19-11-2018 13:30:00

BAKANLIKTAN ONAY BEKLENİYOR

BAKANLIKTAN ONAY BEKLENİYOR

Bahçesinde ufak tefek buluntular çıkan İstiklal İlkokulu, verilecek izinlerin ardından yeniden inşa edilerek eğitim vermeye hazırlanıyor.


İstiklal İlkokulu, tarihi eserlerle birlikte özel bir projeyle yeniden eğitim hizmeti verecek. Önceki günlerde Hataylı gazetecilerle bir araya gelen Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İstiklal İlkokulu yeniden inşa edilerek eğitim hizmeti vereceğini söyledi.

ÖZEL PROJE HAZIRLANDI

Öğretmenler Günü konulu toplantıda gazetemiz muhabirinin, “Yıkılan ve içerisinde tarihi eser çıkan İstiklal İlkokulunun akıbeti ne olacak” sorusuna cevap veren Müdür Karahan, “Antakya’nın Doğu yakasındaki bulunan Antakya İstiklal İlkokulunun bir yıkım kararı vardı. Yıkım kararı olan okulda çocuklarımızı tutmak söz konusu değildi. Bu okulu yıktık. Ama sit alanı olmasından kaynaklanan çok büyük prosedürler var. Önce orada Anıtlar Kurulu tarafından bir kazı yapıldı. Kazıda ufak tefek buluntular çıktı. Bizde Anıtlar Kuruluyla görüşerek o buluntuları heba etmeyecek şekilde oradaki okula inşaatı için o bölgenin yapısına uygun özel bir proje hazırlattık. Bu projeyi Anıtlar Kuruluna sunduk. Anıtlar Kurulundan onay çıktı. Milli Eğitim Bakanlığımız onayladığı anda ihaleye çıkarılıp okulumuzu yeniden yapacağız. Hadisenin hemen hemen sonuna geldik” dedi. Cuma ZEYBEK

 

Bu haber 630 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Diyanet heyeti Hatay’da

Diyanet heyeti Hatay’da

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof Dr. Huriye Martı ve beraberindeki heyet İlimizdeki geçici barınma merkezleri ve sınır ötesine dair yapılan çalışmaları yerinde incelemek, Din..

DEVAMI +
ANA MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

ANA MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Kanalizasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından altyapının rahatlaması amacıyla çalışmalar..

DEVAMI +
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Hatay’da dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

DEVAMI +
HORTUM PANİĞİ!

HORTUM PANİĞİ!

İnsanlar denizi değil hortumu izlemek için sahile geldi.

DEVAMI +
Güzelyurt’tan Güzel’e tebrik ziyareti

Güzelyurt’tan Güzel’e tebrik ziyareti

31 Mart seçimlerinde Defne Belediye Başkanı seçilen İbrahim Güzel’i, Dt. Mehmet Güzelyurt ve ekibi tebrik ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +
resim yok

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Antakya Rotary Kulübünce düzenlenen “Şuppiluliuma Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

DEVAMI +