16-11-2018 12:42:00

37.GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

37.GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Samandağ belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlen 37. Uygulamalı girişimcilik eğitimi sona erdi.


Samandağ belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen, ilçede istidamın artırılması ve ekonominin canlandırılmasında katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen eğitimi Samandağlı girişimci adayları başarıyla tamamladı. 12 - 15 Kasım tarihleri arasında düzenlenen eğitim KOBİ danışmanı Tansel Öter tarafından verildi.

Kursu başarıyla tamamlayan girişimci adayları işletmelerini kurarak ilçede ekonominin gelişmesine katkı sağlayacak.

Samandağ belediye başkanı Mithat Nehir açıklamasında ‘’ Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl içinde de her ay girişimcilik eğitimleri düzenledik. Kosgeb işbirliğiyle 37. düzenlediğimiz uygulamalı girişimcilik eğitimini kasım ayında da başarıyla tamamladık.

Ülkemizin en önemli sorunlarından biri ekonominin kötü gidişatıdır.İlçemizde yaşayan insanların istihdamı hususunda yerel yönetim olarak katkı sunmaya devam ediyoruz. Her zaman çalışkanlıkları ile başarılı işleri hayata geçiren hemşerilerimiz bu eğitimlerin sonucunda KOSGEB hibe ve kredilerine başvuru hakkı kazanacaktır. Projeleri başarıyla sonuçlandığında  KOSGEB tarafından 50 bin tl’ye kadar hibe 100 bin tl’ye kadar kredi kullanma hakkı kazanacaklardır. Bu katkıyla birlikte hemşerilerimiz işyeri açmaya yönelik teşvik edilerek ekonominin canlanmasına katkı sunacaktır. Bizler bu eğitimlerin vatandaşlarımızın bilgi, birikimine kaktı sunacağına da inanıyoruz. İlçemizde bu eğitimlerden sonra kadar yaklaşık 200 ‘ün üzerinde işletmenin KOSGEB hibe ve desteklerinden faydalanması da bizleri mutlu etti.  Bu anlamda bu eğitimlerin yararını her daim gördük. Bu eğitimleri sürdürerek Samandağlı girişimci adaylarına desteğimiz devam edecek” İfadelerine yer verdi.

Bu haber 85 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
PARAYI ALT YAPIYA, YANİ GELECEĞİMİZE YATIRDIM

PARAYI ALT YAPIYA, YANİ GELECEĞİMİZE YATIRDIM

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş konuk olduğu Mazman Medya radyolarında yaptığı açıklamada kendisine yapılan eleştirilere cevap verdi. Başkan Savaş, “Ben ilk ..

DEVAMI +
Koordinasyon toplantısı yapıldı

Koordinasyon toplantısı yapıldı

Hatay Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Üretim Araştırma ve Kontrol Merkezi Güdümlü proje koordinasyon toplantısı yapıldı.

DEVAMI +
Sorunların çözümü için gece gündüz çalışacağız

Sorunların çözümü için gece gündüz çalışacağız

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Kırıkhan İlçesinde Pazar esnafını ziyaret etti.

DEVAMI +
CUMHUR İTTİFAKINA KIRIKHAN’DAN TAM DESTEK!

CUMHUR İTTİFAKINA KIRIKHAN’DAN TAM DESTEK!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler ve Kırıkhan Belediye Başkan Adayı Ayhan Yavuz Kırıkhan’da bir dizi programlara katıldılar.

DEVAMI +

"STAT BİR AN ÖNCE BİTSİN"

Önce Bakan Kasapoğlu sonra Vali Doğan uyardı!

DEVAMI +
Vali Doğan iş insanlarını kabul etti

Vali Doğan iş insanlarını kabul etti

Hatay Valisi Rahmi Doğan, nezaket ziyaretleri kapsamında Hatay ilimizde yatırımları bulunan ve gelişmesine katkıda bulunan iş insanlarını kabul etti.

DEVAMI +