14-03-2019 08:48:00

DOLANDIRICILIĞIN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ!

DOLANDIRICILIĞIN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ!

Tarlanda gömü var dediler, çiftçiyi dolandırmaya kalkıştılar


Kırıkhan’da, tarla satın alma bahanesiyle bir çiftçiyi dolandırmaya kalkışan tarihi eser kalpazanları, çiftçinin dikkatiyle yakayı ele verdi. 6 aylık kurgulu planlarının ardından çuvallayan dolandırıcılar hakkında, jandarma ev emniyet ekipleri tarafından arama başlatıldı.

ÇİFTÇİ 10 BİN DOLARI DUYUNCA DOLANDIRILACAĞINI ANLADI

Olay, Kırıkhan’da meydana geldi. Alınan bilgiye göre, aylar önce tarla satın alma bahanesiyle Dedeçınar Mahallesi’ne gelen dolandırıcılar, 53 yaşındaki çiftçi Yakup Kökçeoğlu gözüne kestirdi. Kökçeoğlu’nun numarasını alan dolandırıcılar aylar sonra Kökçeoğlu’na ulaşarak tarlasında tarihi eser ve gömü olduğunu iddia etti. Dolandırıcılar daha sonra Kökçeoğlu’ndan 10 bin dolar isteyince çiftçi Kökçeoğlu dolandırılacağını anlayarak durumu jandarmaya bildirdi.

DOLANDIRICILARDAN 5-6 AYLIK KURGULU PLAN!

Dolandırıcıların tarla satın alma vaadiyle kendisiyle görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen çiftçi Yakup Kökçeoğlu, “Ben burada tarlamda uğraşıyordum, bir araba geldi yolun üstünde durdu. Burada satılık tarla var mı dediler. Bende soruşturalım dedim. Sordum ben yeğeni de aradım, 15 dönüm tarlam var fiyatı da 15 milyar dedi. Bize yol üstünde lazım diyerek kabul etmediler. Benimde telefon numaramı aldılar. Böyle bir satılık yer olursa abi bize bilgi ver dediler. Bende karakolun orada 24 dönüm var dedim. Levhada yazıyor dedim, çektiler gittiler adamlar. Aradan 3-4 ay geçti bu adamlar beni aradı. Abi biz tarla diye gelmedik de, biz define arıyorduk, define bulduk, elimizde harita var, makine var dediler. Burada kralın hazinesi varmış dediler. O zaman gelin çıkaralım abi dedim. Nerede diye sordum, olmaz bizim gelip göstermemiz lazım dediler. Akşam saatlerinde geldiler gösterdiler, üzerine büyük taşlar koymuşlar, önceden bulduklarına dair işaret koymuşlar. Üzerinde otlar çıkmış, dünkü mesele yeni değil en az bunun üzerinden 5-6 ay geçmiş, ot çıkmış geri tekrar. Geldim deştim, 1 metre kadar indim, büyük bir taş çıktı. Taşı kaldırdım biraz daha indim altına, kürek geçti beyaz bir şey çıktı. Kurban olduğum çıktı hazine dedim, üstüne yattım. Çıkardım eve götürdüm adamı aradım. Dedim abi ben hazineyi aldım buradan. Nasıl bizden habersiz alırsın dediler, bende aldım abi dedim. Dedi ki abi o zaman İsviçre’ye gideceğim pazarlamaya, İsviçre’ye gitmeye de 30 bin Euro, bunun bir kısmını da senin karşılaman gerek. Adam böyle deyince bende kuşkulandım. Abi ondan sonra ben bunu buradan aldım, götürdüm karakola teslim ettim” dedi.  

ESERLER SAHTE ÇIKTI!

Yapılan incelemelerin ardından toprak altından çıkan tarihi eserlerin sahte olduğu anlaşılırken, jandarma ekipleri, dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı. Mehmet BAYRAK

Bu haber 120 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
DOLANDIRICILIĞIN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ!

DOLANDIRICILIĞIN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ!

Tarlanda gömü var dediler, çiftçiyi dolandırmaya kalkıştılar

DEVAMI +
İHRACAT ORANI YÜZDE 5,9 ARTTI

İHRACAT ORANI YÜZDE 5,9 ARTTI

Ocak ayı dış ticaret istatistiklerini açıklanırken, ihracat oranın yüzde 5,9 arttığı saptanırken, ithalat oranın yüzde 27,2 oranında azaldığı görüldü.

DEVAMI +
Hıncal Uluç farkını yine konuşturdu

Hıncal Uluç farkını yine konuşturdu

Sabah Gazetesinin usta yazarı Hıncal Uluç’un, Galatasaray – Hatayspor ilk maçının ardından yapmış olduğu yorumları doğru çıktı.

DEVAMI +
İSKENDERUN GENELİNDE PARSEL BACA YENİLEMESİ SÜRÜYOR

İSKENDERUN GENELİNDE PARSEL BACA YENİLEMESİ SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), altyapıda oluşan eksikliklerin tamamlanarak bakım onarım çalışmalarının devam ettiğini duyurdu...

DEVAMI +
Ters yönde giden engelli motosikletli kaza yaptı

Ters yönde giden engelli motosikletli kaza yaptı

Defne’de, ters yönde ilerleyen engelli motosiklet sürücüsüyle otomobil çarpıştı, kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

DEVAMI +
Onlarca vatandaş ‘Mehmetçik’ için sokağa indi

Onlarca vatandaş ‘Mehmetçik’ için sokağa indi

Suriye sınırında bulunan birliklere takviye için bir süre önce Hatay'a getirilen askeri araç, ZPT ve Komando Birlikleri, sınıra doğru harekete geçti. Sevkiyatı gören vatandaşlar el..

DEVAMI +