30-06-2018 10:46:00

Ekin Okulları LGS’de yine 1. sırada!

Ekin Okulları LGS’de yine 1. sırada!

Ekin Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, Ekin Okulları olarak Lise Giriş Sınavı (LGS)’nda öğrencilerinin gösterdikleri üstün başarıdan dolayı gurur duyduklarını söyledi.


LGS’de başarı elden öğrencilerini açıklayan Karasu, “Bilindiği üzere bu yıl ortaöğretime geçiş sisteminde yapılan değişiklik sonucunda LGS adı altında yeni bir sınav uygulamasına geçilmiştir. Bunun sonucunda OKS, SBS, TEOG gibi geçmişte uygulanan tüm sınavlardan daha zor bir sınav yapılmıştır. Öyle ki geçen yıl TEOG sınavında 17000 öğrenci sınavda ful çekmişken bu yıl uygulanan LGS de Türkiye çapında sadece 18 öğrenci ful çekebilmiştir. Sadece bu istatistik dahi sınavın zorluk derecesi hakkında yeterli fikir vermektedir” dedi.

2018 LGS’ye başvuran 1 milyon 9 bin 260 öğrenciden 971 bin 657’si sınava girdiğini hatırlatan Karasu, “Hatay’da ise sınava 24532 öğrenci katılmıştır. Öğrencileri zorlayan bu sınavda en çok Matematik sonra Türkçe ve Fen Bilimleri dersleri olmuştur. Sınavın zorluğundan dolayı Türkiye çapında tüm öğrencilerin puanları düşük gelmiştir. Ancak yüzdelik dilim sıralaması açısından bakıldığında sınavla alan nitelikli okulların taban puanlarında ciddi düzeyde düşüşler olacaktır. Bu nedenle bu yıl yüzdelik dilim sıralaması dikkate alınarak tercih yapılmalıdır” dedi.

GURUR DUYUYORUZ

Ekin öğrencileri böylesine zor bir sınavda her zaman olduğu gibi aldıkları yüksek puanlar ve yerleştikleri yüzdelik dilimlerle büyük bir başarı gösterdiğini belirten Karasu, “Türkiye çapında yüzdelik dilim açısından 0.01 ile 1,00 arasında 9 öğrencimiz, 1.01 ile 3.00 arasında 17 öğrencimiz, 3.01 ile 5.00 arasında 18 öğrencimiz, 5.01 ile 7.00 arasında 24 öğrencimiz, 7.01 ile 9.00 arasında 23 öğrencimiz iyi düzeyde bir sıralamada yer almıştır.

Ekin okulları, öğrencilerimizin aldıkları bu sonuçlarla Hatay çapında yine birinci sırada yer almıştır. Ortaokul düzeyinde olsun Lise düzeyinde olsun Ekin Eğitim Sistemi öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını   karşılayacak düzeydedir. Öğrencilerimiz özel ders veya başka destek çalışmaya ihtiyaç duymadan Ekin’de aldıkları eğitimle amaçlarını gerçekleştirmektedir. Ekin Okulları her öğrenciye kaliteli ve verimli düzeyde eğitim vermektedir. Çok sayıda öğrencimiz LGS de aldıkları sonuçlarla “sınavla öğrenci alan Okullar”a rahatlıkla yerleşebilecek durumdadır.

Bizler Ekin Okulları adına bu yüksek başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize ve çalışanlarımıza, bize güvenini ve desteğini esirgemeyen değerli velilerimize ve herkese teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin ileriki öğrenim hayatlarında başarılarının devamını dileriz. Ekin Okulları olarak öğrencilerimizin gösterdikleri üstün başarıdan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

Cuma ZEYBEK

 

 

 

Bu haber 189 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Eğitimin kalbi Hatay’da attı

Eğitimin kalbi Hatay’da attı

Medeniyetler Şehri Hatay, 2023 Eğitim Vizyonu’nun değerlendirildiği istişare toplantısına ev sahipliği yaptı.

DEVAMI +
ATSO’dan Üyelerine Eğitim Seminerleri

ATSO’dan Üyelerine Eğitim Seminerleri

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyelerine yönelik 3 adet sertifikalı eğitim programı düzenlendi.

DEVAMI +
ETİ Çocuk Tiyatrosu “Kırmızı Başlıklı Kız” Oyunuyla TED Hatay Kolejinde

ETİ Çocuk Tiyatrosu “Kırmızı Başlıklı Kız” Oyunuyla TED Hatay Kolejinde..

TED Hatay Kolejinde iki gün boyunca sergilenen "Kırmızı Başlıklı Kız" isimli çocuk tiyatrosunu TED Hatay Koleji öğrencilerinin yanı sıra kardeş devlet okullarından toplam 1200 öğre..

DEVAMI +
Doğuş Kolejinde ‘KOAH’ ve ‘Teknoloji ve Bağımlılığı’ semineri verildi

Doğuş Kolejinde ‘KOAH’ ve ‘Teknoloji ve Bağımlılığı’ semineri verildi..

Doğuş Kolejinde bölgenin başarılı hastanelerinden Özel Defne Hastanesinin Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz uzmanı Dr Orhan Altınöz'ün "KOAH" ve Nöroloji Uzm.Dr.Serkan Yılmazer 'in..

DEVAMI +
Yayladağı'nda öğrenci ve velilere seminer

Yayladağı'nda öğrenci ve velilere seminer

Yayladağı’nda, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Hatay İl Başkanlığı ile Yayladağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, öğrencilere ve velilere yönelik seminer düzenlendi...

DEVAMI +
GENÇLİK MERKEZİ’NDE VİYOLA KURSU KAYITLARI BAŞLADI

GENÇLİK MERKEZİ’NDE VİYOLA KURSU KAYITLARI BAŞLADI

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi bünyesinde yürütülen kültür, sanat kurslarına bir yenisi daha eklenerek konusunda uzman eğitmenlerce verilecek olan Viyola Kursu için kayıtların ..

DEVAMI +