reklam
reklam
12-09-2014 08:15:00

Artık açlık yok

Artık açlık yok

İskenderun Belediyesi ve İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği işbirliğiyle, sokak hayvanları için pugedon (beslenme ünitesi) projesi geliştirildi.


Sokak hayvanlarının en büyük sorunlarından olan beslenme sorunu İskenderunlu hayvan severlerin de desteğiyle çözüme kavuşturuldu.

SOKAK HAYVANLARI PUGEDON SAYESİNDE AÇLIKTAN KURTULACAK

İskenderun Belediyesi hayvan severlerin bu hassasiyetine kayıtsız kalmayarak, Güneş enerjisi ile çalışan ve içine pet şişe, atık pil, teneke kutular gibi atıklar atılarak hizmet veren üniteler aynı zamanda sahipsiz sokak hayvanlarının da beslenmesi için kullanılacak.

Çevre dostu pugedonun ilki eski Doğum Hastanesi karşısında yerleştirilirken, Pugedon ünitesinin açılış etkinliğine İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil, İskenderun Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Süheyla İspir ve hayvanseverler katıldı.

YAŞAYAN HER CANLIYI DÜŞÜNMEK GEREKİYOR

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bir kentte altyapı ve üstyapı kadar, sosyal projelerin de önemli olduğunu belirterek, yaşayan her canlıyı da düşünmek gerektiğini kaydetti.

Pugedon ünitesinin kentin beş noktasında yerleştirileceğini belirten Başkan Seyfi Dingil, “Bu üniteleri kentin çeşitli yerlerine koyacağız, hem çevre kirliğine karşı önlem almış oluyoruz hem de bu hayvanların aç kalmasına, perişan olmasına engel olmuş oluyoruz. Attığınız her atık bunlara yiyecek olarak geri dönüyor. Bu çok güzel bir şey” açıklamasını yaptı.

HEM HAYVANLAR BESLENECEK HEM ÇEVRE KORUNACAK

İskenderun Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Fevzi Özkan, Pugedon sahipsiz sokak hayvanlarına beslenme olanağı sağlayan geri dönüşüm ünitesi olduğunu belirterek, Pugedon’un  güneş enerjisi ile çalışan, içine atık atılarak hayvanlara mama ve su vermek suretiyle hizmet veren bir ünite olduğunu ifade etti.

 Atılan atığın ağırlığına bağlı olarak yüz gramla üç yüz gram arasında mama ve su verdiğini belirten Özkan,  Ünitenin güneş enerjisiyle çalıştığını,  Güneş enerjisi olmadığında içindeki batarya sayesinde çalışmaya devam ettiğini ve Sokak hayvanlarının beslenmesi konusunda hizmet veren  ünitenin , aynı zamanda çevre dostu olduğunu vurguladı.

Bu haber 1436 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
SU ÜRÜNLERİ ÜRETİM MİKTARIMIZ AZALDI

SU ÜRÜNLERİ ÜRETİM MİKTARIMIZ AZALDI

Ülkemizde 2011 yılından itibaren ilk kez 2015 yılında artış gösteren su ürünleri üretimi 2016 yılında yine düşüşe geçerek 588 bin 715 ton olarak gerçekleşti. Su ürünleri üretiminin..

DEVAMI +
HATAY’DA GENÇLER, ÇEVRE SORUNLARINA DUYARLILIKLARINI YANSITABİLECEK

HATAY’DA GENÇLER, ÇEVRE SORUNLARINA DUYARLILIKLARINI YANSITABİLECEK

Hatay Büyükşehir Belediyesi, gençleri çevre konularıyla alakalı fikirlerini dijital ortamda belirterek yerel yönetimlerin kararlarında söz sahibi olabileceği Step Green Projesi’nin..

DEVAMI +
DEFNE BELEDİYESİ YAZ KURSLARI BAŞLADI

DEFNE BELEDİYESİ YAZ KURSLARI BAŞLADI

Defne Belediyesi’nin çocuklara karne armağanı olarak açtığı yaz kursları start aldı.

DEVAMI +
YETERSİZ GELEN VE ESKİ ATIKSU HATLARI YENİLENİYOR

YETERSİZ GELEN VE ESKİ ATIKSU HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kent genelinde eski içmesuyu şebekelerinin yanı sıra yetersiz gelen kanalizasyon hatlarında da yenil..

DEVAMI +
YENİ YAPILAR İÇİN ALTYAPI BAĞLANTISI SÜRÜYOR

YENİ YAPILAR İÇİN ALTYAPI BAĞLANTISI SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yeni yapılan inşaat alanlarının kanalizasyon bağlantısı yapılması için çalışmaların sürdüğünü duyurdu..

DEVAMI +
ERGEN GELİŞİM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ERGEN GELİŞİM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ve TAP Vakfı işbirliği ile üç gün süren “Ergen Sağlığı ve Ergenin Gelişim Dinamikleri Çalıştayı” gerçekleştirildi.

DEVAMI +