17-04-2018 11:15:00

ENGELLİ MEMUR ADAYI SINAVI YAPILACAK

ENGELLİ MEMUR ADAYI SINAVI YAPILACAK


Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; bu hafta sonu yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme sınavıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama bulundu.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Kerimoğlu açıklamasında şunlara yer verdi; Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) müracaatları 6-21 Şubat 2018 tarihleri arasın da lise, ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunu engelli memur adayları müracaatlarını ÖSYM Başkanlığına belirtilen tarihler arasında kurumun resmi web sitesi üzerinden yapmıştır. Yapılan kayıt işlemlerinden bugüne kadar geçen zaman zarfında engelli memur adayı olan kardeşlerimizin engel durumlarına göre gerekli iş ve işlemler yetkili makamlar tarafından yürütülerek, gerekli görülen bütün hazırlıklar günler öncesinden tamamlanmıştır.”

ADAYLAR SINAV YERİNE BELİRTİLEN SÜREDEN ÖNCE GİTMELİ

Kerimoğlu: “Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı heyecanı, bu hafta sonu 22 Nisan 2018 (Pazar) günü saat 10:00 da başlayacaktır. Adayların sınav yerlerine belirtilen süreden önce gitmeleri onların faydalarına olacaktır. Ülkemizde binlerce engellinin, devlet memuru olma hayalini süsleyecek olan sınav maratonunda yarışacak olan adayların sınav giriş yerlerini https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden sınav öncesinde gözden geçirerek bina ve salonlarını öğrenmeleri adayların faydasına olacaktır.”

YENİ BİR SAYFA İÇİN ÖNEMLİ BİR 60 DAKİKA

Kerimoğlu sözlerinin sonunda şunlara değindi; Engelli kardeşlerimizin yaşamlarında kendilerine yeni bir sayfa açmaları adına oldukça önemli olan altmış dakikalık sınav süresince başta bilgi birikimi, süreyi iyi kullanmak, sınav heyecanına da yenik düşmemek bir aday için en önemlisidir.

Bu düşüncelerden yola çıkarak bu hafta sonu 22 Nisan 2018 (Pazar) günü yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek adaylardan başta talasemi ve orak hücre anemi hastaları olmak üzere, sınav maratonunda ter dökecek olan bütün engel grubunda ki kardeşlerimize sınavlarında üstün başarılar dilerim.” Haber Merkezi

Bu haber 45 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
resim yok

ÇYDD’den çocuklara balo

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antakya Şubesi tarafından geleneksel çocuk balosu düzenlendi.

DEVAMI +
98. GURUR YILIMIZ KUTLANIYOR

98. GURUR YILIMIZ KUTLANIYOR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün tüm yurtta olduğu gibi Hatay’da da coşkulu törenlerle kutlanacak. Bugün ilk tören sabah 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunum..

DEVAMI +
TÜGVA ANTAKYA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TÜGVA ANTAKYA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Gençlik Vakfı Antakya İlçe Temsilciliği tarafından Özbuğday ve Mustafa Gencay Ortaokulu ziyaret edilerek hem vakfın amacı anlatıldı hemde "Değerler Eğitim kapsamında "Diğer..

DEVAMI +
Pusula Akademi’den Baro’ya ziyaret

Pusula Akademi’den Baro’ya ziyaret

Pusula Akademi Lisesi Müdür Yardımcıları Yaşar Akkaya, Nilgün Güleray, Biyoloji Öğretmeni Ezgi Değirmenci ve Pusula Akademi Lisesi öğrencileri Hatay Barosu’nu ziyaret ettiler. ..

DEVAMI +
resim yok

ADAY ÖĞRETMENLER BİLGİLENDİRİLDİ

Samandağ İlçesine 2017 Eylül ayında atanan sözleşmeli aday öğretmenlere yetiştirme süreci kapsamında okul dışı 90 saatlik faaliyet programı kapsamında Samandağ Belediyesi Hizmet Bi..

DEVAMI +
MKÜ ile İTB arasında iş birliği protokolü imzalandı

MKÜ ile İTB arasında iş birliği protokolü imzalandı

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ile İskenderun Ticaret Borsası (İTB) arasında “Tarımsal Amaçlı Toprak, Bitki ve Sulama Suyu ve Gıda Analizleri” hakkında iş birliği protokolü ..

DEVAMI +