12-09-2014 08:15:00

Artık açlık yok

Artık açlık yok

İskenderun Belediyesi ve İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği işbirliğiyle, sokak hayvanları için pugedon (beslenme ünitesi) projesi geliştirildi.


Sokak hayvanlarının en büyük sorunlarından olan beslenme sorunu İskenderunlu hayvan severlerin de desteğiyle çözüme kavuşturuldu.

SOKAK HAYVANLARI PUGEDON SAYESİNDE AÇLIKTAN KURTULACAK

İskenderun Belediyesi hayvan severlerin bu hassasiyetine kayıtsız kalmayarak, Güneş enerjisi ile çalışan ve içine pet şişe, atık pil, teneke kutular gibi atıklar atılarak hizmet veren üniteler aynı zamanda sahipsiz sokak hayvanlarının da beslenmesi için kullanılacak.

Çevre dostu pugedonun ilki eski Doğum Hastanesi karşısında yerleştirilirken, Pugedon ünitesinin açılış etkinliğine İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil, İskenderun Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Süheyla İspir ve hayvanseverler katıldı.

YAŞAYAN HER CANLIYI DÜŞÜNMEK GEREKİYOR

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bir kentte altyapı ve üstyapı kadar, sosyal projelerin de önemli olduğunu belirterek, yaşayan her canlıyı da düşünmek gerektiğini kaydetti.

Pugedon ünitesinin kentin beş noktasında yerleştirileceğini belirten Başkan Seyfi Dingil, “Bu üniteleri kentin çeşitli yerlerine koyacağız, hem çevre kirliğine karşı önlem almış oluyoruz hem de bu hayvanların aç kalmasına, perişan olmasına engel olmuş oluyoruz. Attığınız her atık bunlara yiyecek olarak geri dönüyor. Bu çok güzel bir şey” açıklamasını yaptı.

HEM HAYVANLAR BESLENECEK HEM ÇEVRE KORUNACAK

İskenderun Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Fevzi Özkan, Pugedon sahipsiz sokak hayvanlarına beslenme olanağı sağlayan geri dönüşüm ünitesi olduğunu belirterek, Pugedon’un  güneş enerjisi ile çalışan, içine atık atılarak hayvanlara mama ve su vermek suretiyle hizmet veren bir ünite olduğunu ifade etti.

 Atılan atığın ağırlığına bağlı olarak yüz gramla üç yüz gram arasında mama ve su verdiğini belirten Özkan,  Ünitenin güneş enerjisiyle çalıştığını,  Güneş enerjisi olmadığında içindeki batarya sayesinde çalışmaya devam ettiğini ve Sokak hayvanlarının beslenmesi konusunda hizmet veren  ünitenin , aynı zamanda çevre dostu olduğunu vurguladı.

Bu haber 1540 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
TOPLANAN İNEK SÜTÜ MİKTARI %4,6 ARTTI

TOPLANAN İNEK SÜTÜ MİKTARI %4,6 ARTTI

Kasım ayında ticari süt işletmeleri tarafından içme sütü üretimi 146 bin 74 ton olarak gerçekleşti ve bir önceki yılın aynı ayına göre %9,7 artış gösterdi. İnek peyniri üretimi 55 ..

DEVAMI +
İLK SİNEMA DENEYİMİ MUTLU ETTİ

İLK SİNEMA DENEYİMİ MUTLU ETTİ

Altınözü ilçesindeki barınma merkezinde kalan Suriyeli yetim çocuklar, ilk kez sinemaya gitmenin mutluluğunu yaşadı.

DEVAMI +
BİN 300 ÇOCUĞUN YÜZÜ GÜLDÜ

BİN 300 ÇOCUĞUN YÜZÜ GÜLDÜ

Hatay'da 100 çocuk için kışlık kıyafet kampanyası başlatan Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu üyeleri, sosyal medyadan kampanyayı öğrenip destek veren hayırseverler sayesinde bin 300 ço..

DEVAMI +
Engelli öğrenciler pasta yaptı

Engelli öğrenciler pasta yaptı

Nimet Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nce okula davet edilen Özel Umut Damlaları Rehabilitasyon Merkezine kayıtlı Down Sendromlu ve Otistik Engelli Öğrenciler, mutfağa..

DEVAMI +
JENERATÖR KABLOSU BOYNUNA DOLANAN ÇOCUK ÖLDÜ

JENERATÖR KABLOSU BOYNUNA DOLANAN ÇOCUK ÖLDÜ

Reyhanlı ilçesinde, jeneratör kablosunun boynuna dolanması sonucu ağır yaralanan 9 yaşındaki Suriyeli çocuk, iki hafta süren yaşam mücadelesini kaybetti.

DEVAMI +
409 KADIN CİNAYETE KURBAN GİTTİ

409 KADIN CİNAYETE KURBAN GİTTİ

Türkiye’nin Utanç tablosu;

DEVAMI +