01-01-1970 00:00:00

Eskişehir’de neler oldu?

Eskişehir’de neler oldu?

Hatayspor’un geçtiğimiz hafta sonu gittiği Eskişehirspor deplasmanında istenmeyen bir olay yaşandı.


Oktay Varan, Eskişehir’de işletmeciliğini yaptığı Kebapname’nin Hatayspor yöneticileri tarafından mağdur edildiğini iddia ederken, Hatayspor Genel Sekreteri  Aydın Toksöz ise işletmenin kişi sayısı verilmeden kendi kafasına göre hazırlık yaptığını ifade etti.

Oktay Varan, Eskişehir’de işletmeciliğini yaptığı Kebapname’nin Hatayspor yöneticileri tarafından mağdur edildiğini iddia etti. Varan’ın iddiasına göre, Hataysporlu yöneticilerin işletmeyi arayarak paket servis istemediklerini belirtmiş. Yöneticilerin restauranta gelip yemek yiyeceklerini söylediğini iddia eden Varan: “biz buna güvenerek masa ayırdık. Yemekleri pişirdik ve Hatayspor kafilesinin restauranta gelmesini bekledik. Maç bitiminde yöneticileri tekrar aradık ancak telefonumuza cevap vermediler. Daha sonra tekrar aradığımızda ise programın değiştiğini ve gelemeyeceklerini söylediler. Biz de masa ayırdığımızı ve gelen müşterileri geri çevirdiğimizi söyledik. Ancak kimse bize yardımcı olmadı. Daha sonraki günlerde görüştüğümüz yöneticiler ise sadece özür diledi ama maddi olarak mağduriyetimizi gidermek istemediler” dedi.

TOKSÖZ: EMNİYET MENSUPLARI İZİN VERMEDİ

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Hatayspor Genel Sekreteri Aydın Toksöz ise, işletmeden fiks menü istemediklerini oraya geldiklerinde kim ne isterse onu sipariş eder dediklerini belirtti. İşletmenin iyi niyetli olmadığını ifade eden Toksöz: “biz onlara masa ayırın demedik. Kendileri bizim sayı vermememize rağmen 50 kişilik masa ayırıp etleri bile pişirmişler. Oysaki herkes ne isterse onu yiyecek demiştik. Çok iyi niyetlilerse baklavaların üzerine dondurmaları neden koyuyorlar. Bizler Emniyet mensuplarının bizim oraya gitmemizin riskli olacağını söylediği için mecburen program değişikliği yaptık. Hatayspor kafilesi emniyetli olmayan bir yere neden ısrarla gitsin? Biz işletme sahiplerine durumu bu şekilde açıkladık. Mecburen yol üzerinde başka bir yere uğrayarak yemek yedik ve orada 700 TL civarında bir ödeme yaptık. Daha sonrasında işletme mağdur olmasın diye masrafı ödemek istedik ama işletme sahipleri 50 kişilik yer ayırttık kişi başı 80 TL tutuyor diyerek 4 bin TL hesap çıkardı. Birincisi biz 50 kişilik değil 24 kişilik bir kafileydik. İkincisi sayı vermediğimizi söyledik. Onlar da bizim emniyet mensuplarıyla birlikte 50 kişi olacağımızı tahmin ettiklerini ifade ettiler. Madem iyi niyetliler neden kafalarına göre hazırlık yapıyorlar? Bununla birlikte diğer tarafta 700 TL civarında yemek yediğimiz bir yer varken oraya neden 4 bin TL verelim? Hatayspor’un sokağa atılacak bir kuruşu yok. Biz kimseye Hatayspor’un parasını yedirmeyiz” dedi. Aydın DELİAĞA

Bu haber 101 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SPOR HABERLERİ
Bedirhan Çetin milli takıma çağrıldı

Bedirhan Çetin milli takıma çağrıldı

Hatayspor U-14 takımından Bedirhan Çetin, milli takım kampına çağırıldı.

DEVAMI +
Abdoulaye Sadio Diallo’nun cezası onandı

Abdoulaye Sadio Diallo’nun cezası onandı

Spor Toto 1. Lig takımlarından Hatayspor’un orta saha oyuncusu Abdoulaye Sadio Diallo ile ilgili PFDK’nın 3 maçlık ceza kararına itirazı kabul edilmedi.

DEVAMI +
Adana Demirspor taraftarı Hatay’a geliyor

Adana Demirspor taraftarı Hatay’a geliyor

Hatayspor-Adana Demirspor maçı için Adana’dan bir grup taraftar geliyor.

DEVAMI +
Sakatlandı Ama Türkiye Şampiyonasından Vazgeçmedi

Sakatlandı Ama Türkiye Şampiyonasından Vazgeçmedi

Karate dalında elde ettiği başarılar ile özelde Kültür Temel Lisesinin genelde Hatay’ın gururu olan Havva Helen Nur, Adıyaman Okul sporları gençler grup eleme müsabakalarında ilk m..

DEVAMI +
Hatayspor, Adana’ya bileniyor

Hatayspor, Adana’ya bileniyor

Spor Toto 1. Lig takımlarından Hatayspor, Adana Demirspor maçının hazırlıklarına devam ediyor.

DEVAMI +