23-05-2018 14:32:00

FETÖ’NÜN DOLAR DARBESİNİ HALK ÖNLEYEBİLİR!

FETÖ’NÜN DOLAR DARBESİNİ HALK ÖNLEYEBİLİR!

Uzman İnşaat Mühendisi Habip Yapar, doların artışının FETÖ kaynaklı olduğunu savundu.


Yapar yayınladığı basın bildirişinde, “Dolardaki Hızlı Yükselişin Ekonomik verilerle açıklanabilme eşiği kat kat geçilmiştir. Son iki yılda, gelişmekte olan veya az gelişmiş ülkelerde ortalama olarak yüzde 5-6 civarında değer kazanan doların, ülkemizde yüzde Otuz civarında değer kazanmasının sebebi; ülkemizi yıkmaya ve ele geçirmeye çalışan FETÖ yılanının  “EKOPSİKOLOJİK” sinsi savaş stratejisidir. Kahraman Türkiye Cumhuriyeti Ordusuna sinsice sızan hain FETÖ yılanları; Tankla, Topla Savaş Uçaklarıyla yıkamadıkları Laik Türkiye Cumhuriyetini;  halkı yoksullaştıran dolar darbesiyle zaafa uğratarak devirmeye çalışmaktadırlar. FETÖ Silahlı Terör Örgütü ile hain iç ve dış mihraklar;  piyasalarda mevcut Dolar-Euro gibi dövizler ile Külçe Altınları toplayıp yastık altında stoklamakta,  bu değerleri ekonomik piyasalara tekrar arz etmeyerek serbest Döviz ve Altın piyasalarında arz talep dengesini bozmak suretiyle,  piyasalarda daralmaya ve bu sebeple Döviz ve Altında hızlı olduğu kadar, aynı zamanda suni fiyat artışlarına sebep olmaktadırlar.  Dolaşımdaki Döviz ve Altının ama özellikle Doların akıl sınırlarını aşarak, bütün ekonomik kuralları alt üst edecek şekilde yükselmesini önlemek ve FETÖ yılanının “EKOPSİKOLOJİK” darbesini başarısızlığa uğratmak, Ülkemizin bu çağdışı örümcek kafalı yezitler tarafından ele geçirilmesini önlemek; ancak ve ancak Çağdaş,  Laik ve Demokrat halkımızın kararlı duruşu ve bu oyunları bozacak karşı hamleleriyle mümkündür.

Bu hamlelerin ilk ve en önemlisi; Halkımızın Döviz ve Altın gibi Pasif durumdaki ekonomik değerlerinin aktif hale getirilmesidir. Bunun Yolu da Yastık altındaki bu döviz ve altınları Kamu Bankaları ile yerli sermayeli bankalara yatırarak piyasadaki Arz-Talep dengesinin tekrar doğal mecrasına girmesine katkıda bulunmaktan geçer. Böylece yastık altındaki döviz ve altınlar sahiplerine ekonomik bir getiri getirir, Piyasalarındaki Döviz ve Altının Ateşi düşerek arz talep dengesi oluşur en önemlisi de FETÖ yılanının Ülkemizi yıkmaya yönelik sinsi “EKOPSİKOLOJİK” darbesi savuşturularak bir taşla üç kuş vurulmuş olur” ifadelerine yer verdi.

 

Bu haber 147 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
Alıç tescil çalışması başarı ile tamamlandı

Alıç tescil çalışması başarı ile tamamlandı

Hatay’ın Belen İlçesinde yoğun olarak yetiştirilen ve özellikle kalp hastalıkları üzerine olumlu etkileri bulunan bunun yanında yüksek tansiyonun kontrolünü sağlayan ve yüksek C vi..

DEVAMI +
İTSO Aralık Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

İTSO Aralık Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılının son Meclis toplantısını gerçekleştirdi.

DEVAMI +
Hakkımız alınıyorsa sonuna kadar mücadele ederiz

Hakkımız alınıyorsa sonuna kadar mücadele ederiz

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası iş birliğiyle düzenlenen ‘İnşaat Muhasebesi ve Vergilendirme uygulamaları’ konulu eğitim ..

DEVAMI +
ÇİFTÇİNİN ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ

ÇİFTÇİNİN ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ

GIDA FİYATLARI ARTACAK GİBİ

DEVAMI +
DOĞAKA Yönetim Kurulu Hatay’da toplandı

DOĞAKA Yönetim Kurulu Hatay’da toplandı

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 86. Yönetim Kurulu toplantısı Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.

DEVAMI +
Yağışlar havuç üreticisini sevindirdi

Yağışlar havuç üreticisini sevindirdi

Havuç üretim merkezleri arasında yer alan Hatay'da bu yıl yağışların bol olması ürün kalitesi ve verimini artırdı

DEVAMI +