06-12-2018 09:41:00

ERZİN’DE FACİADAN DÖNÜLDÜ!

ERZİN’DE FACİADAN DÖNÜLDÜ!

Dev termal otel alevlere teslim oldu, yangında mahsur kalanlar ve dumandan etkilenenler itfaiye aracılığıyla kurtarıldı.


Erzin’de dev termal otel alevlere teslim oldu. Saatler süren yangında çok sayıda vatandaş yangında mahsur kaldı. Güçlükle söndürülen yangının ardından Hatay Valili Rahmi Doğan’dan da açıklama geldi.

YANGIN KAZAN DAİRESİNDEN ÇIKTI

Erzin İlçesi Başlamış Mahallesi'ndeki 7 katlı termal otelin kazan dairesinde henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında çok sayıda kişi dumandan etkilenirken, yangının çıkış nedeni öğrenilemedi. Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekiplerinin hızlı müdahalesi ile yangın güçlükle söndürüldü.

İTFAİYE MERVİDENİYLE KURTARILDILAR

Otelin 7. katında kapılar kilitli kaldığı için birçok müşteri odalarında mahsur kaldı. Olay yerine çağrılan merdivenli itfaiye aracı ise çamura saplandı. İtfaiye aracının kurtarılması için iş makinesi çağrıldı. Daha sonra itfaiye merdivenleri aracılığıyla mahsur kalanlar kurtarıldı.

“PATLAMA SESİYLE UYANDIK”

Dumandan etkilenen ve bazıları kurtarılan 25 kişi sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılarak hastanelere sevk edildi. Otelde kalan vatandaşlar sabah namazı için uyandıklarında dumanları fark ederek oteli boşalttıklarını belirterek, gece boyunca sürekli elektriklerin sık sık kesildiğini, sabah saatlerinde bir patlama sesi duyarak uyandıklarını, ardından otelden dumanlar yükseldiğini anlattılar.

VALİ DOĞAN: “İHMAL VARSA GEREKLİ İŞLEMLER YAPILACAK”

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Erzin ilçesine bağlı Başlamış Mahallesi'ndeki İsos Termal Otel'de çıkan yangının çıkış sebebinin henüz belirlenemediğini, teknik çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Yangından sonra oluşan dumandan etkilenen 25 vatandaşımıza ilk müdahaleler yapıldıktan sonra hastaneye sevk edildi, durumları iyi. Yangında ihmal varsa değerlendirilip, gerekli işlemler yapılacak” diye konuştu. Mehmet BAYRAK

 

Bu haber 64 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
DİKKAT ''SAĞANAK'' YAĞIŞ

DİKKAT ''SAĞANAK'' YAĞIŞ

Bölge geneli, çok bulutlu aralıklı yağmur, sağanak ve kıyı kesimlerde gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Adana, Mersin, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer k..

DEVAMI +
Şüpheli paket paniğe yol açtı

Şüpheli paket paniğe yol açtı

Antakya’da bir otobüs durağına bırakılan poşet paniğe neden oldu.

DEVAMI +
Su Canavarları Temizleniyor

Su Canavarları Temizleniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz: “Bu zararlı bitki Afrin ve Suriye’den geliyor. Bizim temizleme çabamız yeterli olmuyor”..

DEVAMI +
Konserve kutusunu çıkarıp protez bacaklarıyla ülkesine döndü

Konserve kutusunu çıkarıp protez bacaklarıyla ülkesine döndü

Kendisi gibi yürüme engelli olan babasının PVC boru ve konserve kutusundan oluşturduğu aparatla yürümeye çalışan ve AA tarafından yapılan haberlerle tüm dünyanın dikkatini çeken 8 ..

DEVAMI +
MÜHENDİSLERİN ÖNEMLİ BİR KISMI İŞTEN ÇIKARILDI

MÜHENDİSLERİN ÖNEMLİ BİR KISMI İŞTEN ÇIKARILDI

5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nde TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Türkiye’de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işs..

DEVAMI +
Asi Nehri’nde lambalar yanmıyor

Asi Nehri’nde lambalar yanmıyor

Asi nehri kenarındaki lambalar yanmıyor. Asi nehrin iki kenarında bulunan yürüyüş balkonların lambaları uzun süreden beri yanmıyor.

DEVAMI +