17-05-2018 10:39:00

BEYHAN GENÇAY ORTAOKULU 5/İ SINIFINDAN MUHTEŞEM BİR BAHAR ŞENLİĞİ

BEYHAN GENÇAY ORTAOKULU 5/İ SINIFINDAN MUHTEŞEM BİR BAHAR ŞENLİĞİ

Beyhan Gençay Ortaokulu 5/İ sınıfı öğrencileri, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte muhteşem bir bahar şenliği etkinliğine imza attı. Karlısu Mahallesi Tulpar tesislerinde 13 Mayıs Pazar anneler gününde gerçekleşen bahar şenliği ve kahvaltı buluşmasında hafta sonu etkili olan yoğun yağmur yağışına rağmen unutulmaz anlar yaşandı.


Beyhan Gençay Ortaokulu 5/İ sınıfı öğretmeni Mennan Şimşek ve sınıf veli temsilcileri Songül Kahraman ve Serdar Kahraman’ın organize ettiği şenliğe Antakya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Dr. Mehmet Altınöz, Beyhan Gençay Ortaokulu Müdürü Mustafa Ertan Bozkır ve 5/İ sınıfının derslerine giren öğretmenlerin de katılması şenliğe ayrı bir hava kattı.

Bahar şenliği ve kahvaltı programının açılış konuşmasını yapan veli temsilcisi Serdar Kahraman yaptığı açıklamada;

“Bu etkinliğimiz ilk ve tek olmayacaktır. Her yıl geleneksel olarak farklı düzen ve formatlarda yenilemek ve yinelemek istiyoruz.  Önümüzdeki sene ünlü bir şair veya yazarın da katılacağı şiirli, türkülü bir etkinlik yapmayı düşünüyoruz. Okul müdürümüz Sayın Mustafa Ertan Bozkır’ın da izniyle 5/İ sınıfının 3 yıl sonra 8/İ olarak mezun olacağı yıl tüm mezun durumunda bulunan 8. Sınıfların öğrenci ve velileri ile birlikte Beyhan Gençay Ortaokulu öğretmen ve ailelerinin de katılacağı ünlü bir sanatçıyla organize edilecek olan konser eşliğinde mezuniyet proğramı ve kep fırlatma töreni yapmayı da düşünüyoruz. Böyle bir mezuniyet programı üniversiteler dışında bir okulda yapılan ilk etkinlik olma özelliğini de taşıyacak” dedi.

Bahar şenliğine katılım gösteren herkese ayrı ayrı teşekkürlerini sunan Serdar Kahraman’dan sonra sırasıyla söz alan Milli Eğitim Şube Müdürü Dr. Mehmet Altınöz ve Beyhan Gençay ortaokulu müdür Mustafa Ertan Bozkır yaptıkları açıklamalarda;

“ Bu güzel ve muhteşem organizasyonun öğretmen, öğrenci ve veli kaynaşmasında çok önemli bir etkinlik olduğunu kendilerinin de bundan büyük bir keyif aldıklarını ve her yıl devamının beklediklerini ifade ederek bu etkinliğin gerçekleşmesinde emek veren herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler.”

Sınıf öğretmeni Mennan Şimşek tarafından veli temsilcisi Songül Kahraman’a sınıf adına anneler günü münasebetiyle bir plaket takdim edildi. Ayrıca her çocuğun da kendi annesine sürpriz hediyeler vererek anneler gününe ayrı bir anlam katması tüm anneleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Kahvaltı esnasında diğer önemli bir sürpriz ise canlı müzik etkinliğinin olmasıydı. Genç ve dinamik bir kadro olan Emre Elbeyli, Ayhan Güreşçi ve Furkan Enes Yılmaz’dan oluşan ekip etkinliğin ruhuna uygun müziklerle katılımcıların hoş vakit geçirmelerini sağlamışlardır.

Etkinlik sadece çocukların değil velilerin de yarıştığı halat çekme, yumurta yarışı ve çuval yarışı ile devam etmiştir. Sınıf öğretmeni Mennan Şimşek ile veli temsilcileri Songül Kahraman ve Serdar Kahraman tarafından oldukça başarılı bir şekilde organize edilen yarışmalarda dereceye giren dokuz öğrenciye başarı madalyası verilirken ilk kez kaybedenin olmadığı ve yarışmalarda madalya alamayan öğrencilere de bir kupa verilerek herkesin bahar şenliğinden mutlu ayrılması sağlanmıştır. Öğretmen ve velilerin de öğrencilerle birlikte yarışmaya katılması ilginç ve heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu.

Bu haber 245 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
BİRLİKTEN DOĞAN BAŞARI

BİRLİKTEN DOĞAN BAŞARI

Güneş Eğitim Kurumları, Birey, Z-Küp Özel Öğretim Kursu işbirliği ile başarılara imza atılmaya devam ediliyor.

DEVAMI +
Bilgi yarışması düzenlendi

Bilgi yarışması düzenlendi

Yaz Kur’an Kurslarının daha etkin ve verimli olması amacıyla, Hatay’da 2018 Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilerden 10-15 yaş aralığındaki öğrencilerin katılımıyla bilgi ..

DEVAMI +
Hatay Büyükşehirden gençlere tercih desteği

Hatay Büyükşehirden gençlere tercih desteği

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), üniversite tercihi yapacak gençlere yardımcı olmak, doğru ve bilinçli tercih yapabilmeleri amacıyla uzman danışman kadrosuyla ücretsiz hizmet ver..

DEVAMI +
Okulların normal eğitime geçmesini sağlıyoruz

Okulların normal eğitime geçmesini sağlıyoruz

Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Defne ilçesinde 2017 yılı yatırım programı kapsamında inşaatı devam eden Büyükçat Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulundu. ..

DEVAMI +
ERASMUS+ PROJESİ İLE GENÇLER HIRVATİSTAN’DA BULUŞTULAR

ERASMUS+ PROJESİ İLE GENÇLER HIRVATİSTAN’DA BULUŞTULAR

Erasmus+ Gençlik Değişimleri kapsamında Belen Kaymakamlığı’nı temsilen 4 üniversite öğrencisi ile “Confluence of Cultures” adlı proje 5 - 14 Temmuz 2018 tarihleri arasında İtalya, ..

DEVAMI +
İSTE, ULUSLARARASI BAŞARILARIYLA ANILACAK

İSTE, ULUSLARARASI BAŞARILARIYLA ANILACAK

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’yi makamında ziyaret etti.

DEVAMI +