01-05-2018 11:40:00

ANADOLU MEDYA BULUŞMASI SES GETİRDİ!

ANADOLU MEDYA BULUŞMASI SES GETİRDİ!

Marmaris Belediyesi tarafından organize edilen 'Anadolu Medya Buluşması´na 38 kentten 400'e yakın yerel medya mensubu katıldı.


27-29 Nisan 2018 tarihinde düzenlenen buluşmaya ilimiz Hatay'dan da gazeteciler Mithat Kalaycıoğlu,Mithat Öztürk,Murat Berber ve Ahmet Yetişen katılım gösterdiği buluşma iki gün sürdü.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Marmaris'te bir otelde düzenlenen "Anadolu Medya Buluşması" programında, Anadolu´da görev yapan gazetecilerin bir arada olmasının önemine işaret etti.

Etkinliğin birinci gününde katılımcı basın mensupları meslektaşlarıyla beraber mesleki sorunları masaya yatırdı.

Gazeteciler için program yapanlara her zaman destek olacaklarını aktaran Karaca:

"Toplantıya parti ayrımı yapmadan katıldık. Gazetecilerin bir araya gelerek sorunlarını ve çözümlerini masada tartışması çok güzel bir olay." İfadesini kullandı.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, yerel basının mensuplarını bir araya getirerek ilçenin tanıtımına katkıda bulunduklarını söyledi. Yapılan çalıştayda gazete sahipleri yerel medyanın sorunlarını tek tek dile getirdi.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, gazetelerin beklediği Basın İlan Kurumu'ndan yapılacak zam ile ilgili, tüm yerel gazetelerin hükümete bu kurum ile ilgili yasanın ne olduğunu sorması gerektiğini söyledi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ise, bugün bir berber dükkanı açmak istenildiğinde, 13-15 belgenin istendiğini ama gazete açmak istendiğinde okuma yazma şartı bile aranmadığını söyledi.

Karaca: “Basın ilan Kurumu 2014 yılında gazete birleştirme kuralına başladı. Afyon gibi yerlerde birleştirmelerin doğru olduğunu düşünüyorum 9 tane gazete var orada. Tekirdağ'a gidiyoruz 3 tane gazeteyi tek gazete haline getiriyorlar.Kardeşim 3 tane gazete zaten çok değil” dedi.

İkinci gün ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris´teki "Anadolu Medyası Buluşuyor" etkinliğine katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Anadolu Basın/Medya temsilcileri soruyor, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cevaplıyor" oturumunda soruları yanıtladı.

Bu haber 210 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER MEDYA HABERLERİ
Suna Zeytun’dan gazetemize ziyaret

Suna Zeytun’dan gazetemize ziyaret

Duru Medya İşletme Sahibi Suna Zeytun Asi Gazetesi’nin 16. Kuruluş yıl dönümünü kutladı.

DEVAMI +
MUGİL, MAZMAN MEDYA RADYOLARINDAN MEST ETTİ

MUGİL, MAZMAN MEDYA RADYOLARINDAN MEST ETTİ

Hataylı şarkıcı Nihat Mugil, şarkılarını Mazman Medya Show Grup Radyoları Canlı Yayınında seslendirdi.

DEVAMI +
ŞEHİTLERİMİZİ UNUTURSAK KANIMIZ KURUSUN

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTURSAK KANIMIZ KURUSUN

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin duyarlı bir davranış sergileyerek geçen hafta Dörtyol'a gerçekleştirdiği ziyaretinin tüm programını Şehit yakınlarına ayı..

DEVAMI +
Sözleşmeli öğretmenler son gün 10 Eylül!

Sözleşmeli öğretmenler son gün 10 Eylül!

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli Öğretmenlere yönelik eş durumundan kaynaklı atama isteklerinin 10 Eylül tarihine kadar yapılabileceğini bildirdi.

DEVAMI +
TÜRKİYE EN BÜYÜK SEVDAMIZ

TÜRKİYE EN BÜYÜK SEVDAMIZ

AK Parti Genel merkezince yapılan atamayla AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanlığı görevine atanan Sara Gök’e tebrik ziyaretleri sürüyor.

DEVAMI +
TÜRKİYE’NİN YÜZDE 83,8’İ EVDEN İNTERNETE ERİŞEBİLİYOR

TÜRKİYE’NİN YÜZDE 83,8’İ EVDEN İNTERNETE ERİŞEBİLİYOR

2018 yılı Nisan ayı itibarıyla Türkiye’nin evden internete erişim oranı yüzde 83,8 olarak belirlenirken, geçen yıla göre bu oranın yüzde 3,1 arttığı saptandı.

DEVAMI +