11-07-2018 13:57:00

GENÇLERİMİZİN DÜŞÜNCELERİ ÇOK DEĞERLİ

GENÇLERİMİZİN DÜŞÜNCELERİ ÇOK DEĞERLİ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, üniversiteli gençler ile bir araya geldi. 10 Temmuz Salı günü saat 17:00’da Yeşil Konak Cafe’de gençler ile bir araya gelen Başkan Nehir, Yerel hizmetler, talepler ve beklentiler ve gelecekte yapılması düşünülen projelerle ilgili gençler ile fikir alışverişinde bulundu.


Yerel hizmetler, istihdam olanakları, projeler,ülkemizin,ilimizin ,ilçemizin genel durumu ve   birçok konunun değerlendirildiği toplantıda Samandağ’a yapılan hizmetler ve gelecekte  neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Başkan Nehir, gençlerin fikirlerini,düşüncelerini, projelerini dinleyerek ,bu konularla ilgili belediyenin yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlattı.

Başkan Nehir;”İlçemiz insanının eğitim düzeyi yüksektir. Üniversite öğrencilerimiz ile yılın belirli zamanlarında bir araya gelerek ,karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Gençlik gelecektir. Bu anlamda eğitim düzeyi yüksek olan gençlerimizin görüşleri,bilgi,birikimleri  bu konuda  ufkumuzu açıyor. Onlarla birlikte geleceğe dair, ilçemizin , ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için  istişarelerde bulunuyoruz. İstihdam, sosyal projeler, hayvan hakları, yeşil alanlar ve parklar, çevre sorunları,  turizm, sosyal ve teknik belediyecilik ,  deniz kirliliği ve daha temiz bir deniz için yapılması gerekenler ,yüzme kursları,genel anlamda eğitici ,öğretici,mesleki kurslar,  boğulmalar ve alınması gereken tedbirler, gençliğin beklentileri ,projelerimizi,yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları konuşma imkanı bulduk.  Çok verimli bir toplantı oldu. Bu buluşmaya katılan pırıl pırıl gençlerimize teşekkür ederim.Bu buluşmalarımızı tekrarlayarak ,ilçemizi daha iyi yerler e getirmek adına hep birlikte çalışacağız .başaracağız.Gençlerimizin Samandağ’ımız ve geleceğimize dair,düşünceleri  ilgi çok değerli ve umut vericidir.“ifadelerine yer verdi.

“GENÇLER İNTERNETE DAHA KOLAY ERİŞECEK”

Belediye tarafından ilçenin öngörülen noktalarına sağlanacak ücretsiz internet hizmeti ile gençler interneti daha etkin kullanıp, sosyal medyaya daha kolay erişebileceğini belirten Başkan Nehir; “İlçemizde Abdullah Cömert Parkı, Hz. Hızır Parkı ve öngörülen diğer noktalarda ücretsiz kablosuz internet(Wi-Fi) hizmeti sunmak için altyapı çalışmalarımız başlamış olup 1 ay içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Parklarda internet ücretsiz olup gençler sosyal medyaya daha kolay erişecek” dedi.

Başkan Nehir gençlerin çeşitli konularda fikirlerini dinledikten sonra yaptıkları önerileri ,projeleri hayata geçirmek adına adım atacaklarını belirtti.Farklı konulardaki fikirlerini değerlendireceklerini  belirtti.

Nidal Aydoğan’ın  seslendirdiği birbirinden güzel ezgilerle etkinlik sona erdi.

Etkinliğe Samandağ Belediye  Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ,Belediye meclis üyesi Ayhan Çapar katıldı.

Bu haber 90 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
PAYAS’TA GÖVDE GÖSTERİSİYLE ADAY ADAYLIK BAŞVURUSU

PAYAS’TA GÖVDE GÖSTERİSİYLE ADAY ADAYLIK BAŞVURUSU

Payas’ın sevilen yüzü, güçlü ismi Recep Baysal’ın Saadet Partisi’ne Aday Adaylık başvurusu gövde gösterisi miting havasında gerçekleşti.

DEVAMI +
HATAY’DA İTTİFAK ARAYIŞI SÜRÜYOR

HATAY’DA İTTİFAK ARAYIŞI SÜRÜYOR

AK Parti-MHP ittifakının Hatay ayağının yakın süreç içerisinde açıklanması bekleniyor.

DEVAMI +
Büyükşehir’i kazanmak için tüm gücümüzle çalışacağız

Büyükşehir’i kazanmak için tüm gücümüzle çalışacağız

AK Parti Hatay İl teşkilatının Aralık ayı Genişletilmiş İl Danışma toplantısı yapıldı.

DEVAMI +
AK Parti Hatay Milletvekilinden TÜGVA Antakya’ya ziyaret

AK Parti Hatay Milletvekilinden TÜGVA Antakya’ya ziyaret

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy ÇELİK, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sara GÖK, AK Parti Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Sabriye GÜÇLÜ ve beraberindeki ekip, Tür..

DEVAMI +
AK Parti’de heyecan dorukta

AK Parti’de heyecan dorukta

AK Parti’nin Antakya Belediye Başkanı Adayının açıklamasını partililer ve vatandaşlar heyecanla bekleniliyor.

DEVAMI +
MHP’de başvuru süresi uzatıldı

MHP’de başvuru süresi uzatıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan aday adaylığı başvuru süresini uzattı.

DEVAMI +