14-05-2018 14:38:00

ÇOCUKLAR İÇİN ANLAMLI PROJE

ÇOCUKLAR İÇİN ANLAMLI PROJE

Reyhanlı Belediye Başkanı Mimar Mehmet Çüter, çocuklarımız için “Sağlıklı Dişler, Mutlu Gülüşler” adlı projeyi hayata geçirdi.


Belediye Başkanı Mimar Mehmet Çüter’in vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda, İlçe sağlık müdürlüğü ekipleri ile birlikte 09 Mayıs 2018 Çarşamba günü Fevzipaşa, Çakıryiğit, Cilvegözü ve Harran Mahallelerinde başlatılan projede; Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, Muhtarlık İşleri Müdürü İbrahim HARAÇ ile Mahalle Muhtarı Suphi Kadıoğlu yer aldı. İlçemiz kırsalındaki eğitim kurumlarında devam eden proje kapsamında, İlkokul 1, 2, 3 ve 4 sınıf öğrencilerine diş sağlığı konusunda bilgi verildi. 1 ve 2. Sınıflara (97 öğrenci) Flor vernik uygulaması yapıldı. 3 ve 4.sınıflara (90 öğrenci) ise Reyhanlı Belediyesi’nin armağanı olan ağız ve diş sağlığı bakım seti (diş macunu ve diş fırçası) hediye edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Reyhanlı Belediye Başkanı Mimar Mehmet Çüter; “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza her zaman her alanda sahip çıkmalıyız. Dolayısıyla çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı da çok önemli. Bu vesileyle ilçe sağlık müdürlüğümüzce “Sağlıklı Dişler, Mutlu Gülüşler” projesini başlatmış bulunmaktayız. Başlatmış olduğumuz projede 3000 öğrencinin ağız ve diş sağlığı taramasından geçirilmesini hedeflemekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Öğrencilerimize eğitim öğretim hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

 

 

Bu haber 97 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Vatandaşlara broşür ve afiş dağıtımı yapıldı

Vatandaşlara broşür ve afiş dağıtımı yapıldı

Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlığı Hizmetleri birimi, Antakya 15 Temmuz Milli İrade Parkında Organ bağısı ile Akılcı ilaç ve Bilinçli Antibiyotik kullanımı kapsamında stand..

DEVAMI +
2 KAFALI DOĞAN BEBEK SAĞLIĞINA KAVUŞTU

2 KAFALI DOĞAN BEBEK SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Hatay'da, sezaryenle dünyaya gelen ve "cranium bifidum" rahatsızlığı bulunan Suriyeli bebek, yapılan ameliyat ile sağlığına kavuştu.

DEVAMI +
Uygulamalı ilkyardım eğitimi verildi

Uygulamalı ilkyardım eğitimi verildi

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı İlkyardım eğitmenleri tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı ÇEKOM ( Çocuk Evleri Koordinasyon Merk..

DEVAMI +
UZMAN DOKTOR HASTANEDEKİ ODASINDA ÖLÜ BULUNDU

UZMAN DOKTOR HASTANEDEKİ ODASINDA ÖLÜ BULUNDU

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, Anestezi Uzmanı Dr. Mehmet Cesur hastanedeki odasında ölü bulundu.

DEVAMI +
Ali Sandıkçı göreve asaleten atandı

Ali Sandıkçı göreve asaleten atandı

Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sandıkçı göreve asaleten atandı.

DEVAMI +
Fedakârca çalıştılar

Fedakârca çalıştılar

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü; 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde uygulamaya koyduğu yaşlı ve engellilere ve hastanede ..

DEVAMI +