12-04-2019 11:29:00

295 adet proje üzerinde çalışıldı

295 adet proje üzerinde çalışıldı

2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.


Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonundaki toplantıya, Hatay MKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Önlen, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Bölge Müdürleri, İlçe Kaymakamları ve İlçe Belediye Başkanları ile kurum il müdürleri katıldı.

DOĞAN: YÜZDE 27 NAKDİ GERÇEKLEŞME SAĞLANDI

Toplantının açılış konuşmasında 2019 yılı verilerini paylaşan Vali Doğan, " Hatay İlimizde 2019 yılının ilk üç ayında 295 adet proje üzerinde çalışılmıştır. Bu projelerin 201 adedi genel ve özel bütçeli kuruluşlarca, 94 adedi ise Belediyelerin imkânlarıyla gerçekleştirilmiştir. Projelerin toplam bedeli 5 Milyar 415 Milyon 822 Bin TL’dir. 2019 yılı ödenekleri ise 932 Milyon 136 Bin TL olup, bu ödeneklerden ise 249 Milyon 959 Bin TL harcama yapılmış ve yüzde 27 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır” dedi.

201 ADET PROJENİN TOPLAM BEDELİ 4 MİLYAR 699 MİLYON 385 BİN TL’DİR

Genel ve özel bütçeli kuruluşlarca üzerinde çalışılan 201 adet projenin toplam bedeli 4 Milyar 699 Milyon 385 Bin TL’dir. 2019 yılı ödenekleri toplamı ise 656 Milyon 884 Bin TL olup ilk üç ayda 139 Milyon 274 Bin TL harcama yapılmış ve % 21 nakdi gerçekleşme sağlandığını ifade eden Vali Doğan, “Mahalli idarelerimizce yürütülen 94 adet projenin toplam bedeli 716 Milyon 437 Bin TL’dir. 2019 yılı ödenekleri toplamı ise 275 Milyon 252 Bin TL olup ilk üç ayda 110 Milyon 684 Bin TL harcama yapılmış % 40 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır” dedi.

1 ADET PROJEYE ÇEŞİTLİ NEDENLERLE BAŞLANILAMAMIŞTIR

Genel ve özel bütçeli kuruluşlarımız ile Mahalli İdarelerimizin temel sektörlerde gerçekleştirdiği yatırımlarda nakdi gerçekleşmenin en çok % 51 ile Ulaştırma Sektöründe olduğu görülmüştür. Bunu % 40 oranla Konut-Yapı-İnşaat, ardından % 26 oranla Gençlik ve Spor Sektörü izlediğini belirten Doğan, “ Hatay İlimizde 2019 yılının ilk üç ayında yürütülen 295 adet projeden 35 adedi tamamlanarak hizmete alınmış, 259 adedi devam etmekte, 1 adet projeye de çeşitli nedenlerle başlanılamamıştır. Devam eden projelerden 241 adedi imalat sürecinde, 14 adedi ihale, 2 adedi sözleşme, 2 adedi proje aşamasındadır. ” dedi.

Vali Doğan’ın toplantının Hatay ilimiz ve kurumlarımız için hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasını noktalamasının ardından Hatay ilimizdeki yatırımlarla ilgili olarak bölge müdürleri, kurum müdürleri ve belediyeler sunumlar eşliğinde kendi alanları ile ilgili olarak sürdürülen projelerin fiziki ve mali gerçekleşme oranları hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 65 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
ÜLKEMİZ SİZİN SAYENİZDE YÜKSELECEK

ÜLKEMİZ SİZİN SAYENİZDE YÜKSELECEK

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Pansiyonunu ziyaret etti.

DEVAMI +
Mursaloğlu ile Sözer Başkan Yardımcısı oldu

Mursaloğlu ile Sözer Başkan Yardımcısı oldu

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz iki başkan yardımcısını belirledi.

DEVAMI +
Hatay Halkına güzel hizmetler vereceğiz

Hatay Halkına güzel hizmetler vereceğiz

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay Valisi Rahmi Doğan’a iade-i ziyarette bulundu.

DEVAMI +
AB ÜYESİ ÜLKELERİN BÜYÜKELÇİLERİ BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

AB ÜYESİ ÜLKELERİN BÜYÜKELÇİLERİ BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Avrupa Birliği(AB) Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve beraberindeki AB üyesi ülkelerin büyükelçileri Hatay Büyükşehir Belediyesine ziyaret gerçekleştirdi. ..

DEVAMI +
Beşiktaşlılardan Kaymakam Orhan Mardinli’ye ziyaret

Beşiktaşlılardan Kaymakam Orhan Mardinli’ye ziyaret

Hatay Beşiktaşlılar Derneği Yönetimi tarafından Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli’ye nezaket ziyareti gerçekleştirildi. Kaymakam Mardinli’nin makamında gerçekleşen ziyarete Hatay Be..

DEVAMI +
AK PARTİLİLERDEN BAŞKAN YILMAZ’A ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

AK PARTİLİLERDEN BAŞKAN YILMAZ’A ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

AK Parti Hatay Milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanları ile parti teşkilatı üyeleri, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +