28-10-2017 12:24:00

EXPO 2021 İÇİN GASTRONOMİ ALT YAPI ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA

EXPO 2021 İÇİN GASTRONOMİ ALT YAPI ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA

Dünyanın en saygın organizasyonları arasında yer alan EXPO 2021’i Hatay’a taşıyarak hemşerilerine ve Türk halkına büyük gurur yaşatan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bu anlamlı projenin hakkını vermek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.


Dünyada Olimpiyat Oyunları ve FIFA Dünya Kupası’nın ardından 3’üncü büyük organizasyon olarak kabul edilen 2021 Botanik EXPO’suna ‘Medeniyetler Bahçesi’ temasıyla ev sahipliği yapmaya hazırlanan Hatay,  EXPO 2021’de sergileyeceği Hatay Mutfağı için alt yapı çalışmalarını da gerçekleştirmeye devam ediyor.

HATAY MUTFAĞININ KÜLTÜRÜ ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞILDI

TAŞFED (Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu), WACS (World Association of Chefs Societies) işbirliği ile 2-5 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre Merkezi’nde 15’incisi düzenlenen, Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nden Hatay’a gümüş ve bronz madalya ile dönerek hemşehrilerine büyük bir gurur yaşatan Hatay Büyükşehir Belediye personellerinden Abdulcelil Erkan, 17 Ekim Salı günü Şehit Ahmet Benli Meslek Lisesi ‘Yiyecek ve İçecek Hizmetleri’ sınıfının öğrencileri ile bir araya gelerek Hatay mutfağının kültürü teması altında bir demo çalışması gerçekleştirdi. Hatay mutfağının damak çatlatan lezzetlerini öğrenciler ile birlikte hazırlayan Erkan,  EXPO 2021’in Hatay’ın dünya pazarına açılması için büyük bir fırsat olduğunun altını çizerek Hatay genelinde gastronomi alt yapısı oluşturmaya devam edeceklerini bildirdi.

Bu haber 177 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER MEDYA HABERLERİ
ZEYTİN DERGİSİ TANITIMI YAPILACAK

ZEYTİN DERGİSİ TANITIMI YAPILACAK

Göreve geldiği ilk günden itibaren Altınözü İlçesine yenilikler katmayı amaç edinen Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Belediyesi Başkanı Rıfat Sarı ile beraber yeni bir çal..

DEVAMI +
resim yok

2018 Gönüllü ile Dünya Rekoru Denemesi

SARI ZEYBEKLER'DEN ÇOCUK İSTİSMARI DUYARLILIĞI

DEVAMI +
HAFTASONU YOĞUN GEÇTİ

HAFTASONU YOĞUN GEÇTİ

Sanatçı ve Sporcular Hatay’a Akın Etti!

DEVAMI +
HANIMLAR LOKALİNDE BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ

HANIMLAR LOKALİNDE BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ

Antakya Belediye Hanımlar Lokali, Antakyalı hanımlara yönelik ücretsiz hizmetleri ile her geçen gün daha çok ilgi odağı oluyor.

DEVAMI +
KUŞLAR İÇİN 100 ADET YUVA

KUŞLAR İÇİN 100 ADET YUVA

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü zararlı böceklere karşı yürüttüğü biyolojik mücadele kapsamında Arsuz ilçesinde 100 adet suni kuş yuvası astı.

DEVAMI +
İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

2017 yılı Türkiye’de ve dünyada önemli olaylara ve gelişmelere sahne oldu. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, siyasetten spora, ekonomiden teknolojiye Türkiye’de ve dünyada g..

DEVAMI +