19-11-2018 13:30:00

BAKANLIKTAN ONAY BEKLENİYOR

BAKANLIKTAN ONAY BEKLENİYOR

Bahçesinde ufak tefek buluntular çıkan İstiklal İlkokulu, verilecek izinlerin ardından yeniden inşa edilerek eğitim vermeye hazırlanıyor.


İstiklal İlkokulu, tarihi eserlerle birlikte özel bir projeyle yeniden eğitim hizmeti verecek. Önceki günlerde Hataylı gazetecilerle bir araya gelen Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İstiklal İlkokulu yeniden inşa edilerek eğitim hizmeti vereceğini söyledi.

ÖZEL PROJE HAZIRLANDI

Öğretmenler Günü konulu toplantıda gazetemiz muhabirinin, “Yıkılan ve içerisinde tarihi eser çıkan İstiklal İlkokulunun akıbeti ne olacak” sorusuna cevap veren Müdür Karahan, “Antakya’nın Doğu yakasındaki bulunan Antakya İstiklal İlkokulunun bir yıkım kararı vardı. Yıkım kararı olan okulda çocuklarımızı tutmak söz konusu değildi. Bu okulu yıktık. Ama sit alanı olmasından kaynaklanan çok büyük prosedürler var. Önce orada Anıtlar Kurulu tarafından bir kazı yapıldı. Kazıda ufak tefek buluntular çıktı. Bizde Anıtlar Kuruluyla görüşerek o buluntuları heba etmeyecek şekilde oradaki okula inşaatı için o bölgenin yapısına uygun özel bir proje hazırlattık. Bu projeyi Anıtlar Kuruluna sunduk. Anıtlar Kurulundan onay çıktı. Milli Eğitim Bakanlığımız onayladığı anda ihaleye çıkarılıp okulumuzu yeniden yapacağız. Hadisenin hemen hemen sonuna geldik” dedi. Cuma ZEYBEK

 

Bu haber 228 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
DİKKAT ''SAĞANAK'' YAĞIŞ

DİKKAT ''SAĞANAK'' YAĞIŞ

Bölge geneli, çok bulutlu aralıklı yağmur, sağanak ve kıyı kesimlerde gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Adana, Mersin, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer k..

DEVAMI +
Şüpheli paket paniğe yol açtı

Şüpheli paket paniğe yol açtı

Antakya’da bir otobüs durağına bırakılan poşet paniğe neden oldu.

DEVAMI +
Su Canavarları Temizleniyor

Su Canavarları Temizleniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz: “Bu zararlı bitki Afrin ve Suriye’den geliyor. Bizim temizleme çabamız yeterli olmuyor”..

DEVAMI +
Konserve kutusunu çıkarıp protez bacaklarıyla ülkesine döndü

Konserve kutusunu çıkarıp protez bacaklarıyla ülkesine döndü

Kendisi gibi yürüme engelli olan babasının PVC boru ve konserve kutusundan oluşturduğu aparatla yürümeye çalışan ve AA tarafından yapılan haberlerle tüm dünyanın dikkatini çeken 8 ..

DEVAMI +
MÜHENDİSLERİN ÖNEMLİ BİR KISMI İŞTEN ÇIKARILDI

MÜHENDİSLERİN ÖNEMLİ BİR KISMI İŞTEN ÇIKARILDI

5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nde TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Türkiye’de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işs..

DEVAMI +
Asi Nehri’nde lambalar yanmıyor

Asi Nehri’nde lambalar yanmıyor

Asi nehri kenarındaki lambalar yanmıyor. Asi nehrin iki kenarında bulunan yürüyüş balkonların lambaları uzun süreden beri yanmıyor.

DEVAMI +