16-04-2018 13:15:00

DEFNE'DE EĞİTİME BİR HİZMET DAHA

DEFNE'DE EĞİTİME BİR HİZMET DAHA

Başkan Yaman’dan eğitime destek bir proje daha: “DEFNE KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ”


Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; 2018 Hizmet Yılı projelerine bir yenisini ekledikleri müjdesini verdi.

Defne’de güzel ve başarılı projelere imza atan Defne Belediyesi, Defneli çocuklar adına gerçekleştirdikleri hizmetlerin sayısını günden güne arttırıyor.

Defne’ye kreş kazandırma çalışması başlattıklarını açıklayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; çok sayıda çocuğun Defne Belediyesi kreşinden faydalanmasını amaçladıklarını ifade ederek; Defne Kreş ve Gündüz Bakım Evi Projesi’nin temel yapım çalışmalarının start aldığını duyurdu.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen Defne Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Çekmece Gültepe mevkiinde toplamda 800 m2  lik alanda inşa edilecek.

0-3 yaş grubuna hitap eden, 150 çocuk kapasiteli ve 2 katlı tasarlanan Defne Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin yapım çalışmalarını kısa sürede tamamlayacaklarını ifade Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman: “ Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.’ sözünü pusulamız sayarak giriştiğimiz kreş projemizi hayata geçiriyor olmaktan ötürü oldukça heyecanlı ve mutluyuz. Çocuklarımız için;  anne sevgisine, ilgisine en ihtiyaç duyduğu yaşlarında, çalışan annelerimizin güvenle emanet edebilecekleri sevgi dolu bir yuva inşa ediyoruz. Çocuklarımızın; kişilik özelliklerinin geliştiği 0-3 yaş gibi önemli bir süreçte eğitimli ve uzman öğretmenlerin desteği ile öğrenerek büyümelerini hedeflediğimiz Kreş ve Gündüz Bakım Evi’miz, önemsediğimiz bir çalışmadır. Diğer bütün hizmetlerimizden üstün tuttuğumuz çocuklarımız ve gençlerimizin her yaşlarında yanında olmaya, onlar için proje üretmeye ve onları desteklemeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Defne Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde temel yalıtım işlemlerinin tamamlandığını duyurarak çalışmaların hızla devam ettiği bilgisini verdi.

Bu haber 48 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
resim yok

ÇYDD’den çocuklara balo

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antakya Şubesi tarafından geleneksel çocuk balosu düzenlendi.

DEVAMI +
98. GURUR YILIMIZ KUTLANIYOR

98. GURUR YILIMIZ KUTLANIYOR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün tüm yurtta olduğu gibi Hatay’da da coşkulu törenlerle kutlanacak. Bugün ilk tören sabah 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunum..

DEVAMI +
TÜGVA ANTAKYA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TÜGVA ANTAKYA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Gençlik Vakfı Antakya İlçe Temsilciliği tarafından Özbuğday ve Mustafa Gencay Ortaokulu ziyaret edilerek hem vakfın amacı anlatıldı hemde "Değerler Eğitim kapsamında "Diğer..

DEVAMI +
Pusula Akademi’den Baro’ya ziyaret

Pusula Akademi’den Baro’ya ziyaret

Pusula Akademi Lisesi Müdür Yardımcıları Yaşar Akkaya, Nilgün Güleray, Biyoloji Öğretmeni Ezgi Değirmenci ve Pusula Akademi Lisesi öğrencileri Hatay Barosu’nu ziyaret ettiler. ..

DEVAMI +
resim yok

ADAY ÖĞRETMENLER BİLGİLENDİRİLDİ

Samandağ İlçesine 2017 Eylül ayında atanan sözleşmeli aday öğretmenlere yetiştirme süreci kapsamında okul dışı 90 saatlik faaliyet programı kapsamında Samandağ Belediyesi Hizmet Bi..

DEVAMI +
MKÜ ile İTB arasında iş birliği protokolü imzalandı

MKÜ ile İTB arasında iş birliği protokolü imzalandı

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ile İskenderun Ticaret Borsası (İTB) arasında “Tarımsal Amaçlı Toprak, Bitki ve Sulama Suyu ve Gıda Analizleri” hakkında iş birliği protokolü ..

DEVAMI +