09-07-2018 11:44:00

“En Güzel künefe atma” yarışması düzenlendi

“En Güzel künefe atma” yarışması düzenlendi

Tereyağlı ev künefesi ile Hatay’da olduğu kadar Türkiye’de de marka olmayı başaran Meclis Künefe, “En Güzel künefe atma” yarışması düzenlendi.


Birbirinden yetenekli  isimlerin mücadele ettiği künefe atma yarışmasının jüri üyeliklerini Mustafa Sebzeci, Mustafa Çolakoğlu ve Tuğçe Dilem yaptı

Meclis Künefe Kafe’nin yetenekli künefe ustaları tarafından hazırlanan tepsilerin atıldığı yarışma renkli görüntülere sahne oldu.

İSA AYRANCI BİRİNCİ OLDU

Künefeleri en yükseğe atmalarının yanında estetik hareketler ile sağlam bir biçimde döndüren yarışmacılardan İsa Ayrancı birinci olurken, Necla Keser ikinci, İbrahim Yücedal üçüncü oldu.

Birincilik ödülünü kazanan İsa Ayrancı’yı tebrik eden Meclis Künefe Kafe Müdürü Ahmet Acemoğlu ödülü olan gram  altını takdim etti. Necla Keser ve İbrahim Yücedal’ın ödüllerinin de verilmesinin hemen sonrasında tüm yarışmacılar ve Meclis Künefe Kafe personelinin katılımı ile gerçekleşen toplu fotoğraf çekimi ile program son buldu.

ACEMOĞLU: HERKESİ KÜNEFE LEZZETİNİ TATMAYA BEKLİYORUZ

İlk defa gerçekleştirdikleri “En Güzel Künefe Atma” yarışmasını geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Meclis Künefe Kafe Müdürü Ahmet Acemoğlu, Yarışmaya ilginin bekledikleri gibi olduğunun altını çizerek iyi birer mücadele örneği sergileyen yarışmacılara ve yarışmada emeği geçen tüm personele teşekkür ederek herkesi köy sütü ile sunum yaptıkları geleneksel ev yapımı künefe lezzetini tatmaya beklediklerini belirtti.

Cuma ZEYBEK

 

 

 

Bu haber 122 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER Kültür Sanat HABERLERİ
Ünlü sanatçılar Festivalde bir araya geldi

Ünlü sanatçılar Festivalde bir araya geldi

Ansam Kültür Derneği tarafından 3. düzenlenen Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali ve Çalıştayı Hatay Kültür Merkezi Antakya’da Resim sergisiyle başladı.

DEVAMI +
İPEK KÖYÜNDE YENİ DÖNEM İPEK DOKUMA KURSU

İPEK KÖYÜNDE YENİ DÖNEM İPEK DOKUMA KURSU

Samandağ Belediyesi İpek Köyünde yeni dönem ipek dokuma kursu başladı. Samandağ Belediyesi tarafından Mağaracık Mahallesi’nde kurulan İpek Köyünde başlayan yeni dönem İpek dokuma k..

DEVAMI +
Yarım asırlık meslek aşkı

Yarım asırlık meslek aşkı

Buğday saplarını örerek çeşitli eşyalar yapan Hataylı Niyazi Köleoğlu, En büyük hedefinin bu mesleği gelecek kuşağa aktarmak olduğunu söyledi.

DEVAMI +
Milano sirki yarın

Milano sirki yarın

Akılcı, heyecanlı üst düzey gösterisi olan Milano sirki yarın Antakya ya geliyor.

DEVAMI +
İlhami Günsel’den Rotaract’ta seminer

İlhami Günsel’den Rotaract’ta seminer

Antakya Rotaract Kulübü tarafından düzenlenen kulüp içi seminerinde bu toplantıdaki konuğu İlhami Günsel oldu.

DEVAMI +
Halil Sezai konseri Kalyon Cafe’de

Halil Sezai konseri Kalyon Cafe’de

Türkiye’nin son yıllardaki ses getiren ses sanatçılarından olan Halil Sezai, Kalyon Cafe’de sevenleriyle buluşacak. Büyük ilginin beklendiği konser 8 Aralık Cumartesi Günü saat 22...

DEVAMI +