reklam
reklam
12-09-2014 08:15:00

Artık açlık yok

Artık açlık yok

İskenderun Belediyesi ve İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği işbirliğiyle, sokak hayvanları için pugedon (beslenme ünitesi) projesi geliştirildi.


Sokak hayvanlarının en büyük sorunlarından olan beslenme sorunu İskenderunlu hayvan severlerin de desteğiyle çözüme kavuşturuldu.

SOKAK HAYVANLARI PUGEDON SAYESİNDE AÇLIKTAN KURTULACAK

İskenderun Belediyesi hayvan severlerin bu hassasiyetine kayıtsız kalmayarak, Güneş enerjisi ile çalışan ve içine pet şişe, atık pil, teneke kutular gibi atıklar atılarak hizmet veren üniteler aynı zamanda sahipsiz sokak hayvanlarının da beslenmesi için kullanılacak.

Çevre dostu pugedonun ilki eski Doğum Hastanesi karşısında yerleştirilirken, Pugedon ünitesinin açılış etkinliğine İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil, İskenderun Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Süheyla İspir ve hayvanseverler katıldı.

YAŞAYAN HER CANLIYI DÜŞÜNMEK GEREKİYOR

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bir kentte altyapı ve üstyapı kadar, sosyal projelerin de önemli olduğunu belirterek, yaşayan her canlıyı da düşünmek gerektiğini kaydetti.

Pugedon ünitesinin kentin beş noktasında yerleştirileceğini belirten Başkan Seyfi Dingil, “Bu üniteleri kentin çeşitli yerlerine koyacağız, hem çevre kirliğine karşı önlem almış oluyoruz hem de bu hayvanların aç kalmasına, perişan olmasına engel olmuş oluyoruz. Attığınız her atık bunlara yiyecek olarak geri dönüyor. Bu çok güzel bir şey” açıklamasını yaptı.

HEM HAYVANLAR BESLENECEK HEM ÇEVRE KORUNACAK

İskenderun Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Fevzi Özkan, Pugedon sahipsiz sokak hayvanlarına beslenme olanağı sağlayan geri dönüşüm ünitesi olduğunu belirterek, Pugedon’un  güneş enerjisi ile çalışan, içine atık atılarak hayvanlara mama ve su vermek suretiyle hizmet veren bir ünite olduğunu ifade etti.

 Atılan atığın ağırlığına bağlı olarak yüz gramla üç yüz gram arasında mama ve su verdiğini belirten Özkan,  Ünitenin güneş enerjisiyle çalıştığını,  Güneş enerjisi olmadığında içindeki batarya sayesinde çalışmaya devam ettiğini ve Sokak hayvanlarının beslenmesi konusunda hizmet veren  ünitenin , aynı zamanda çevre dostu olduğunu vurguladı.

Bu haber 1476 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
GÖLLER YÖRESİNİN

GÖLLER YÖRESİNİN "SEVİMLİ MİSAFİRLERİ"

Türk kültüründe birçok mani, öykü, şarkı, şiir ve atasözlerine konu olan, göç döneminde geldikleri yere güzellik sunan leylekler, Göller Yöresinde renkli görüntüler oluşturuyor...

DEVAMI +
12. Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi

12. Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulanmakta Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (TEBLİĞ NO: 2017/22) Resmi Gazete..

DEVAMI +
BİBERİN SALÇAYA DÖNÜŞTÜĞÜ ZAHMETLİ YOLCULUK

BİBERİN SALÇAYA DÖNÜŞTÜĞÜ ZAHMETLİ YOLCULUK

Türk mutfağında yemeklere rengi ve aromasıyla farklı lezzet katan biber salçası, büyük zahmetlerle toplanan ürünlerin geleneksel yöntemlerle işlenmesiyle hazırlanıyor. ..

DEVAMI +
YAVRU CEYLANLARA GÖZLERİ GİBİ BAKIYORLAR

YAVRU CEYLANLARA GÖZLERİ GİBİ BAKIYORLAR

Doğada yalnız ve yaralı bulunan ''gazella gazella'' türü Hatay dağ ceylanları, nesillerinin devamı için Kırıkhan ilçesinde kurulan ''Dağ Ceylanları Üretim İstasyonu"nda özenle büyü..

DEVAMI +
KIRIKHANDA HAVUZ KEYFİ BAŞLADI

KIRIKHANDA HAVUZ KEYFİ BAŞLADI

Kırıkhan halkı uzun yıllar sonrası ilk kez kendi ilçede havuz keyfi yapmaya başladılar.

DEVAMI +
SURİYELİ ÇOCUKLARIN KAMP SEVİNCİ

SURİYELİ ÇOCUKLARIN KAMP SEVİNCİ

Yayladağı ilçesindeki 60 Suriyeli çocuk, Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) tarafından düzenlenen bir haftalık kamp ve gezi programına katıldı.

DEVAMI +