18-06-2018 11:33:00

AMANOS TÜNELİ PROJESİYLE HATAY ŞAHA KALKACAK

AMANOS TÜNELİ PROJESİYLE HATAY ŞAHA KALKACAK

AK Parti Milletvekili adayı adayı Hacı Bayram Türkoğlu, Amanos Tüneli projesiyle Hatay’ın şaha kalkacağını söyledi.


 Erzin İlçesi Çarşı Merkezinde AK Parti Erzin İlçe Başkanı Mithat Bozdağ, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, AK Parti Erzin İlçe Koordinatörü Ali Türkoğlu, AK Parti Erzin İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri İle Birlikte Çarşı ve Küçük Sanayi Sitesi Esnaflarını Tek Tek işyerlerinde ziyaret eden Türkoğlu, esnafların sorun ve taleplerini, öneri ve tenkitleri yerinde dinledi.

Esnaf ziyareti sonrası Erzin’in Turunçlu, Yukarı Burnaz, Yoncadüzü ve Gökdere Mahallelerinde Gerçekleşen Coşkulu ve Geniş katılımlı toplantılarda projelerini ve 24 Haziran seçimlerinin önemini anlatan Türkoğlu’na ilgi büyüktü.

LİDER ÇOK GÜÇLÜ, MECLİS ZAYIF OLMAZ

Erzin Mahalle Toplantılarında Konuşan Türkoğlu, Özelde Hatay’da ve Türkiye genelinde milletvekili adayları üzerinden itibar suikastları gerçekleştirildiğine ve Erdoğan’ı Yalnızlaştırma ve Elini Zayıflatma amacına hizmet edecek türden algı operasyonları yürütüldüğüne vurgu yaptı.

Türkoğlu, “Erdoğan’a Oy Ver, Milletvekili Adaylarına Oy Verme”; İkincisinin, “Mevcut Vekiller Ne Hizmet Yaptı ki” Türünden Yürütülen Algı Operasyonunun Bir FETÖ Ağzı Olduğuna İşaret Etti.

Milletvekili Türkoğlu; “Lider Çok Güçlü, Parlamento Zayıf Olmaz. Parlamento Güçlü, Lider Zayıf Olmaz” Şeklinde Vurguladığı Açıklamasının Devamında; “Erdoğan'ı Onların Deyimiyle ‘Saray'daki Yalnız Adam’ Konumuna Düşürmek, Yani Cumhurbaşkanı Seçilecek Olan Erdoğan'ın Elinden Meclis Çoğunluğunu Almak, Yetkilerine Pranga Vurmak Niyetiyle Yürütülen Bu Algı Operasyonlarına Milletimizin Karnı Toktur. Sürsün Diye Kaptana Verdiğiniz Aracın, Anahtarı Olmalı. Yürütsün Diye Kaptana Verdiğiniz Geminin, Dümeni Olmalı. Savaşsın Diye Komutana Verdiğiniz Ordunun, Silahı Olmalı. Teşbih Yerindeyse Erdoğan Bir Kaptandır, Bir Komutandır. Erdoğan’ın Ak Kadroları da O Kaptanın Dümeni, Anahtarı; O Komutanın Silahtarlarıdır. Ve Bunun İçin Liderimiz Erdoğan’ın Mihmandarlığında AK Parti’nin Bu Seçimdeki Ana Sloganlarından Biri; “Güçlü Meclis, Güçlü Cumhurbaşkanı/Hükümet, Güçlü Türkiye”dir” İfadelerine Yer Verdi. AK Parti Hatay 1. Sıra Milletvekili Adayı Türkoğlu, Erzin’in Yoncadüzü Mahallesi’ndeki Toplantıda Türkiye’nin İlk 10 Mega Projesinden Biri Olan Amanos Tüneli Projesi Hakkında da Açıklamalarda Bulundu. Maliyeti 2 Katrilyonu Bulacak, Hassa İle Körfez Arasındaki 110 Km’lik Mesafeyi 31 Km’ye Düşürecek Amanos Tüneli’nin 19 Km’sinin Tünel Olduğuna Vurgu Yapan ve Amanos Tüneli’nin Bir Onur Projesi Olduğunun Altını Çizen Türkoğlu; “Sondaj Çalışmalarının Başladığı Amanos Tüneli Projesinin Fikir Babasıyım. Bu Projeyi İlk Ortaya Attığımızda Ham-Hayal Demişlerdi. Şükür ki Şimdi Projeleri Bitmiş, Sondaj Çalışmaları Başlamış ve 2019’un İlk Çeyreğinde İlk Kazması Vurulacak Olan Amanos Tünelini Cumhurbaşkanımızın Talimatı Üzere 2021’de Tamamlamayı Hedefliyoruz. 3 Yılda Kendini Amorti Edebilecek Bu Proje, Eş Zamanlı Olarak 80 Bin Dönümlük Arazi Üzerine Kurulacak Hassa OSB İle Bölgeye Büyük Bir Ekonomik Canlılık Getirecek, 40 Bin İnsanımız İstihdam Edilecektir. Ayrıca Bu Proje, Güneydoğu İllerimizi, Körfeze Kıyı Yapacak ve Ulaşım Maliyetlerini Düşürecek ve İhracat Potansiyelini Arttıracaktır.  Yayla Turizmini Canlandıracak Olan Bu Proje İle Karadeniz Yayla Turizminin Önüne Geçeceğimiz Gibi, Karın Kalma Süresi, Kar Kalınlığı ve Alan Genişliği İtibariyle Uludağ’ı Aratmayan Daz/Mığır Dağında Kayak Merkezi Dahi Kurulabilecektir” dedi. Haber Merkezi

Bu haber 199 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
Quick Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk

Quick Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF), Hatay Sigorta Acenteleri Derneği (HATSADER) ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nın katkılarıyla Quick Sigorta, Antakya'da basın men..

DEVAMI +
YENİ PEUGEOT RIFTER ASLANBEY PLAZADA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

YENİ PEUGEOT RIFTER ASLANBEY PLAZADA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Yeni Peugeot RIFTER, 100 ve 130Hp’lik iki dizel motor, 5 ileri düz, 6 ileri düz ve 8 ileri Tam Otomatik EAT8 şanzımanları ile Peugeot Aslanbey Plazada görücüye çıktı. ..

DEVAMI +
Zeytin Dalı Sınır Kapısı faaliyete açıldı

Zeytin Dalı Sınır Kapısı faaliyete açıldı

Afrin’e açılan Zeytin Dalı Gümrük Kapısı faaliyete başladı.

DEVAMI +
PATATES EKİMİ NEDEN YASAKLANDI?

PATATES EKİMİ NEDEN YASAKLANDI?

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, son günlerde fiyatları artan sebzeler arasında yerini alan patatesin, 25 ildeki toplam 141 bin 650 dekar alanda üretiminin yasaklanmasını TBMM G..

DEVAMI +
Başkan Savaş, HASİAD’la bir araya geldi

Başkan Savaş, HASİAD’la bir araya geldi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş, Meclis Cafe’de Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin gerçekleştirdiği yemeğe katıldı. Gerçekleşen programda HASİAD Başkanı Gök..

DEVAMI +
ZEYTİNDE KALİTEYİ VE YÜKSEK REKOLTEYİ HEDEFLİYORUZ!

ZEYTİNDE KALİTEYİ VE YÜKSEK REKOLTEYİ HEDEFLİYORUZ!

Altınözü’nde mahalle mahalle zeytincilik konulu bilgilendirmeler gerçekleştirilecek.

DEVAMI +