17-08-2018 13:16:00

Cemaati bilgilendirelim

Cemaati bilgilendirelim

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Antakya İlçe Müftülüğü aylık Personel toplantısına katıldı.


Toplantıda Antakya İlçe Müftü Vekili Mehmet Yolcu ve Antakya İlçesinde görev yapan din görevlileri hazır bulundu.

Toplantıda konuşan Müftü Kavillioğlu, ibadetlerin bedenî ibadetler, mâlî ibadetler ve hem bedenî hem mâlî ibadetler olarak üçe ayrıldığını, Kurban ibadetinin mâlî bir ibadet olduğunu ve gücü maddi olarak gücü yeten kadın erkek bütün Müslümanların kurban kesmeleri gerektiğini belirtti.

VEKALATLE KURBAN BAĞIŞI 20 AĞUSTOS’A KADAR DEVAM EDECEK

 “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile 26 yıldır mazlum ve mağdur coğrafyalar için vekaletle kurban kesim organizasyonu düzenlenmekte olduğunu belirten Kavillioğlu, “Kesilen bu kurbanlar sayesinde mazlum coğrafyalarla aramızda gönül köprüleri kurulmaktadır. Vekâletle kurban hizmeti yurt içinde ve Dünya’nın 145 ülkesinde “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganı ile 2018 yılında da devam etmektedir. Vekalatle kurban bağışı 20 Ağustos Pazartesi akşamına kadar yani arefe günü akşamına kadar devam edecek. Cemaatimizi bu konuda bilgilendirelim.  Kurban bağışında bulunmak isteyenleri müftülüklere yönlendirerek onlara yardımcı olalım.” dedi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 50 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor

Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor

Küçük yaşta çocuk felci geçirerek yürüme yetisini kaybeden 45 yaşındaki İbrahim Biricik, engeline rağmen her gün akülü aracıyla 2 kızını okula götürüp getiriyor...

DEVAMI +
9 İLDE FETÖ/PDY OPERASYONU

9 İLDE FETÖ/PDY OPERASYONU

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü FETÖ/PDY operasyonu kapsamında, aranan bir askerin daha yakalanmasıyla göza..

DEVAMI +
Milletçe sizlere minnettarız

Milletçe sizlere minnettarız

Gaziler yemeğinde konuşma yapan Hatay Valisi Erdal Milletçe sizlere minnettarız

DEVAMI +
Terör operasyonu

Terör operasyonu

Antakya ilçesinde düzenlenen operasyonda Suriye'de faaliyet gösteren radikal örgütlerle irtibatlı olduğu öne sürülen 2 şüpheli gözaltına alındı.

DEVAMI +
TERÖRİSTLER HATAY CEZAEVİNDE!

TERÖRİSTLER HATAY CEZAEVİNDE!

Şehitlerimizin naaşını kaçıran teröristler tutuklanarak Hatay Cezaevine gönderildi.

DEVAMI +
Cilvegözü'nde tır kuyruğu

Cilvegözü'nde tır kuyruğu

Reyhanlı’da Cilvegözü Sınır Kapısı'nda, Suriye'ye gönderilen insani yardım malzemeleri ile ticari ürünleri taşıyan tırlar yoğunluğa neden oldu.

DEVAMI +