30-06-2018 10:46:00

Ekin Okulları LGS’de yine 1. sırada!

Ekin Okulları LGS’de yine 1. sırada!

Ekin Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, Ekin Okulları olarak Lise Giriş Sınavı (LGS)’nda öğrencilerinin gösterdikleri üstün başarıdan dolayı gurur duyduklarını söyledi.


LGS’de başarı elden öğrencilerini açıklayan Karasu, “Bilindiği üzere bu yıl ortaöğretime geçiş sisteminde yapılan değişiklik sonucunda LGS adı altında yeni bir sınav uygulamasına geçilmiştir. Bunun sonucunda OKS, SBS, TEOG gibi geçmişte uygulanan tüm sınavlardan daha zor bir sınav yapılmıştır. Öyle ki geçen yıl TEOG sınavında 17000 öğrenci sınavda ful çekmişken bu yıl uygulanan LGS de Türkiye çapında sadece 18 öğrenci ful çekebilmiştir. Sadece bu istatistik dahi sınavın zorluk derecesi hakkında yeterli fikir vermektedir” dedi.

2018 LGS’ye başvuran 1 milyon 9 bin 260 öğrenciden 971 bin 657’si sınava girdiğini hatırlatan Karasu, “Hatay’da ise sınava 24532 öğrenci katılmıştır. Öğrencileri zorlayan bu sınavda en çok Matematik sonra Türkçe ve Fen Bilimleri dersleri olmuştur. Sınavın zorluğundan dolayı Türkiye çapında tüm öğrencilerin puanları düşük gelmiştir. Ancak yüzdelik dilim sıralaması açısından bakıldığında sınavla alan nitelikli okulların taban puanlarında ciddi düzeyde düşüşler olacaktır. Bu nedenle bu yıl yüzdelik dilim sıralaması dikkate alınarak tercih yapılmalıdır” dedi.

GURUR DUYUYORUZ

Ekin öğrencileri böylesine zor bir sınavda her zaman olduğu gibi aldıkları yüksek puanlar ve yerleştikleri yüzdelik dilimlerle büyük bir başarı gösterdiğini belirten Karasu, “Türkiye çapında yüzdelik dilim açısından 0.01 ile 1,00 arasında 9 öğrencimiz, 1.01 ile 3.00 arasında 17 öğrencimiz, 3.01 ile 5.00 arasında 18 öğrencimiz, 5.01 ile 7.00 arasında 24 öğrencimiz, 7.01 ile 9.00 arasında 23 öğrencimiz iyi düzeyde bir sıralamada yer almıştır.

Ekin okulları, öğrencilerimizin aldıkları bu sonuçlarla Hatay çapında yine birinci sırada yer almıştır. Ortaokul düzeyinde olsun Lise düzeyinde olsun Ekin Eğitim Sistemi öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını   karşılayacak düzeydedir. Öğrencilerimiz özel ders veya başka destek çalışmaya ihtiyaç duymadan Ekin’de aldıkları eğitimle amaçlarını gerçekleştirmektedir. Ekin Okulları her öğrenciye kaliteli ve verimli düzeyde eğitim vermektedir. Çok sayıda öğrencimiz LGS de aldıkları sonuçlarla “sınavla öğrenci alan Okullar”a rahatlıkla yerleşebilecek durumdadır.

Bizler Ekin Okulları adına bu yüksek başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize ve çalışanlarımıza, bize güvenini ve desteğini esirgemeyen değerli velilerimize ve herkese teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin ileriki öğrenim hayatlarında başarılarının devamını dileriz. Ekin Okulları olarak öğrencilerimizin gösterdikleri üstün başarıdan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

Cuma ZEYBEK

 

 

 

Bu haber 267 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Reyhanlı Çerkeslerinde Kimlik, Kültür ve Tarih

Reyhanlı Çerkeslerinde Kimlik, Kültür ve Tarih

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü tarafından finanse edilen "Reyhanlı Çerkeslerinde Kimlik, Kültür ve Tarih” adlı araştırma projes..

DEVAMI +
Öğrenciler Hatay Dağ Ceylanları gözlem istasyonunu gezdi

Öğrenciler Hatay Dağ Ceylanları gözlem istasyonunu gezdi

Defne İlçesi Çekmece Yılmaz Nurlu Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile uyguladıkları TÜBİTAK Projesi çerçevesinde doğada canlı yaşamını gözlemek üzere Hatay Dağ Ceyla..

DEVAMI +
Ata Koleji Futbol Turnuvası Başladı

Ata Koleji Futbol Turnuvası Başladı

Gelenekselleşen Özel Antakya Ata Koleji Vakfı Okulları Futbol Turnuvası’nın açılışı okul bahçesinde yapıldı.

DEVAMI +
TED HATAY KOLEJİ DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNDE VELİ KOROSUYLA BÜYÜLEDİ

TED HATAY KOLEJİ DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNDE VELİ KOROSUYLA BÜYÜLEDİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen, adeta TED Hatay Koleji ile bütünleşen “Her Telden ve Her Dilden” temalı veli korosu kons..

DEVAMI +
'Minik Maker'lar İş Başında'

'Minik Maker'lar İş Başında'

Bahçeşehir Koleji, devlet okullarında okuyan 100 öğrenciye robotik kodlama eğitimi verdi.

DEVAMI +
SAMANDAĞ BELEDİYESİ PERSONELLERİNE İMAR YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ

SAMANDAĞ BELEDİYESİ PERSONELLERİNE İMAR YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ

Samandağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personellerine İmar Mevzuatı ve yönetmeliği ile ilgili eğitim verildi.

DEVAMI +