18-10-2018 11:34:00

ANTAKYA TOZ BULUTLARINA ESİR OLDU!

ANTAKYA TOZ BULUTLARINA ESİR OLDU!

Hatay Semalarını kaplayan toz bulutları Hatay’ın tüm ilçelerini etkisi altına aldı.


Hatay’da toz bulutları merkez ilçe Antakya ve diğer tüm ilçeleri etkisi altına aldı. Zaman zaman etkisini artıran toz bulutları, görüş mesafesinin de düşmesine neden oldu.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre, Güneydoğu tarafından gelen toz bulutları, 3 gündür belirli aralıklarla Hatay’da etkili oldu. Özellikle öğleden sonraki vakitlerde artış gösteren toz bulutları, şehrin tüm ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi.

Perşembe sabahı, Hatay semalarını terk edeceği öğrenilen toz bulutlarının gece (dün) saatlerinden itibaren dağılacağı kaydedildi.

GÖRÜŞ MESAFESİNİ DE ETKİLEDİ

3 günlük süre zarfından zaman zaman etkisini ciddi oradan artıran toz bulutları yollarda görüş mesafesinin düşmesine neden oldu.

Çevreyollarında bazı sürücülerin gündüz saatlerinde görüş alanının azalması sebebiyle araçlarının farlarını açarak kontrollü şekilde ilerledikleri görüldü.

METEOROLOJİ YAĞIŞLA BERABER KAYBOLACAĞINI DUYURDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi. Toz bulutunun lodos ile Hatay’a ulaştığı ve beklenen yağış ile birlikte etkisini kaybedeceği belirtildi. Mehmet BAYRAK

 

Bu haber 454 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Hastane yapılması için daha kaç kişi ölmelidir

Hastane yapılması için daha kaç kişi ölmelidir

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Arsuz Hastane sorununu TBMM Gündemine taşıdı.

DEVAMI +
resim yok

Verem önemli bir halk sağlığı sorunudur

Antakya Verem Savaşı Derneği Başkanı Hasan Etiz, “Verem hastalığı hala Dünya’nın ve Ülkemizin önemli bir halk sağlığı sorunudur” dedi.

DEVAMI +
Verem hastalığı, en çok akciğerleri tutar

Verem hastalığı, en çok akciğerleri tutar

Hatay İl Sağlık Müdür vekili Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, 70. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası” çerçevesinde yurt genelinde olduğu gibi Hatay’da da çeşitli etkinlikler düzenleneceğini..

DEVAMI +
Özel Deniz Hastanesi açıldı

Özel Deniz Hastanesi açıldı

Samandağ Özel Deniz Hastanesi düzenlenen törenle hizmete açılış açıldı.

DEVAMI +
GÜZELMANSUR’DAN ESNAF İÇİN KANUN TEKLİFİ

GÜZELMANSUR’DAN ESNAF İÇİN KANUN TEKLİFİ

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, 2000’den önce BAĞ-KUR tescili olmayan ancak vergi veya oda kaydı bulunan esnaf için oda veya vergi kaydıyla borçlanarak emekli olmasının ..

DEVAMI +
ATT DER Genel Merkezine Hatay’dan iki isim

ATT DER Genel Merkezine Hatay’dan iki isim

Genel Merkezi İzmir’de bulunan ATT DER (Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği) İzmir’de yapılan 8. olağan genel kurulu sonrası üyelerin ve teşkilatın teveccühü ile Genel ..

DEVAMI +