18-06-2018 11:33:00

AMANOS TÜNELİ PROJESİYLE HATAY ŞAHA KALKACAK

AMANOS TÜNELİ PROJESİYLE HATAY ŞAHA KALKACAK

AK Parti Milletvekili adayı adayı Hacı Bayram Türkoğlu, Amanos Tüneli projesiyle Hatay’ın şaha kalkacağını söyledi.


 Erzin İlçesi Çarşı Merkezinde AK Parti Erzin İlçe Başkanı Mithat Bozdağ, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, AK Parti Erzin İlçe Koordinatörü Ali Türkoğlu, AK Parti Erzin İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri İle Birlikte Çarşı ve Küçük Sanayi Sitesi Esnaflarını Tek Tek işyerlerinde ziyaret eden Türkoğlu, esnafların sorun ve taleplerini, öneri ve tenkitleri yerinde dinledi.

Esnaf ziyareti sonrası Erzin’in Turunçlu, Yukarı Burnaz, Yoncadüzü ve Gökdere Mahallelerinde Gerçekleşen Coşkulu ve Geniş katılımlı toplantılarda projelerini ve 24 Haziran seçimlerinin önemini anlatan Türkoğlu’na ilgi büyüktü.

LİDER ÇOK GÜÇLÜ, MECLİS ZAYIF OLMAZ

Erzin Mahalle Toplantılarında Konuşan Türkoğlu, Özelde Hatay’da ve Türkiye genelinde milletvekili adayları üzerinden itibar suikastları gerçekleştirildiğine ve Erdoğan’ı Yalnızlaştırma ve Elini Zayıflatma amacına hizmet edecek türden algı operasyonları yürütüldüğüne vurgu yaptı.

Türkoğlu, “Erdoğan’a Oy Ver, Milletvekili Adaylarına Oy Verme”; İkincisinin, “Mevcut Vekiller Ne Hizmet Yaptı ki” Türünden Yürütülen Algı Operasyonunun Bir FETÖ Ağzı Olduğuna İşaret Etti.

Milletvekili Türkoğlu; “Lider Çok Güçlü, Parlamento Zayıf Olmaz. Parlamento Güçlü, Lider Zayıf Olmaz” Şeklinde Vurguladığı Açıklamasının Devamında; “Erdoğan'ı Onların Deyimiyle ‘Saray'daki Yalnız Adam’ Konumuna Düşürmek, Yani Cumhurbaşkanı Seçilecek Olan Erdoğan'ın Elinden Meclis Çoğunluğunu Almak, Yetkilerine Pranga Vurmak Niyetiyle Yürütülen Bu Algı Operasyonlarına Milletimizin Karnı Toktur. Sürsün Diye Kaptana Verdiğiniz Aracın, Anahtarı Olmalı. Yürütsün Diye Kaptana Verdiğiniz Geminin, Dümeni Olmalı. Savaşsın Diye Komutana Verdiğiniz Ordunun, Silahı Olmalı. Teşbih Yerindeyse Erdoğan Bir Kaptandır, Bir Komutandır. Erdoğan’ın Ak Kadroları da O Kaptanın Dümeni, Anahtarı; O Komutanın Silahtarlarıdır. Ve Bunun İçin Liderimiz Erdoğan’ın Mihmandarlığında AK Parti’nin Bu Seçimdeki Ana Sloganlarından Biri; “Güçlü Meclis, Güçlü Cumhurbaşkanı/Hükümet, Güçlü Türkiye”dir” İfadelerine Yer Verdi. AK Parti Hatay 1. Sıra Milletvekili Adayı Türkoğlu, Erzin’in Yoncadüzü Mahallesi’ndeki Toplantıda Türkiye’nin İlk 10 Mega Projesinden Biri Olan Amanos Tüneli Projesi Hakkında da Açıklamalarda Bulundu. Maliyeti 2 Katrilyonu Bulacak, Hassa İle Körfez Arasındaki 110 Km’lik Mesafeyi 31 Km’ye Düşürecek Amanos Tüneli’nin 19 Km’sinin Tünel Olduğuna Vurgu Yapan ve Amanos Tüneli’nin Bir Onur Projesi Olduğunun Altını Çizen Türkoğlu; “Sondaj Çalışmalarının Başladığı Amanos Tüneli Projesinin Fikir Babasıyım. Bu Projeyi İlk Ortaya Attığımızda Ham-Hayal Demişlerdi. Şükür ki Şimdi Projeleri Bitmiş, Sondaj Çalışmaları Başlamış ve 2019’un İlk Çeyreğinde İlk Kazması Vurulacak Olan Amanos Tünelini Cumhurbaşkanımızın Talimatı Üzere 2021’de Tamamlamayı Hedefliyoruz. 3 Yılda Kendini Amorti Edebilecek Bu Proje, Eş Zamanlı Olarak 80 Bin Dönümlük Arazi Üzerine Kurulacak Hassa OSB İle Bölgeye Büyük Bir Ekonomik Canlılık Getirecek, 40 Bin İnsanımız İstihdam Edilecektir. Ayrıca Bu Proje, Güneydoğu İllerimizi, Körfeze Kıyı Yapacak ve Ulaşım Maliyetlerini Düşürecek ve İhracat Potansiyelini Arttıracaktır.  Yayla Turizmini Canlandıracak Olan Bu Proje İle Karadeniz Yayla Turizminin Önüne Geçeceğimiz Gibi, Karın Kalma Süresi, Kar Kalınlığı ve Alan Genişliği İtibariyle Uludağ’ı Aratmayan Daz/Mığır Dağında Kayak Merkezi Dahi Kurulabilecektir” dedi. Haber Merkezi

Bu haber 67 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
Hatay’da dericilik sektörü önemli

Hatay’da dericilik sektörü önemli

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya ilçesinde bulunan İpek Dericilik firmasının işleme tesisine incelemelerde bulundu.

DEVAMI +
Kılınçer’den Vali Ata’ya ziyaret

Kılınçer’den Vali Ata’ya ziyaret

Hatay Valisi Erdal Ata, Adana Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer’i makamında kabul etti.

DEVAMI +
Hatay’da dericilik sektörü önemli

Hatay’da dericilik sektörü önemli

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya ilçesinde bulunan İpek Dericilik firmasının işleme tesisine incelemelerde bulundu.

DEVAMI +
Kadın Girişimcilere ödülleri verildi

Kadın Girişimcilere ödülleri verildi

Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor projesinde dereceye giren kadın girişimcilere ödülleri verildi.

DEVAMI +
İTSO’dan ARİAD yönetimine nezaket ziyareti

İTSO’dan ARİAD yönetimine nezaket ziyareti

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, Arsuz İşadamları Derneği (ARİAD)’ne nezaket ziyaretinde bulundular.

DEVAMI +
Çiftçiye Borç Erteleme Müjdesi

Çiftçiye Borç Erteleme Müjdesi

Çiftçilerin ve tarım işletmelerinin bu yıl maruz kaldıkları afetlerden dolayı Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi borçlarında ertelemeye gidildi. Borç ertelem..

DEVAMI +