08-11-2018 13:11:00

DEFNE’Yİ HALKLA YÖNETECEĞİZ

DEFNE’Yİ HALKLA YÖNETECEĞİZ

Hikmet Mengüllüoğlu, aday adayı olma sürecini ve başkan olması halinde neler yapacağını kamuoyuyla paylaştı. Hikmet Mengüllüoğlu, aday adayı olma sürecinin en büyük etkeni Mengüllüoğlu ailesi ve Defne halkından olan talepler olduğunu ifade etti.


 “AİLEMDEN BÜYÜK DESTEK ALDIM”

Ailesinden, çevresinden ve hatta Defne halkından aday adayı olma konusunda olumlu mesajlar aldığını ve bu destekler doğrultusunda aday olması gerektiğini söyleyen Mengüllüoğlu aday adaylığı sürecinin böyle başladığını söyledi. Mengüllüoğlu, “Defne’de yeterince hizmet yok maalesef hizmetlerin birçoğu aksamış durumda. Halkla iletişim kopuk okurum maalesef ve halktan ciddi talepler almaya başladık. Yani insanlar bizi arıyordu. Aslında insanların teşviki ile ben bu karara vardım. Birçok talep aldık. Geniş bir aile bizim Mengüllü ailesi, onlarında aslında olumlu bir onayını almak istedim. Onlarda tam destek verdiler, olmam gerektiğini söylediler. Aslında her türlü siyasi görüşlerle insanlarla görüştük, Defne’de ikamet eden onlar da tam destekleri olduklarını ifade ettiler. Dolayısıyla biz yani halkla birlikte yöneteceğimiz için Defne’ye eğer aday olursak halkın sesine kulak vereceğiz” dedi.

“DEFNELİLERDEN BÜYÜK DESTEK GELDİ”

İnanılmaz olumlu tepkilerle karşılaştığını söyleyen Mengüllüoğlu, “Bu anlamda o şekilde karar verdi tabii işadamlarıyla görüştük, belediye başkanlarıyla görüştük, vekillerle de görüştük. Herkesin aşağı yukarı onayını aldık. Olabilirsiniz tabi dediler. Aday adaylığımı açıkladıktan sonra inanılmaz olumlu tepkiler aldım. İnanılmaz yani telefon bir türlü susmadı. Herkesten beklediğimiz haber buydu. Tam desteğini maddi manevi her türlü desteye hazırız, çağıranlar gelenler gidenler telefon ederler, mesaj atanlar dolayısıyla bu halk desteğini aldıktan sonra neden olmasın diye düşünüyorum” dedi.

“DEFNE İLÇEMİZ TURİSTİK BİR BÖLGE AMA ÇALIŞMA YOK”

Defne İlçesinin turist bir bölge olduğuna değinen Hikmet Mengüllüoğlu, “Bütün Defnelilerle birlikte gelecek insanlarla gönüllü olan her vatandaş yönetime dahil olacak. Yani gönüllük esasına dayalı insanların fikirleri, düşünceleri alındıktan sonra bazı yatırımlar ya da bazı hizmetler yapılacak örneğin aslında en önemli özelliği turistik bir ilçe olması bu anlamda ihmal edilmiş bir ilçeyiz. Yani şelaleler var, Simon Kalesi var Aknehir´de gerekirse işadamlarıyla gerekirse müzeyle işbirliği yapıp mutlaka bunları bir cazibe merkezi haline getirmemiz gerekiyor. Yani bu islerin mutlaka buraya çekilmesi gerekiyor, istihdam sorunu var, özellikle bu ülkede turizmin gelişmesi halinde bence ekonomik hareketlere katkı yapacak buna benzer işadamlarının iş defneye yatırım yapmaları, işadamları kimliğiyle bazı iş adamlarıyla yakın temas içindeyim bazı yatırımları Defne’de yapılması sağlamaya çalışacağız” dedi.

“HER TÜRLÜ SOSYAL PROJEMİZ OLACAK”

Başkan olması durumunda Defne’yi hak ettiği görünüme kavuşturacağını ifade eden Mengüllüoğlu, “Her türlü konuda gençlere istihdam, sosyal projelerimiz var. Örneğin yaşlılarla ilgili gençlerle ilgili çocuklarla ilgili sosyal kuracaklar, okuyan gençlerle ilgili projelerimiz var. Örneğin üniversiteye hazırlanan ya da üniversiteyi bitirip üniversiteye hazırlanan insanlar ve üniversiteyi bitirip atanmayı bekleyen insanlara yönelik kurslarımız olacak. Ekibimizde eğitimciler var, eğitimciler gönüllü arkadaşlarımız her türlü anlam, her türlü desteği vereceklerini ifade ediyorlar peki bizde halk ve ilişkiler uzmanı var ekibimizle mühendisler var, ekibimizde de esnaf var, işadamı var, böyle bir ekip kuracağız, bu şekilde Defne’yi yönetmeye çalışacağız. İddialıyız bu konuda. İddialıyız belki bir örnek Defne yaratacağız. Örnek olması gereken eğitim düzeyi yüksek bir, ilçe gelişmişlik anlamında özellikle eğitim anlamda bayağı gelişmiş bir ilçe ama maalesef kendi kaderine terkedilmiş ilçe dolayısıyla biz bu anlamda üzerimize düşen her türlü şeyi yapacağız. Gerekirse Ankara ile görüşeceğiz yani ben eğer başkan olursam burada oturmayacağımı bir ayağım Ankara olacak, olacak bakanlıklarda özellikle odalar birliğinde ne bileyim, yani Bilim Bakanlığında müze müdürlüğünde her neyse yani oturmayacağım. Yani Defne’ye ne katabilirim düşüncesiyle elinden gelen her türlü şey yapacağım hükümet nezdinde Hatay vekillerinin hepsiyle böyle değil, girişimde bulunacağım. Hepsiyle görüşeceğiz ve desteklerini isteyeceğiz. Gerekirse bakanlık, gerekirse cumhurbaşkanlığı neyse yani bu ilçeyi bir adım daha ileri götürebilmek için bu çabalar içerisine gireceğiz” açıklamalarında bulundu. Mehmet BAYRAK

Bu haber 88 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
ADAYLARI TANIMADAN OY KULLANACAKLAR

ADAYLARI TANIMADAN OY KULLANACAKLAR

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde ...

DEVAMI +
MİLLETİMİZDEN TALİMAT ALIYORUZ

MİLLETİMİZDEN TALİMAT ALIYORUZ

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler seçim çalışmasında hız kesmiyor.

DEVAMI +
Milletvekili Çelik’ten Ras-El Seni Bayramını kutlama ziyaretleri

Milletvekili Çelik’ten Ras-El Seni Bayramını kutlama ziyaretleri

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Vatandaşların Ras-El Seni Bayramını kutladı.

DEVAMI +
Necdet Bök’den ev ziyaretleri

Necdet Bök’den ev ziyaretleri

AK Parti Hatay İl Başkan Yardımcısı Necdet Bök seçim çalışmalarında İbrahim Güler destek oluyor.

DEVAMI +
Hatay’ı öz kimliğine kavuşturacağız

Hatay’ı öz kimliğine kavuşturacağız

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

DEVAMI +
Yargıtay heyetinden Vali Doğan’a ziyaret

Yargıtay heyetinden Vali Doğan’a ziyaret

Yargıtay’ın 150. yıldönümünde, Yargıtay Başkanlar Kurulu toplantısını Hatay’da düzenlenmek için Hatay’a gelen Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Başsavcısı Mehmet Akarca..

DEVAMI +