18-10-2018 11:34:00

ANTAKYA TOZ BULUTLARINA ESİR OLDU!

ANTAKYA TOZ BULUTLARINA ESİR OLDU!

Hatay Semalarını kaplayan toz bulutları Hatay’ın tüm ilçelerini etkisi altına aldı.


Hatay’da toz bulutları merkez ilçe Antakya ve diğer tüm ilçeleri etkisi altına aldı. Zaman zaman etkisini artıran toz bulutları, görüş mesafesinin de düşmesine neden oldu.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre, Güneydoğu tarafından gelen toz bulutları, 3 gündür belirli aralıklarla Hatay’da etkili oldu. Özellikle öğleden sonraki vakitlerde artış gösteren toz bulutları, şehrin tüm ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi.

Perşembe sabahı, Hatay semalarını terk edeceği öğrenilen toz bulutlarının gece (dün) saatlerinden itibaren dağılacağı kaydedildi.

GÖRÜŞ MESAFESİNİ DE ETKİLEDİ

3 günlük süre zarfından zaman zaman etkisini ciddi oradan artıran toz bulutları yollarda görüş mesafesinin düşmesine neden oldu.

Çevreyollarında bazı sürücülerin gündüz saatlerinde görüş alanının azalması sebebiyle araçlarının farlarını açarak kontrollü şekilde ilerledikleri görüldü.

METEOROLOJİ YAĞIŞLA BERABER KAYBOLACAĞINI DUYURDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi. Toz bulutunun lodos ile Hatay’a ulaştığı ve beklenen yağış ile birlikte etkisini kaybedeceği belirtildi. Mehmet BAYRAK

 

Bu haber 176 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Hastanenin yüzde 95’i tamamlandı

Hastanenin yüzde 95’i tamamlandı

Yapı devam eden yeni Reyhanlı Devlet Hastanesinin yüzde 95 tamamlandığı açıklandı.

DEVAMI +
Beşinci madde tam bir felaket

Beşinci madde tam bir felaket

Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Başkanı Dr. Sinan Adıyaman, Merkez Konsey Üyeleri ve 21. Pratisyen Hekimlik Kongresine katılmak üzere ülkenin dört bir yanından Hatay’a gelen ço..

DEVAMI +
Diyabet farkındalık yürüyüşü

Diyabet farkındalık yürüyüşü

Hatay il Sağlık Müdürlüğü ve Diyabetle Yaşam Derneği Hatay Şubesi tarafından diyabet farkındalık yürüyüşü yapıldı.

DEVAMI +
Organ bağışı yapın hayata iz bırakın

Organ bağışı yapın hayata iz bırakın

Özel Antakya Akademi Hastanesi anlamlı bir etkinliğe imza attı. Hastane bünyesinde gerçekleştirilen etkinlikte, 3-9 Kasım organ Bağışı Haftası münasebetiyle organ bağışı standı açı..

DEVAMI +
Üreme Sağlığı Yöntemleri Danışmanlık Eğitimi düzenlendi

Üreme Sağlığı Yöntemleri Danışmanlık Eğitimi düzenlendi

Dünya Sağlık Örgütü üreme sağlığı yaklaşımında, üreme sağlığının doğumdan ölüme kadar cinsiyet gözetmeksizin hayat boyu ele alınması gerektiği vurgulandı. ..

DEVAMI +
Organ bağışı hayat kurtarır

Organ bağışı hayat kurtarır

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Hatay’da bu zamana kadar toplam 3.533 organ bağışı yapılmış olup, 2018 yılında 276 kişi Organ bağışında bulunduğunu söyledi...

DEVAMI +