16-04-2018 13:15:00

DEFNE'DE EĞİTİME BİR HİZMET DAHA

DEFNE'DE EĞİTİME BİR HİZMET DAHA

Başkan Yaman’dan eğitime destek bir proje daha: “DEFNE KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ”


Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; 2018 Hizmet Yılı projelerine bir yenisini ekledikleri müjdesini verdi.

Defne’de güzel ve başarılı projelere imza atan Defne Belediyesi, Defneli çocuklar adına gerçekleştirdikleri hizmetlerin sayısını günden güne arttırıyor.

Defne’ye kreş kazandırma çalışması başlattıklarını açıklayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; çok sayıda çocuğun Defne Belediyesi kreşinden faydalanmasını amaçladıklarını ifade ederek; Defne Kreş ve Gündüz Bakım Evi Projesi’nin temel yapım çalışmalarının start aldığını duyurdu.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen Defne Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Çekmece Gültepe mevkiinde toplamda 800 m2  lik alanda inşa edilecek.

0-3 yaş grubuna hitap eden, 150 çocuk kapasiteli ve 2 katlı tasarlanan Defne Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin yapım çalışmalarını kısa sürede tamamlayacaklarını ifade Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman: “ Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.’ sözünü pusulamız sayarak giriştiğimiz kreş projemizi hayata geçiriyor olmaktan ötürü oldukça heyecanlı ve mutluyuz. Çocuklarımız için;  anne sevgisine, ilgisine en ihtiyaç duyduğu yaşlarında, çalışan annelerimizin güvenle emanet edebilecekleri sevgi dolu bir yuva inşa ediyoruz. Çocuklarımızın; kişilik özelliklerinin geliştiği 0-3 yaş gibi önemli bir süreçte eğitimli ve uzman öğretmenlerin desteği ile öğrenerek büyümelerini hedeflediğimiz Kreş ve Gündüz Bakım Evi’miz, önemsediğimiz bir çalışmadır. Diğer bütün hizmetlerimizden üstün tuttuğumuz çocuklarımız ve gençlerimizin her yaşlarında yanında olmaya, onlar için proje üretmeye ve onları desteklemeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Defne Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde temel yalıtım işlemlerinin tamamlandığını duyurarak çalışmaların hızla devam ettiği bilgisini verdi.

Bu haber 133 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Eğitim-Bir-Sen genişletilmiş il divan kurulu toplantısı yapıldı

Eğitim-Bir-Sen genişletilmiş il divan kurulu toplantısı yapıldı

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şubesi İl Divan Kurulu toplantısı Antakya’da yapıldı.

DEVAMI +
DOĞUŞ OKULLARINDAN BÜYÜK BAŞARI

DOĞUŞ OKULLARINDAN BÜYÜK BAŞARI

Şehit Serkan Talan Anadolu Lisesinde düzenlenen ve Defne Kaymakamı Sayın; Nevzat ŞENGÖK ve Defne İlçesi Milli Eğitim Müdürlerinin de katıldığı ödül töreninde Doğuş Okulları adından..

DEVAMI +
İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan başkanlığında yapıldı.

DEVAMI +
Servis denetimleri yapıldı

Servis denetimleri yapıldı

Antakya, Defne, Samandağ, İskenderun ve Arsuz ilçelerinde bulunan Hatay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Özel Kreş Ve Gündüz Bakımevi ile Çocuk Kulüplerinde h..

DEVAMI +
Vali Doğan, Hatay’ın eğitim ihtiyaçları hakkında bilgi aldı

Vali Doğan, Hatay’ın eğitim ihtiyaçları hakkında bilgi aldı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek il genelinde devam eden eğitim yatırımları ve yürütülen faaliyetler hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Kem..

DEVAMI +
Eğitimin kalbi Hatay’da attı

Eğitimin kalbi Hatay’da attı

Medeniyetler Şehri Hatay, 2023 Eğitim Vizyonu’nun değerlendirildiği istişare toplantısına ev sahipliği yaptı.

DEVAMI +