23-05-2018 14:32:00

FETÖ’NÜN DOLAR DARBESİNİ HALK ÖNLEYEBİLİR!

FETÖ’NÜN DOLAR DARBESİNİ HALK ÖNLEYEBİLİR!

Uzman İnşaat Mühendisi Habip Yapar, doların artışının FETÖ kaynaklı olduğunu savundu.


Yapar yayınladığı basın bildirişinde, “Dolardaki Hızlı Yükselişin Ekonomik verilerle açıklanabilme eşiği kat kat geçilmiştir. Son iki yılda, gelişmekte olan veya az gelişmiş ülkelerde ortalama olarak yüzde 5-6 civarında değer kazanan doların, ülkemizde yüzde Otuz civarında değer kazanmasının sebebi; ülkemizi yıkmaya ve ele geçirmeye çalışan FETÖ yılanının  “EKOPSİKOLOJİK” sinsi savaş stratejisidir. Kahraman Türkiye Cumhuriyeti Ordusuna sinsice sızan hain FETÖ yılanları; Tankla, Topla Savaş Uçaklarıyla yıkamadıkları Laik Türkiye Cumhuriyetini;  halkı yoksullaştıran dolar darbesiyle zaafa uğratarak devirmeye çalışmaktadırlar. FETÖ Silahlı Terör Örgütü ile hain iç ve dış mihraklar;  piyasalarda mevcut Dolar-Euro gibi dövizler ile Külçe Altınları toplayıp yastık altında stoklamakta,  bu değerleri ekonomik piyasalara tekrar arz etmeyerek serbest Döviz ve Altın piyasalarında arz talep dengesini bozmak suretiyle,  piyasalarda daralmaya ve bu sebeple Döviz ve Altında hızlı olduğu kadar, aynı zamanda suni fiyat artışlarına sebep olmaktadırlar.  Dolaşımdaki Döviz ve Altının ama özellikle Doların akıl sınırlarını aşarak, bütün ekonomik kuralları alt üst edecek şekilde yükselmesini önlemek ve FETÖ yılanının “EKOPSİKOLOJİK” darbesini başarısızlığa uğratmak, Ülkemizin bu çağdışı örümcek kafalı yezitler tarafından ele geçirilmesini önlemek; ancak ve ancak Çağdaş,  Laik ve Demokrat halkımızın kararlı duruşu ve bu oyunları bozacak karşı hamleleriyle mümkündür.

Bu hamlelerin ilk ve en önemlisi; Halkımızın Döviz ve Altın gibi Pasif durumdaki ekonomik değerlerinin aktif hale getirilmesidir. Bunun Yolu da Yastık altındaki bu döviz ve altınları Kamu Bankaları ile yerli sermayeli bankalara yatırarak piyasadaki Arz-Talep dengesinin tekrar doğal mecrasına girmesine katkıda bulunmaktan geçer. Böylece yastık altındaki döviz ve altınlar sahiplerine ekonomik bir getiri getirir, Piyasalarındaki Döviz ve Altının Ateşi düşerek arz talep dengesi oluşur en önemlisi de FETÖ yılanının Ülkemizi yıkmaya yönelik sinsi “EKOPSİKOLOJİK” darbesi savuşturularak bir taşla üç kuş vurulmuş olur” ifadelerine yer verdi.

 

Bu haber 75 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
‘15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZ’

‘15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZ’

Emperyalizme karşı ‘15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZ’

DEVAMI +
113 bin 292 yolcu uçağı kullandı

113 bin 292 yolcu uçağı kullandı

Hatay Havalimanını Temmuz ayında iç ve dış hatlarda toplam 113 bin 292 yolcu kullandı.

DEVAMI +
Müdür Çolakoğlu fidan üreticilerini ziyaret etti

Müdür Çolakoğlu fidan üreticilerini ziyaret etti

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, İl Müdür Yardımcısı ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü ile birlikte Samandağ ilçesi Fidanlı Mahallesinde fidan üretici..

DEVAMI +
Altınözü’nde ilk hasat

Altınözü’nde ilk hasat

Suriye’de yaşanan iç huzursuzluklar nedeni ile ülkemize sığınan misafirlerin konaklama merkezinde boş vakitlerini değerlendirmek, meslek edinmeleri ve Dul-Yetim-Öksüz ailelerin gel..

DEVAMI +
10 bin 226 kişiye istihdam sağlandı

10 bin 226 kişiye istihdam sağlandı

Hatay Çalışma ve iş Kurumu (İŞKUR) Hatay İl Müdürü Ziya Yüksel, 2018 yılı Ocak-Temmuz döneminde 10 bin 226 kişiye istihdam sağlandıklarını söyledi.

DEVAMI +
Hedefimiz tanıtımın yanında istihdama katkı sağlamak

Hedefimiz tanıtımın yanında istihdama katkı sağlamak

Hatay İş Adamları ve Bürokratlar Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İstanbul’da Hatay Günleri adlı tanıtım organizasyonunun 26-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceğin..

DEVAMI +