11-07-2018 13:57:00

GENÇLERİMİZİN DÜŞÜNCELERİ ÇOK DEĞERLİ

GENÇLERİMİZİN DÜŞÜNCELERİ ÇOK DEĞERLİ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, üniversiteli gençler ile bir araya geldi. 10 Temmuz Salı günü saat 17:00’da Yeşil Konak Cafe’de gençler ile bir araya gelen Başkan Nehir, Yerel hizmetler, talepler ve beklentiler ve gelecekte yapılması düşünülen projelerle ilgili gençler ile fikir alışverişinde bulundu.


Yerel hizmetler, istihdam olanakları, projeler,ülkemizin,ilimizin ,ilçemizin genel durumu ve   birçok konunun değerlendirildiği toplantıda Samandağ’a yapılan hizmetler ve gelecekte  neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Başkan Nehir, gençlerin fikirlerini,düşüncelerini, projelerini dinleyerek ,bu konularla ilgili belediyenin yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlattı.

Başkan Nehir;”İlçemiz insanının eğitim düzeyi yüksektir. Üniversite öğrencilerimiz ile yılın belirli zamanlarında bir araya gelerek ,karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Gençlik gelecektir. Bu anlamda eğitim düzeyi yüksek olan gençlerimizin görüşleri,bilgi,birikimleri  bu konuda  ufkumuzu açıyor. Onlarla birlikte geleceğe dair, ilçemizin , ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için  istişarelerde bulunuyoruz. İstihdam, sosyal projeler, hayvan hakları, yeşil alanlar ve parklar, çevre sorunları,  turizm, sosyal ve teknik belediyecilik ,  deniz kirliliği ve daha temiz bir deniz için yapılması gerekenler ,yüzme kursları,genel anlamda eğitici ,öğretici,mesleki kurslar,  boğulmalar ve alınması gereken tedbirler, gençliğin beklentileri ,projelerimizi,yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları konuşma imkanı bulduk.  Çok verimli bir toplantı oldu. Bu buluşmaya katılan pırıl pırıl gençlerimize teşekkür ederim.Bu buluşmalarımızı tekrarlayarak ,ilçemizi daha iyi yerler e getirmek adına hep birlikte çalışacağız .başaracağız.Gençlerimizin Samandağ’ımız ve geleceğimize dair,düşünceleri  ilgi çok değerli ve umut vericidir.“ifadelerine yer verdi.

“GENÇLER İNTERNETE DAHA KOLAY ERİŞECEK”

Belediye tarafından ilçenin öngörülen noktalarına sağlanacak ücretsiz internet hizmeti ile gençler interneti daha etkin kullanıp, sosyal medyaya daha kolay erişebileceğini belirten Başkan Nehir; “İlçemizde Abdullah Cömert Parkı, Hz. Hızır Parkı ve öngörülen diğer noktalarda ücretsiz kablosuz internet(Wi-Fi) hizmeti sunmak için altyapı çalışmalarımız başlamış olup 1 ay içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Parklarda internet ücretsiz olup gençler sosyal medyaya daha kolay erişecek” dedi.

Başkan Nehir gençlerin çeşitli konularda fikirlerini dinledikten sonra yaptıkları önerileri ,projeleri hayata geçirmek adına adım atacaklarını belirtti.Farklı konulardaki fikirlerini değerlendireceklerini  belirtti.

Nidal Aydoğan’ın  seslendirdiği birbirinden güzel ezgilerle etkinlik sona erdi.

Etkinliğe Samandağ Belediye  Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ,Belediye meclis üyesi Ayhan Çapar katıldı.

Bu haber 57 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
BAŞKAN CULHA, “ALTYAPI” ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞKAN CULHA, “ALTYAPI” ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Karaağaç ve Nardüzü halkının uzun zamandır beklediği altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

DEVAMI +
Vali Ata’dan Mardinli’ye hayırlı olsun ziyareti

Vali Ata’dan Mardinli’ye hayırlı olsun ziyareti

Hatay Valisi Erdal Ata Antakya İlçe Kaymakamı Orhan Mardinli’yi ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.

DEVAMI +
Yabancılar ne kadar mülk edindi?

Yabancılar ne kadar mülk edindi?

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, son 10 yılda Türkiye’den gayrimenkul edinen yabancı sayısını ve edindikleri gayrimenkulün toplam büyüklüğünü verdiği soru önergesiyle Mec..

DEVAMI +
AK Partililerin ziyareti sürüyor

AK Partililerin ziyareti sürüyor

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ile Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Hatay Emniyet Müdürü Kamil Karabök’ü ziyaret ..

DEVAMI +
AK Partililer muhtarlarla bir araya geldi

AK Partililer muhtarlarla bir araya geldi

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ile AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan birlikte ziyaretlerini sürdürüyor.

DEVAMI +
Yeni Kaymakam Kayabaşı Vali Atay’ı ziyaret etti

Yeni Kaymakam Kayabaşı Vali Atay’ı ziyaret etti

Cumhurbaşkanlığı 2018/157 sayılı atama kararları ile Kumlu İlçe Kaymakamı olarak atanan Ercan Kayabaşı, Hatay Valisi Erdal Ata’yı makamında ziyaret etti

DEVAMI +