reklam
reklam
12-09-2014 08:15:00

Artık açlık yok

Artık açlık yok

İskenderun Belediyesi ve İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği işbirliğiyle, sokak hayvanları için pugedon (beslenme ünitesi) projesi geliştirildi.


Sokak hayvanlarının en büyük sorunlarından olan beslenme sorunu İskenderunlu hayvan severlerin de desteğiyle çözüme kavuşturuldu.

SOKAK HAYVANLARI PUGEDON SAYESİNDE AÇLIKTAN KURTULACAK

İskenderun Belediyesi hayvan severlerin bu hassasiyetine kayıtsız kalmayarak, Güneş enerjisi ile çalışan ve içine pet şişe, atık pil, teneke kutular gibi atıklar atılarak hizmet veren üniteler aynı zamanda sahipsiz sokak hayvanlarının da beslenmesi için kullanılacak.

Çevre dostu pugedonun ilki eski Doğum Hastanesi karşısında yerleştirilirken, Pugedon ünitesinin açılış etkinliğine İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil, İskenderun Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Süheyla İspir ve hayvanseverler katıldı.

YAŞAYAN HER CANLIYI DÜŞÜNMEK GEREKİYOR

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bir kentte altyapı ve üstyapı kadar, sosyal projelerin de önemli olduğunu belirterek, yaşayan her canlıyı da düşünmek gerektiğini kaydetti.

Pugedon ünitesinin kentin beş noktasında yerleştirileceğini belirten Başkan Seyfi Dingil, “Bu üniteleri kentin çeşitli yerlerine koyacağız, hem çevre kirliğine karşı önlem almış oluyoruz hem de bu hayvanların aç kalmasına, perişan olmasına engel olmuş oluyoruz. Attığınız her atık bunlara yiyecek olarak geri dönüyor. Bu çok güzel bir şey” açıklamasını yaptı.

HEM HAYVANLAR BESLENECEK HEM ÇEVRE KORUNACAK

İskenderun Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Fevzi Özkan, Pugedon sahipsiz sokak hayvanlarına beslenme olanağı sağlayan geri dönüşüm ünitesi olduğunu belirterek, Pugedon’un  güneş enerjisi ile çalışan, içine atık atılarak hayvanlara mama ve su vermek suretiyle hizmet veren bir ünite olduğunu ifade etti.

 Atılan atığın ağırlığına bağlı olarak yüz gramla üç yüz gram arasında mama ve su verdiğini belirten Özkan,  Ünitenin güneş enerjisiyle çalıştığını,  Güneş enerjisi olmadığında içindeki batarya sayesinde çalışmaya devam ettiğini ve Sokak hayvanlarının beslenmesi konusunda hizmet veren  ünitenin , aynı zamanda çevre dostu olduğunu vurguladı.

Bu haber 1357 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Balda 'Kimlik' İhracatı İkiye Katlayacak

Balda 'Kimlik' İhracatı İkiye Katlayacak

Dünya bal üretiminde Çin'in ardından ikinci sırada yer alan Türkiye, kaliteli ballarına alacağı kimlik sayesinde ihracatını ikiye katlayacak.

DEVAMI +
Yaralı Güvercine Zabıta Sahip Çıktı

Yaralı Güvercine Zabıta Sahip Çıktı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yolda yaralı halde bulunan güvercine zabıtalar sahip çıktı.

DEVAMI +
Yangın korkuttu

Yangın korkuttu

Antakya ilçesinde bir evde çıkan yangın mahalliyi korkuttu.

DEVAMI +
Baharın güzelliği Arsuz’da yaşanır!

Baharın güzelliği Arsuz’da yaşanır!

14 Nisan Evvel Nisan Bahar Bayramı, Arsuz’da bir arada, huzurla ve kardeşçe kutladı

DEVAMI +
Yaralı Caretta Caretta’ya müdahale

Yaralı Caretta Caretta’ya müdahale

İskenderun Körfezi'nde yaralı bulunan caretta caretta tedavi altına alındı.

DEVAMI +
BAŞKAN KADIOĞLU, KEDİ BAKIM EVİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN KADIOĞLU, KEDİ BAKIM EVİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Edip Kadıoğlu, hayvan dostu faaliyetlerine yönelik yaptığı kapsamlı çalışmalarını sürdürüyor.

DEVAMI +