27-09-2018 09:53:00

Drone Destekli Trafik Denetimi

Drone Destekli Trafik Denetimi

Hatay emniyet birimleri, drone destekli trafik denetimi yaptı. İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen denetimde drone kullanılarak havadan destek sağlandı.


Altınözü-Antakya karayolundaki kontrollerde, kural ihlali yapan ve drone ile tespit edilen sürücülere cezai işlem uygulandı.

Uygulamalarda sürücülerin ve şehir içi taşımacılıkta seyahat eden yolcuların emniyet kemeri takması konusunda ikazda bulunuldu.

Bölge Trafik Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Akın Burak Soylu, yük ve yolcu taşıyan araçlar, motosiklet kullanımı, okul servisi denetimi, alkol denetimi, emniyet kemeri takılması hususunda günün belli saatlerinde uygulama yaptıklarını belirtti.

Teknolojik ekipmanları da kullanarak denetim yaptıklarını ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

"Drone ve görüntü kaydedici radarlarla ihbarlı denetim yapıyoruz. Bu çerçevede hatalı şerit ve kırmızı ışık ihlalleri, seyir halinde cep telefonu kullanımı ve emniyet kemeri takılması gibi konularda ihbarlara istinaden işlem yapılıyor. Bunların hepsi vatandaşımızın can güvenliği için caydırıcılık amaçlı, kurallara uyma alışkanlığını kazandırmak amacıyla yapılıyor. Küçük miktarlarda ceza kesiliyor."

Trafik kazalarında her yıl çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Soylu, sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyardı. AA

 

Bu haber 210 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Günümüzde yok olmaya yüz tutan mesleklerden biri olan "Kilim Dokumacılığı" üçüncü kuşak kilim ustası Abdullah Akar’ın ellerinde teknolojiye direniyor.

DEVAMI +
resim yok

Yayladağı, Reyhanlı ve Dörtyol’da elektrik yok

TEDAŞ’ın tesis ve bakım çalışması nedeniyle 14 Aralık Cuma günü (bugün) 3 ilçenin birçok mahallesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

DEVAMI +
EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, narenciye üreticisi çiftçileri bahçelerinde ziyaret etti. Narenciye üreticilerinin sorunlarını dinleyerek talep ve önerilerini dinledi. ..

DEVAMI +
İSKENDERUN’DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ

İSKENDERUN’DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Hatay genelinde tespit edilen paslı ve asbestli boruların iptal edilerek yerine yenilerinin döşendiği..

DEVAMI +
Sobadan sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu

Sobadan sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu

Antakya’da sobadan çıkan yangında dumandan etkilenen 2 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

DEVAMI +
Özel GAYEM Anaokulunda Yerli Malı Haftası kutlandı

Özel GAYEM Anaokulunda Yerli Malı Haftası kutlandı

12-18 Aralık Yerli Malı Haftası nedeniyle Özel GAYEM Anaokulunda Yerli Malı Haftası etkinliği düzenlendi.

DEVAMI +