04-12-2018 10:40:00

Engellilerle kahvaltıda bir araya gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş: Kendisini engelsiz hisseden herkesin gününü kutluyorum

Engellilerle kahvaltıda bir araya gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş:  Kendisini engelsiz hisseden herkesin gününü kutluyorum

3 Arlık Dünya Engelliler günü dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi’nce üyelerine yönelik kahvaltı düzenlendi.3 Arlık Dünya Engelliler günü dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi’nce üyelerine yönelik kahvaltı düzenlendi.


Dernek binası önünde gerçekleşen kahvaltı etkinliğine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı Hüseyin Ateşer, Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi Başkanı Ali Rıza Tekin, Hatay Down Sendromlular ve Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Neslihan Kanuncu Seçkin ile dernek üyeleri ve engelliler katıldı.

SAVAŞ: NİCE ENGELSİZ YILLAR TEMENNİ EDİYORUM

Engelliler kahvaltısında kısa bir konuşma yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelsizler Günü. Kendisini engelsiz hisseden herkesin gününü kutluyorum” dedi.

Birçok engel dünyaya gelmeden aşılabilecek durumda olduğunu belirten Savaş, “Gelişmiş toplumlarda ana rahminde ilk haftalarda yapılan genetik araştırmalar sonucu insanlarımızın daha dünyaya gelmeden engelli olup olmayacağı hemen anlaşabilmekte. Türkiye’deki engelli durumunu düşürmek önce anne ve babaların ikincisi ise sağlık bakanlığı ve doktorlarımıza düşmekte. Bir insanın hayatını kolaylaştırmak hem hükümetin hem de yerel yönetimlerin birinci görevleri arasında yer alıyor. Her şey siyasetten ibaret değildir. Mühim olan toplumun ortak sorunlarını birlikte çözme imkanına erişmektir. Hepimizin bu ülke ve şehir için yapacağımız çok iş var. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Hayatın her alanında birlikte olacağız ve her şeye rağmen üretmeye devam edeceğiz. Spor, kültürel, eğitim ve iş dünyasında engelli kardeşimizi gördükçe ve onların topluma karışarak hayata tutunduklarını bildikçe mutlu oluyorum. Nice engelsiz yıllar temenni ediyorum” dedi.

Neşeli ortamda gerçekleşen kahvaltıda dernek üyeleri, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’la bol bol sohbet imkânı buldular.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 105 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Sevgiler günü çiçeklere ve balonculara yaradı

Sevgiler günü çiçeklere ve balonculara yaradı

Ekonomik kriz ve hayat şartları nedeniyle her geçen yıl daha az kutlanılmaya başlanan 14 Şubat Sevgililer Günü en çok çiçekçilere ve balonculara yaradı.

DEVAMI +
KORKUTAN YANGIN!

KORKUTAN YANGIN!

Sobadan çıkan kıvılcımlar yangına neden oldu.

DEVAMI +
Göle dönen Amik Ovası’nda Kitesurf yaptılar

Göle dönen Amik Ovası’nda Kitesurf yaptılar

Hatay’da, şiddetli yağışlar ve baraj kapaklarının açılması nedeniyle sular altında kalan Amik Ovası, Kitesurf severlerin mekanı oldu.

DEVAMI +
Bina girişine çarparak durabildi

Bina girişine çarparak durabildi

Hatay’da, direksiyon hâkimiyetini kaybeden bir sürücü, iki katlı binanın girişine çarparak durabildi.

DEVAMI +
ENGELLİYSEN GEÇMEK YASAK!

ENGELLİYSEN GEÇMEK YASAK!

Akevler Mahallesi Mahmut Yanaray Caddesinde bulunan kaldırım ‘bu kadarı da olmaz’ dedirtti.

DEVAMI +
Sokak ortasında köpeği bıçakladı

Sokak ortasında köpeği bıçakladı

Samandağ’da, bir şahıs yoldan geçerken gördüğü köpeği bıçakladı. Kanlar içinde kalan köpek, çevredekiler tarafından veterinere götürüldü.

DEVAMI +