reklam
reklam
12-09-2014 08:15:00

Artık açlık yok

Artık açlık yok

İskenderun Belediyesi ve İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği işbirliğiyle, sokak hayvanları için pugedon (beslenme ünitesi) projesi geliştirildi.


Sokak hayvanlarının en büyük sorunlarından olan beslenme sorunu İskenderunlu hayvan severlerin de desteğiyle çözüme kavuşturuldu.

SOKAK HAYVANLARI PUGEDON SAYESİNDE AÇLIKTAN KURTULACAK

İskenderun Belediyesi hayvan severlerin bu hassasiyetine kayıtsız kalmayarak, Güneş enerjisi ile çalışan ve içine pet şişe, atık pil, teneke kutular gibi atıklar atılarak hizmet veren üniteler aynı zamanda sahipsiz sokak hayvanlarının da beslenmesi için kullanılacak.

Çevre dostu pugedonun ilki eski Doğum Hastanesi karşısında yerleştirilirken, Pugedon ünitesinin açılış etkinliğine İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil, İskenderun Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Süheyla İspir ve hayvanseverler katıldı.

YAŞAYAN HER CANLIYI DÜŞÜNMEK GEREKİYOR

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bir kentte altyapı ve üstyapı kadar, sosyal projelerin de önemli olduğunu belirterek, yaşayan her canlıyı da düşünmek gerektiğini kaydetti.

Pugedon ünitesinin kentin beş noktasında yerleştirileceğini belirten Başkan Seyfi Dingil, “Bu üniteleri kentin çeşitli yerlerine koyacağız, hem çevre kirliğine karşı önlem almış oluyoruz hem de bu hayvanların aç kalmasına, perişan olmasına engel olmuş oluyoruz. Attığınız her atık bunlara yiyecek olarak geri dönüyor. Bu çok güzel bir şey” açıklamasını yaptı.

HEM HAYVANLAR BESLENECEK HEM ÇEVRE KORUNACAK

İskenderun Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Fevzi Özkan, Pugedon sahipsiz sokak hayvanlarına beslenme olanağı sağlayan geri dönüşüm ünitesi olduğunu belirterek, Pugedon’un  güneş enerjisi ile çalışan, içine atık atılarak hayvanlara mama ve su vermek suretiyle hizmet veren bir ünite olduğunu ifade etti.

 Atılan atığın ağırlığına bağlı olarak yüz gramla üç yüz gram arasında mama ve su verdiğini belirten Özkan,  Ünitenin güneş enerjisiyle çalıştığını,  Güneş enerjisi olmadığında içindeki batarya sayesinde çalışmaya devam ettiğini ve Sokak hayvanlarının beslenmesi konusunda hizmet veren  ünitenin , aynı zamanda çevre dostu olduğunu vurguladı.

Bu haber 1383 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Uçurtma ve Bahar Şenliği Coşkusu

Uçurtma ve Bahar Şenliği Coşkusu

İskenderun Teknik Üniversitesi ve Dörtyol Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Uçurtma ve Bahar Şenliğinde bir araya geldi.

DEVAMI +
HABİB-İ NECCAR HAZRETLERİ, ETKİNLİKLERLE ANILACAK

HABİB-İ NECCAR HAZRETLERİ, ETKİNLİKLERLE ANILACAK

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay Valiliği ve Mustafa Kemal Üniversitesi’nin(MKÜ) işbirliğiyle 18- 20 Mayıs tarihleri arasında ilimizin büyük manevi değerlerinden biri olan Habib-..

DEVAMI +
SAMANDAĞ SAHİLLERİ DÜŞ ELÇİLERİYLE GÜZELLEŞTİ

SAMANDAĞ SAHİLLERİ DÜŞ ELÇİLERİYLE GÜZELLEŞTİ

Samandağ sahilleri Ali İsmail Korkmaz Vakfı düş elçileriyle güzelleşti.

DEVAMI +
TÜRKİYE’NİN SUALTI GÖRÜNTÜLEME EKİBİ GÖLBAŞI'NDA

TÜRKİYE’NİN SUALTI GÖRÜNTÜLEME EKİBİ GÖLBAŞI'NDA

Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan’da değişim ve gelişim rüzgârları estirmeye devam ediyor.

DEVAMI +
Kuzularını Biberonla Besledi

Kuzularını Biberonla Besledi "Yılın Çiftçi Annesi" Oldu

Kuzularını Biberonla Besledi "Yılın Çiftçi Annesi" Oldu

DEVAMI +
Dörtyol'da

Dörtyol'da "Mantar Yetiştiriciliği" Kursu

Dörtyol ilçesinde, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Mantar Yetiştiriciliği" kursunu tamamlayanlara belgeleri verildi.

DEVAMI +