30-06-2018 10:46:00

Ekin Okulları LGS’de yine 1. sırada!

Ekin Okulları LGS’de yine 1. sırada!

Ekin Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, Ekin Okulları olarak Lise Giriş Sınavı (LGS)’nda öğrencilerinin gösterdikleri üstün başarıdan dolayı gurur duyduklarını söyledi.


LGS’de başarı elden öğrencilerini açıklayan Karasu, “Bilindiği üzere bu yıl ortaöğretime geçiş sisteminde yapılan değişiklik sonucunda LGS adı altında yeni bir sınav uygulamasına geçilmiştir. Bunun sonucunda OKS, SBS, TEOG gibi geçmişte uygulanan tüm sınavlardan daha zor bir sınav yapılmıştır. Öyle ki geçen yıl TEOG sınavında 17000 öğrenci sınavda ful çekmişken bu yıl uygulanan LGS de Türkiye çapında sadece 18 öğrenci ful çekebilmiştir. Sadece bu istatistik dahi sınavın zorluk derecesi hakkında yeterli fikir vermektedir” dedi.

2018 LGS’ye başvuran 1 milyon 9 bin 260 öğrenciden 971 bin 657’si sınava girdiğini hatırlatan Karasu, “Hatay’da ise sınava 24532 öğrenci katılmıştır. Öğrencileri zorlayan bu sınavda en çok Matematik sonra Türkçe ve Fen Bilimleri dersleri olmuştur. Sınavın zorluğundan dolayı Türkiye çapında tüm öğrencilerin puanları düşük gelmiştir. Ancak yüzdelik dilim sıralaması açısından bakıldığında sınavla alan nitelikli okulların taban puanlarında ciddi düzeyde düşüşler olacaktır. Bu nedenle bu yıl yüzdelik dilim sıralaması dikkate alınarak tercih yapılmalıdır” dedi.

GURUR DUYUYORUZ

Ekin öğrencileri böylesine zor bir sınavda her zaman olduğu gibi aldıkları yüksek puanlar ve yerleştikleri yüzdelik dilimlerle büyük bir başarı gösterdiğini belirten Karasu, “Türkiye çapında yüzdelik dilim açısından 0.01 ile 1,00 arasında 9 öğrencimiz, 1.01 ile 3.00 arasında 17 öğrencimiz, 3.01 ile 5.00 arasında 18 öğrencimiz, 5.01 ile 7.00 arasında 24 öğrencimiz, 7.01 ile 9.00 arasında 23 öğrencimiz iyi düzeyde bir sıralamada yer almıştır.

Ekin okulları, öğrencilerimizin aldıkları bu sonuçlarla Hatay çapında yine birinci sırada yer almıştır. Ortaokul düzeyinde olsun Lise düzeyinde olsun Ekin Eğitim Sistemi öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını   karşılayacak düzeydedir. Öğrencilerimiz özel ders veya başka destek çalışmaya ihtiyaç duymadan Ekin’de aldıkları eğitimle amaçlarını gerçekleştirmektedir. Ekin Okulları her öğrenciye kaliteli ve verimli düzeyde eğitim vermektedir. Çok sayıda öğrencimiz LGS de aldıkları sonuçlarla “sınavla öğrenci alan Okullar”a rahatlıkla yerleşebilecek durumdadır.

Bizler Ekin Okulları adına bu yüksek başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize ve çalışanlarımıza, bize güvenini ve desteğini esirgemeyen değerli velilerimize ve herkese teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin ileriki öğrenim hayatlarında başarılarının devamını dileriz. Ekin Okulları olarak öğrencilerimizin gösterdikleri üstün başarıdan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

Cuma ZEYBEK

 

 

 

Bu haber 125 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Kur’an kursu öğreticilerine seminer verildi

Kur’an kursu öğreticilerine seminer verildi

Hatay İl Müftülüğü tarafından, 4-6 Yaş grubu Kur’an Kursu eğitimlerinin etkinlik ve verimliliğini artırmak, bu alanda görev yapan öğreticilerin alana yönelik formasyon bilgilerini ..

DEVAMI +
Genç sağlık gönüllüleri bilgilendirildi

Genç sağlık gönüllüleri bilgilendirildi

Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Projesi (GGSL) kapsamında “Sağlıklı Hayat Merkezinde” görev yapan Aile Danışmanı ve Gençlik Çalışanı Cihan Eryılmaz yönetiminde “Genç Sağlık Gönüllüle..

DEVAMI +
Yatay Geçiş yapanlar belli oldu

Yatay Geçiş yapanlar belli oldu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde farklı bölümlere başka üniversitelerden yatay geçiş yapmak isteyenler arasında oluşan 4 kişilik boşluk yedeklerden çağrılan isimlerle doldurulu..

DEVAMI +
Kültür’de İlk Ders Zili Çaldı

Kültür’de İlk Ders Zili Çaldı

Şehrimizde verdiği başarılı eğitim öğretimi ile marka okulların başında yer alan Kültür Temel Lisesi’nin Antakya ve Samandağ şubelerinde yeni eğitim öğretim yılına ilk ders ziliyle..

DEVAMI +
Akılcı Antibiyotik Kullanımı eğitimi verildi

Akılcı Antibiyotik Kullanımı eğitimi verildi

Aile hekimlerine yönelik olarak Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Farmakovijilans eğitimi verildi.

DEVAMI +
Çocuğunuzun okul çantasının ağırlığına dikkat!

Çocuğunuzun okul çantasının ağırlığına dikkat!

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Okul çantası ağırlığı, vücut kilosunun yüzde 10-15’ini geçmemesi gerekli uyarısında bulundu.

DEVAMI +