28-09-2018 12:05:00

Düğün için belirledikleri günde şehit eşi için mevlit okuttu

Düğün için belirledikleri günde şehit eşi için mevlit okuttu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan özel harekat polisi Recep Emre Yılmaz'ın ocak ayında nikahlandığı eşi, düğün için belirledikleri 27 Eylül'de kocasını mevlit okutarak andı.


Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen özel harekat polisi 26 yaşındaki Recep Emre Yılmaz için ocak ayında nikahlandığı eşiyle düğün için belirledikleri tarihte mevlit okutuldu. 

Hülya Yılmaz, Yüksekova'da 3 Ağustos'ta el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda şehit düşen 24 Ocak'ta nikahlandığı eşini, düğün tarihi olarak belirledikleri 27 Eylül'de mevlit okutarak anmaya karar verdi. Düğün hayalleri yarım kalan şehit eşi Hülya Yılmaz, Dörtyol Kaymakamlığı ve Belediyesine başvurdu. Bunun üzerine şehit Yılmaz için Yeşilköy Karahasan Paşa Sosyal Tesisleri'nde mevlit okutuldu. Acılı eş Hülya Yılmaz, yaptığı açıklamada, 27 Eylül'de planladıkları düğünlerinin kısmet olmadığını belirterek, "Ben de bugünümüzü hatırlamak için mevlit okutulmasını istedim. Bizim düğünümüz inşallah sevgili Rabb'imin gölgesi altında cennette olacak." diye konuştu.

Mevlit programına, Dörtyol Kaymakam Vekili Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 3 Ağustos'ta polis özel harekat birliklerine el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırıda özel harekat polisi Recep Emre Yılmaz şehit olmuş, 10 polis yaralanmıştı.

Bu haber 42 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
OTOMOBİL, TRAKTÖRE ÇARPTI!

OTOMOBİL, TRAKTÖRE ÇARPTI!

Otomobilin çarptığı traktörün dev tekeri yerinden çıktı.

DEVAMI +
3 MAHALLEDE ‘ASAYİŞ’ DENETİMİ

3 MAHALLEDE ‘ASAYİŞ’ DENETİMİ

Antakya’da Altınçay, Esentepe ve Çekmece Mahallelerinde polis ve bekçiler tarafından denetimler gerçekleşti.

DEVAMI +
ÇOCUKLAR SINIRI GEÇERKEN YAKALANDILAR!

ÇOCUKLAR SINIRI GEÇERKEN YAKALANDILAR!

Hatay'da Türkiye'ye kaçak girmeye çalışan Suriyeli çocuklar yakalandı.

DEVAMI +
CANIMIZ YANDI!

CANIMIZ YANDI!

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler, asfaltın altına tuzakladıkla..

DEVAMI +
Asi nehri temizlendi!

Asi nehri temizlendi!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde kapsamlı olarak gerçekleştirilen deniz ve sahil temizliği çalışmalarının yeni durağı ..

DEVAMI +
HATAY SAHİLLERİNDE 4 YILDA 4 BİN TON ATIK TOPLANDI!

HATAY SAHİLLERİNDE 4 YILDA 4 BİN TON ATIK TOPLANDI!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz, deniz aracı, insan gücü ve balıkçı barınaklarına koyulan konteynırlarla 3 işlemde deniz ve sahil t..

DEVAMI +