15-05-2019 07:38:00

"GAYEMİZ ENGELLİLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMAK"

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Engelliler haftası münasebetiyle mesaj yayınladı. Kaymakam Uygur mesajında, "Sosyal devlet ve yardımsever bireyler olma bilinciyle, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, toplum olarak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır.


Engelli vatandaşlarımızın gerek iş yaşamlarını gerekse sosyal yaşamlarını hak ettikleri seviyede sürdürme konusunda halkımızda da ciddi bir bilinç oluşmuştur. Devletimiz son yıllarda sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirerek, engelli vatandaşlarımız konusunda pozitif ayrımcılıklar yapmış, reform niteliğinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmiştir. Yapılan düzenlemeler sayesinde engelli vatandaşlarımız hayatın her alanda eskisinden daha fazla yer almaya başlamışlardır. Altınözü Kaymakamlığı olarak, engelli bireylerin hayata katılmalarının önündeki engelleri kaldırmak amacıyla başta eğitim ve sağlık hizmetleri olmak üzere devletimiz tarafından verilen hizmetlerin kalitesini artırmanın gayreti içindeyiz. Amacımız; engelli bireylerin ekonomik ve sosyal hayatın içinde daha çok görünür olmalarını sağlamaktır. Devletimiz her zaman sosyal devlet anlayışıyla vatandaşlarına eşit hak ve imkânlar sunmaktadır. Altınözü’nde engelli olupta Sosyal Devlet İlkesi gereği ulaşılamayan kimse kalmasın diye yoğun çaba içerisindeyiz" dedi.

"ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HUZURLU VE MUTLU HAYAT GEÇİRMELERİNİ DİLİYORUM"

İlçedeki engellilere yapılan yardımlar hakkında da bilgi veren Kaymakam Uygur, "Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak; 1420 vatandaşımıza Engelli Aylığı, 343 vatandaşımıza Engelli Yakını Aylığı ve 1773 vatandaşımıza da Yaşlılık Aylığı bağlamış bulunmaktayız. Ocak 2018 ve Mayıs 2019 tarihleri arasında toplamda Engelli Aylığı alan vatandaşlarımıza 9.506.291 TL, Engelli Yakını alan vatandaşlarımıza 1.731.968 TL ve Yaşlılık aylığı alan vatandaşlarımıza ise toplamda 10.383.112 TL ödeme yapılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyor, aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" açıklamalarında bulundu.

Mehmet BAYRAK

Bu haber 67 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
8 ilçede elektrik yok!

8 ilçede elektrik yok!

TEDAŞ’ın tesis ve bakım çalışması nedeniyle 22 Mayıs Çarşamba günü (bugün) 8 ilçenin birçok mahallesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

DEVAMI +
SAMANDAĞ'DA NEFESLERİ KESEN YARIŞ!

SAMANDAĞ'DA NEFESLERİ KESEN YARIŞ!

Samandağ Havacılık ve Gençlik Spor Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı Yamaç Paraşütü Türkiye Hedef Şampiyonası 3. Etabı gerçekleştirildi.

DEVAMI +
2018 YILINDA 1 MİLYON 248 BİN 847 BEBEK DÜNYAYA GELDİ

2018 YILINDA 1 MİLYON 248 BİN 847 BEBEK DÜNYAYA GELDİ

2018 yılında canlı doğan bebek sayısı 1 milyon 248 bin 847 olurken, bu rakamın 2017 yılına oranla azalış gösterdiği saptandı.

DEVAMI +
AKBEZ MAHALLESİ’NE YENİ İÇME SUYU HATTI

AKBEZ MAHALLESİ’NE YENİ İÇME SUYU HATTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu ihtiyacı bulunan bölgelerden gelen talepleri değerlendirerek hizmetlerini sürdürüyor...

DEVAMI +
MAHSUR KALAN BALIKLARA HAYAT VERDİLER

MAHSUR KALAN BALIKLARA HAYAT VERDİLER

Hatay'da Amik Ovası’nda yaşanan 6 aylık esaretin ardından sular neredeyse tamamıyla çekildi.

DEVAMI +
Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 3. etabı Hatay'da başladı

Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 3. etabı Hatay'da başladı

Yaklaşık 40 sporcunun katıldığı Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası'nın 3. etabı, Hatay'ın Samandağ ilçesinde düzenleniyor.

DEVAMI +