27-09-2018 09:53:00

Drone Destekli Trafik Denetimi

Drone Destekli Trafik Denetimi

Hatay emniyet birimleri, drone destekli trafik denetimi yaptı. İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen denetimde drone kullanılarak havadan destek sağlandı.


Altınözü-Antakya karayolundaki kontrollerde, kural ihlali yapan ve drone ile tespit edilen sürücülere cezai işlem uygulandı.

Uygulamalarda sürücülerin ve şehir içi taşımacılıkta seyahat eden yolcuların emniyet kemeri takması konusunda ikazda bulunuldu.

Bölge Trafik Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Akın Burak Soylu, yük ve yolcu taşıyan araçlar, motosiklet kullanımı, okul servisi denetimi, alkol denetimi, emniyet kemeri takılması hususunda günün belli saatlerinde uygulama yaptıklarını belirtti.

Teknolojik ekipmanları da kullanarak denetim yaptıklarını ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

"Drone ve görüntü kaydedici radarlarla ihbarlı denetim yapıyoruz. Bu çerçevede hatalı şerit ve kırmızı ışık ihlalleri, seyir halinde cep telefonu kullanımı ve emniyet kemeri takılması gibi konularda ihbarlara istinaden işlem yapılıyor. Bunların hepsi vatandaşımızın can güvenliği için caydırıcılık amaçlı, kurallara uyma alışkanlığını kazandırmak amacıyla yapılıyor. Küçük miktarlarda ceza kesiliyor."

Trafik kazalarında her yıl çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Soylu, sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyardı. AA

 

Bu haber 98 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
OTOMOBİL, TRAKTÖRE ÇARPTI!

OTOMOBİL, TRAKTÖRE ÇARPTI!

Otomobilin çarptığı traktörün dev tekeri yerinden çıktı.

DEVAMI +
3 MAHALLEDE ‘ASAYİŞ’ DENETİMİ

3 MAHALLEDE ‘ASAYİŞ’ DENETİMİ

Antakya’da Altınçay, Esentepe ve Çekmece Mahallelerinde polis ve bekçiler tarafından denetimler gerçekleşti.

DEVAMI +
ÇOCUKLAR SINIRI GEÇERKEN YAKALANDILAR!

ÇOCUKLAR SINIRI GEÇERKEN YAKALANDILAR!

Hatay'da Türkiye'ye kaçak girmeye çalışan Suriyeli çocuklar yakalandı.

DEVAMI +
CANIMIZ YANDI!

CANIMIZ YANDI!

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler, asfaltın altına tuzakladıkla..

DEVAMI +
Asi nehri temizlendi!

Asi nehri temizlendi!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde kapsamlı olarak gerçekleştirilen deniz ve sahil temizliği çalışmalarının yeni durağı ..

DEVAMI +
HATAY SAHİLLERİNDE 4 YILDA 4 BİN TON ATIK TOPLANDI!

HATAY SAHİLLERİNDE 4 YILDA 4 BİN TON ATIK TOPLANDI!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz, deniz aracı, insan gücü ve balıkçı barınaklarına koyulan konteynırlarla 3 işlemde deniz ve sahil t..

DEVAMI +