13-03-2019 06:49:00

Diyabetik Ayak Konseyi Hizmete başladı

Diyabetik Ayak Konseyi Hizmete başladı

Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde Diyabetik Ayak Konseyi hizmete girerek hasta kabul etmeye başladı.


Diyabet hastalığı (şeker hastalığı) kaynaklı oluşan ayak yaraları bölgemizde çok sık görülmekte olup tedavi ve yakın takibi gerekmektedir. Bu amaçla Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde Endokrinoloji Uzman Doktoru Gamze Akkuş başkanlığında Diyabetik Ayak Konseyi oluşturuldu.

Diyabet Ayak Konseyinde 1 Enfeksiyon Hastalıkları Uzman Doktoru, 1 Ortopedi Uzmanı Doktoru, 1 Kalp Damar Cerrahi Uzman Doktoru, 1 Plastik Cerrahi Uzman Doktoru, 1 Dahiliye Uzmanı Doktoru ve ile 1 Radyoloji Uzmanı’ndan oluşmaktadır.
Endokrinoloji Uzman Doktoru Gamze Akkuş "diyabetik ayak yaralarının" çoğunlukla tek bir bölüm tarafından değerlendirildiğinde, bölümler arasında uzunca süren konsültasyon trafiğine sebep olduğunu, bunun da hastaların sıkıntı yaşamasına, hasta ve hekimin motivasyonunu bozulmasına neden olduğunu belirtti.

BAYRAKÇIOĞLU: HASTALARIN TEDAVİLERİNİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRMEYİ HEDEFLEDİK
Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu yaptığı açıklamada;
Konusunda uzman hekimlerin bir araya geldiği Diyabetik Ayak Konseyi'nde hastaların tedavilerini eksiksiz yerine getirmeyi hedeflediklerini belirtti.
Bayrakçıoğlu, “Konseyde, hastalarımızın eksiksiz bir şekilde tedavilerine devam etmelerini sağlıyoruz. Çünkü bu tedavinin bir ekip yaklaşımı gerektirdiğini biliyoruz. Hastanemizde Diyabetik Ayak Konseyini kurarak, hastalarımızın daha kaliteli sağlık hizmetine erişim sağlayabilmelerinin önünü açtık” dedi.
Dr.Bayrakçıoğlu; Hatay Devlet Hastanesi hizmet kalitesini her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Devletimizin halkımıza sunmuş olduğu sağlık hizmetlerini en modern tıbbı ekipmanlar ve branşında uzman hekimlerimizle halkımıza sunmaya devam ediyoruz” dedi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 131 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Tuz kullanımını azaltmalı

Tuz kullanımını azaltmalı

Hatay Sağlık İl Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki vatandaşları Hipertansiyon rahatsızlığı noktasında uyardı.

DEVAMI +
LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Lösemili Çocuklar Vakfı Lösemili çocukların Ailelerine verdiği iftar yemeğinde, gönüllerince eğlendiler.

DEVAMI +
Personel Alımında Mülakat Kabul Edilemez

Personel Alımında Mülakat Kabul Edilemez

Türk Sağlık Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin Sağlık Bakanlığının personel alımında mülakat kıstası getirileceği hakkındaki habere tepki gösterdi.

DEVAMI +
Günde ortama 2-2,5 litre su için

Günde ortama 2-2,5 litre su için

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Ramazan ayında sıvı ihtiyacını karşılamak için günde ortalama en az 2-2,5 litre (12-14 su bardağı) su içmeye özen göstermesi istedi...

DEVAMI +
Hemşireler, her daim sağlık hizmetlerinin mihenk taşıdır

Hemşireler, her daim sağlık hizmetlerinin mihenk taşıdır

Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, Hemşirelerin, her daim sağlık hizmetlerinin mihenk taşı olduğunu söyledi.

DEVAMI +
Talasemi önlenebilen bir hastalıktır

Talasemi önlenebilen bir hastalıktır

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Hemoglobinopati Tanı Kontrol ve Eğitim Merkezi tarafından “Dünya Talasemi Günü” etkinlikleri kapsamında talasemi farkındalığı oluşturmak ve halkımızın bil..

DEVAMI +