30-06-2018 10:46:00

Ekin Okulları LGS’de yine 1. sırada!

Ekin Okulları LGS’de yine 1. sırada!

Ekin Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, Ekin Okulları olarak Lise Giriş Sınavı (LGS)’nda öğrencilerinin gösterdikleri üstün başarıdan dolayı gurur duyduklarını söyledi.


LGS’de başarı elden öğrencilerini açıklayan Karasu, “Bilindiği üzere bu yıl ortaöğretime geçiş sisteminde yapılan değişiklik sonucunda LGS adı altında yeni bir sınav uygulamasına geçilmiştir. Bunun sonucunda OKS, SBS, TEOG gibi geçmişte uygulanan tüm sınavlardan daha zor bir sınav yapılmıştır. Öyle ki geçen yıl TEOG sınavında 17000 öğrenci sınavda ful çekmişken bu yıl uygulanan LGS de Türkiye çapında sadece 18 öğrenci ful çekebilmiştir. Sadece bu istatistik dahi sınavın zorluk derecesi hakkında yeterli fikir vermektedir” dedi.

2018 LGS’ye başvuran 1 milyon 9 bin 260 öğrenciden 971 bin 657’si sınava girdiğini hatırlatan Karasu, “Hatay’da ise sınava 24532 öğrenci katılmıştır. Öğrencileri zorlayan bu sınavda en çok Matematik sonra Türkçe ve Fen Bilimleri dersleri olmuştur. Sınavın zorluğundan dolayı Türkiye çapında tüm öğrencilerin puanları düşük gelmiştir. Ancak yüzdelik dilim sıralaması açısından bakıldığında sınavla alan nitelikli okulların taban puanlarında ciddi düzeyde düşüşler olacaktır. Bu nedenle bu yıl yüzdelik dilim sıralaması dikkate alınarak tercih yapılmalıdır” dedi.

GURUR DUYUYORUZ

Ekin öğrencileri böylesine zor bir sınavda her zaman olduğu gibi aldıkları yüksek puanlar ve yerleştikleri yüzdelik dilimlerle büyük bir başarı gösterdiğini belirten Karasu, “Türkiye çapında yüzdelik dilim açısından 0.01 ile 1,00 arasında 9 öğrencimiz, 1.01 ile 3.00 arasında 17 öğrencimiz, 3.01 ile 5.00 arasında 18 öğrencimiz, 5.01 ile 7.00 arasında 24 öğrencimiz, 7.01 ile 9.00 arasında 23 öğrencimiz iyi düzeyde bir sıralamada yer almıştır.

Ekin okulları, öğrencilerimizin aldıkları bu sonuçlarla Hatay çapında yine birinci sırada yer almıştır. Ortaokul düzeyinde olsun Lise düzeyinde olsun Ekin Eğitim Sistemi öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını   karşılayacak düzeydedir. Öğrencilerimiz özel ders veya başka destek çalışmaya ihtiyaç duymadan Ekin’de aldıkları eğitimle amaçlarını gerçekleştirmektedir. Ekin Okulları her öğrenciye kaliteli ve verimli düzeyde eğitim vermektedir. Çok sayıda öğrencimiz LGS de aldıkları sonuçlarla “sınavla öğrenci alan Okullar”a rahatlıkla yerleşebilecek durumdadır.

Bizler Ekin Okulları adına bu yüksek başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize ve çalışanlarımıza, bize güvenini ve desteğini esirgemeyen değerli velilerimize ve herkese teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin ileriki öğrenim hayatlarında başarılarının devamını dileriz. Ekin Okulları olarak öğrencilerimizin gösterdikleri üstün başarıdan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

Cuma ZEYBEK

 

 

 

Bu haber 89 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Altınözü ilçesinde YKS sınavında ilçe genelinde ilk 3’e giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.

DEVAMI +
Öğrenciler gururlandıran başarı!

Öğrenciler gururlandıran başarı!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı öğrencilerinden oluşan takım, MARS Logistics ana sponsorluğunda Lojistik Derneği (LODER) taraf..

DEVAMI +
Staj Eğitim döneminin son toplantısı yapıldı

Staj Eğitim döneminin son toplantısı yapıldı

Staj Eğitim Döneminin son toplantısı Antakya Adliyesinde yapıldı.

DEVAMI +
Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Antakya’nın önde gelen özel eğitim kurumlarından Sınav Koleji Okulları yeni binası Çarşamba günü açılıyor.

DEVAMI +
Çocuklar uçakları uçurdu

Çocuklar uçakları uçurdu

SODES 2017 programı kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait “Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor” Projesi kapsamındaki Model Uçak Kursu..

DEVAMI +
Derslik sayısının artırılması çalışmalarına hız verdik

Derslik sayısının artırılması çalışmalarına hız verdik

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya ilçesi Serinyol, Güzelburç, ve Kisecik Mahallelerinde yapımı devam eden okulların inşaatlarını gezerek incelemelerde bulundu.

DEVAMI +