17-04-2018 11:15:00

ENGELLİ MEMUR ADAYI SINAVI YAPILACAK

ENGELLİ MEMUR ADAYI SINAVI YAPILACAK


Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; bu hafta sonu yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme sınavıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama bulundu.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Kerimoğlu açıklamasında şunlara yer verdi; Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) müracaatları 6-21 Şubat 2018 tarihleri arasın da lise, ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunu engelli memur adayları müracaatlarını ÖSYM Başkanlığına belirtilen tarihler arasında kurumun resmi web sitesi üzerinden yapmıştır. Yapılan kayıt işlemlerinden bugüne kadar geçen zaman zarfında engelli memur adayı olan kardeşlerimizin engel durumlarına göre gerekli iş ve işlemler yetkili makamlar tarafından yürütülerek, gerekli görülen bütün hazırlıklar günler öncesinden tamamlanmıştır.”

ADAYLAR SINAV YERİNE BELİRTİLEN SÜREDEN ÖNCE GİTMELİ

Kerimoğlu: “Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı heyecanı, bu hafta sonu 22 Nisan 2018 (Pazar) günü saat 10:00 da başlayacaktır. Adayların sınav yerlerine belirtilen süreden önce gitmeleri onların faydalarına olacaktır. Ülkemizde binlerce engellinin, devlet memuru olma hayalini süsleyecek olan sınav maratonunda yarışacak olan adayların sınav giriş yerlerini https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden sınav öncesinde gözden geçirerek bina ve salonlarını öğrenmeleri adayların faydasına olacaktır.”

YENİ BİR SAYFA İÇİN ÖNEMLİ BİR 60 DAKİKA

Kerimoğlu sözlerinin sonunda şunlara değindi; Engelli kardeşlerimizin yaşamlarında kendilerine yeni bir sayfa açmaları adına oldukça önemli olan altmış dakikalık sınav süresince başta bilgi birikimi, süreyi iyi kullanmak, sınav heyecanına da yenik düşmemek bir aday için en önemlisidir.

Bu düşüncelerden yola çıkarak bu hafta sonu 22 Nisan 2018 (Pazar) günü yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek adaylardan başta talasemi ve orak hücre anemi hastaları olmak üzere, sınav maratonunda ter dökecek olan bütün engel grubunda ki kardeşlerimize sınavlarında üstün başarılar dilerim.” Haber Merkezi

Bu haber 161 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Eğitim-Bir-Sen genişletilmiş il divan kurulu toplantısı yapıldı

Eğitim-Bir-Sen genişletilmiş il divan kurulu toplantısı yapıldı

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şubesi İl Divan Kurulu toplantısı Antakya’da yapıldı.

DEVAMI +
DOĞUŞ OKULLARINDAN BÜYÜK BAŞARI

DOĞUŞ OKULLARINDAN BÜYÜK BAŞARI

Şehit Serkan Talan Anadolu Lisesinde düzenlenen ve Defne Kaymakamı Sayın; Nevzat ŞENGÖK ve Defne İlçesi Milli Eğitim Müdürlerinin de katıldığı ödül töreninde Doğuş Okulları adından..

DEVAMI +
İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan başkanlığında yapıldı.

DEVAMI +
Servis denetimleri yapıldı

Servis denetimleri yapıldı

Antakya, Defne, Samandağ, İskenderun ve Arsuz ilçelerinde bulunan Hatay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Özel Kreş Ve Gündüz Bakımevi ile Çocuk Kulüplerinde h..

DEVAMI +
Vali Doğan, Hatay’ın eğitim ihtiyaçları hakkında bilgi aldı

Vali Doğan, Hatay’ın eğitim ihtiyaçları hakkında bilgi aldı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek il genelinde devam eden eğitim yatırımları ve yürütülen faaliyetler hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Kem..

DEVAMI +
Eğitimin kalbi Hatay’da attı

Eğitimin kalbi Hatay’da attı

Medeniyetler Şehri Hatay, 2023 Eğitim Vizyonu’nun değerlendirildiği istişare toplantısına ev sahipliği yaptı.

DEVAMI +