reklam
reklam
12-09-2014 08:15:00

Artık açlık yok

Artık açlık yok

İskenderun Belediyesi ve İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği işbirliğiyle, sokak hayvanları için pugedon (beslenme ünitesi) projesi geliştirildi.


Sokak hayvanlarının en büyük sorunlarından olan beslenme sorunu İskenderunlu hayvan severlerin de desteğiyle çözüme kavuşturuldu.

SOKAK HAYVANLARI PUGEDON SAYESİNDE AÇLIKTAN KURTULACAK

İskenderun Belediyesi hayvan severlerin bu hassasiyetine kayıtsız kalmayarak, Güneş enerjisi ile çalışan ve içine pet şişe, atık pil, teneke kutular gibi atıklar atılarak hizmet veren üniteler aynı zamanda sahipsiz sokak hayvanlarının da beslenmesi için kullanılacak.

Çevre dostu pugedonun ilki eski Doğum Hastanesi karşısında yerleştirilirken, Pugedon ünitesinin açılış etkinliğine İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil, İskenderun Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Süheyla İspir ve hayvanseverler katıldı.

YAŞAYAN HER CANLIYI DÜŞÜNMEK GEREKİYOR

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bir kentte altyapı ve üstyapı kadar, sosyal projelerin de önemli olduğunu belirterek, yaşayan her canlıyı da düşünmek gerektiğini kaydetti.

Pugedon ünitesinin kentin beş noktasında yerleştirileceğini belirten Başkan Seyfi Dingil, “Bu üniteleri kentin çeşitli yerlerine koyacağız, hem çevre kirliğine karşı önlem almış oluyoruz hem de bu hayvanların aç kalmasına, perişan olmasına engel olmuş oluyoruz. Attığınız her atık bunlara yiyecek olarak geri dönüyor. Bu çok güzel bir şey” açıklamasını yaptı.

HEM HAYVANLAR BESLENECEK HEM ÇEVRE KORUNACAK

İskenderun Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Fevzi Özkan, Pugedon sahipsiz sokak hayvanlarına beslenme olanağı sağlayan geri dönüşüm ünitesi olduğunu belirterek, Pugedon’un  güneş enerjisi ile çalışan, içine atık atılarak hayvanlara mama ve su vermek suretiyle hizmet veren bir ünite olduğunu ifade etti.

 Atılan atığın ağırlığına bağlı olarak yüz gramla üç yüz gram arasında mama ve su verdiğini belirten Özkan,  Ünitenin güneş enerjisiyle çalıştığını,  Güneş enerjisi olmadığında içindeki batarya sayesinde çalışmaya devam ettiğini ve Sokak hayvanlarının beslenmesi konusunda hizmet veren  ünitenin , aynı zamanda çevre dostu olduğunu vurguladı.

Bu haber 1405 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
HBB EKİPLERİ BABALARI YALNIZ BIRAKMADI

HBB EKİPLERİ BABALARI YALNIZ BIRAKMADI

Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıran projeleri hayata geçirmesiyle kentin dayanışma ve paylaşma kültürünü güçlendiren Hatay Büyükşehir Belediyesi(H..

DEVAMI +
HALKIN GIDA GÜVENLİĞİ HBB İLE GÜVENCE ALTINDA

HALKIN GIDA GÜVENLİĞİ HBB İLE GÜVENCE ALTINDA

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Ramazan ayı boyunca vatandaşa ikram edilen iftar yemeklerini üreten firmanın; tesis, gıda, hijyen, belge ve sağlık denetimlerini gerçekleştirdi...

DEVAMI +
Kırıkhan’da 5 Bin aileye 13 Ton alabalık dağıtıldı

Kırıkhan’da 5 Bin aileye 13 Ton alabalık dağıtıldı

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi 5 Bin aile için hayırsever işadamlarının gönderildiği alabalık dağıtıldı.

DEVAMI +
 “BİR YETİME SEVGİYLE BAKMAK SEVGİNİN EN GÜZELİDİR”

“BİR YETİME SEVGİYLE BAKMAK SEVGİNİN EN GÜZELİDİR”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, 10. Haziran Dünya Yetimler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

DEVAMI +
VATANDAŞLARA BİTKİ SEVGİSİ AŞILANIYOR

VATANDAŞLARA BİTKİ SEVGİSİ AŞILANIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), vatandaşların bitki sevgisi ve koruma bilincini güçlendirmeye yönelik etkinlikler düzenliyor.

DEVAMI +
PEYZAJ ÇALIŞMALARIYLA, KAVŞAKLAR MODERN KENT GÖRÜNÜMÜ KAZANIYOR

PEYZAJ ÇALIŞMALARIYLA, KAVŞAKLAR MODERN KENT GÖRÜNÜMÜ KAZANIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi, halka yeşil kent standartlarında bir görünüm sunmak amacıyla kavşaklarda peyzaj çalışmaları gerçekleştiriyor.

DEVAMI +