti daha çok çeken kadınlara siyasette yer verilecekse bu tamamen yerel siyaset olmalı doğrudan etki edebileceğimiz alanda diye yola çıktım” açıklamalarında bulundu. Hatice KATIRCIOĞLU

 

 

Bu haber 96 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
ADAYLARI TANIMADAN OY KULLANACAKLAR

ADAYLARI TANIMADAN OY KULLANACAKLAR

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde ...

DEVAMI +
MİLLETİMİZDEN TALİMAT ALIYORUZ

MİLLETİMİZDEN TALİMAT ALIYORUZ

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler seçim çalışmasında hız kesmiyor.

DEVAMI +
Milletvekili Çelik’ten Ras-El Seni Bayramını kutlama ziyaretleri

Milletvekili Çelik’ten Ras-El Seni Bayramını kutlama ziyaretleri

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Vatandaşların Ras-El Seni Bayramını kutladı.

DEVAMI +
Necdet Bök’den ev ziyaretleri

Necdet Bök’den ev ziyaretleri

AK Parti Hatay İl Başkan Yardımcısı Necdet Bök seçim çalışmalarında İbrahim Güler destek oluyor.

DEVAMI +
Hatay’ı öz kimliğine kavuşturacağız

Hatay’ı öz kimliğine kavuşturacağız

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

DEVAMI +
Yargıtay heyetinden Vali Doğan’a ziyaret

Yargıtay heyetinden Vali Doğan’a ziyaret

Yargıtay’ın 150. yıldönümünde, Yargıtay Başkanlar Kurulu toplantısını Hatay’da düzenlenmek için Hatay’a gelen Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Başsavcısı Mehmet Akarca..

DEVAMI +