04-12-2018 10:40:00

Engellilerle kahvaltıda bir araya gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş: Kendisini engelsiz hisseden herkesin gününü kutluyorum

Engellilerle kahvaltıda bir araya gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş:  Kendisini engelsiz hisseden herkesin gününü kutluyorum

3 Arlık Dünya Engelliler günü dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi’nce üyelerine yönelik kahvaltı düzenlendi.3 Arlık Dünya Engelliler günü dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi’nce üyelerine yönelik kahvaltı düzenlendi.


Dernek binası önünde gerçekleşen kahvaltı etkinliğine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı Hüseyin Ateşer, Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi Başkanı Ali Rıza Tekin, Hatay Down Sendromlular ve Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Neslihan Kanuncu Seçkin ile dernek üyeleri ve engelliler katıldı.

SAVAŞ: NİCE ENGELSİZ YILLAR TEMENNİ EDİYORUM

Engelliler kahvaltısında kısa bir konuşma yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelsizler Günü. Kendisini engelsiz hisseden herkesin gününü kutluyorum” dedi.

Birçok engel dünyaya gelmeden aşılabilecek durumda olduğunu belirten Savaş, “Gelişmiş toplumlarda ana rahminde ilk haftalarda yapılan genetik araştırmalar sonucu insanlarımızın daha dünyaya gelmeden engelli olup olmayacağı hemen anlaşabilmekte. Türkiye’deki engelli durumunu düşürmek önce anne ve babaların ikincisi ise sağlık bakanlığı ve doktorlarımıza düşmekte. Bir insanın hayatını kolaylaştırmak hem hükümetin hem de yerel yönetimlerin birinci görevleri arasında yer alıyor. Her şey siyasetten ibaret değildir. Mühim olan toplumun ortak sorunlarını birlikte çözme imkanına erişmektir. Hepimizin bu ülke ve şehir için yapacağımız çok iş var. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Hayatın her alanında birlikte olacağız ve her şeye rağmen üretmeye devam edeceğiz. Spor, kültürel, eğitim ve iş dünyasında engelli kardeşimizi gördükçe ve onların topluma karışarak hayata tutunduklarını bildikçe mutlu oluyorum. Nice engelsiz yıllar temenni ediyorum” dedi.

Neşeli ortamda gerçekleşen kahvaltıda dernek üyeleri, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’la bol bol sohbet imkânı buldular.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 57 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Suriyelilere harıl harıl kimlik veriliyor

Suriyelilere harıl harıl kimlik veriliyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Seçim öncesi, nüfus dairelerinden Suriyelilere harıl harıl kimlik veriliyor. Hatay’ın geleceğini Suriyeliler mi şekillendir..

DEVAMI +
Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi

Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi

Hatay’da gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış kentte hayatı olumsuz etkiledi.

DEVAMI +
Sinemaya gitmeyen çocuk kalmasın projesi Kırıkhan'da

Sinemaya gitmeyen çocuk kalmasın projesi Kırıkhan'da

Hatay’a bağlı Kırıkhan ilçesinde Sinemaya Gitmeyen Çocuk kalmayacak.

DEVAMI +
Paşalardan Vali Doğan’a ziyaret

Paşalardan Vali Doğan’a ziyaret

Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanı (MÖGK) Tuğgeneral Erdal Şener, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı nezaket ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +
Kırmızı ışıkta geçen sürücü motosikletliye çarptı

Kırmızı ışıkta geçen sürücü motosikletliye çarptı

Antakya’da, kırmızı ışıkta geçen sürücü, siparişten dönen motosikletli kuryeye çarptı.

DEVAMI +
KAMUOYUNA SÖZÜNÜ VERDİĞİMİZ KONULARI ATSO MECLİSİNE TAŞIDIK

KAMUOYUNA SÖZÜNÜ VERDİĞİMİZ KONULARI ATSO MECLİSİNE TAŞIDIK

Birlik beraberlik grubu, ATSO Üyeleriyle bir araya geldi.

DEVAMI +