11-07-2018 13:57:00

GENÇLERİMİZİN DÜŞÜNCELERİ ÇOK DEĞERLİ

GENÇLERİMİZİN DÜŞÜNCELERİ ÇOK DEĞERLİ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, üniversiteli gençler ile bir araya geldi. 10 Temmuz Salı günü saat 17:00’da Yeşil Konak Cafe’de gençler ile bir araya gelen Başkan Nehir, Yerel hizmetler, talepler ve beklentiler ve gelecekte yapılması düşünülen projelerle ilgili gençler ile fikir alışverişinde bulundu.


Yerel hizmetler, istihdam olanakları, projeler,ülkemizin,ilimizin ,ilçemizin genel durumu ve   birçok konunun değerlendirildiği toplantıda Samandağ’a yapılan hizmetler ve gelecekte  neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Başkan Nehir, gençlerin fikirlerini,düşüncelerini, projelerini dinleyerek ,bu konularla ilgili belediyenin yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlattı.

Başkan Nehir;”İlçemiz insanının eğitim düzeyi yüksektir. Üniversite öğrencilerimiz ile yılın belirli zamanlarında bir araya gelerek ,karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Gençlik gelecektir. Bu anlamda eğitim düzeyi yüksek olan gençlerimizin görüşleri,bilgi,birikimleri  bu konuda  ufkumuzu açıyor. Onlarla birlikte geleceğe dair, ilçemizin , ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için  istişarelerde bulunuyoruz. İstihdam, sosyal projeler, hayvan hakları, yeşil alanlar ve parklar, çevre sorunları,  turizm, sosyal ve teknik belediyecilik ,  deniz kirliliği ve daha temiz bir deniz için yapılması gerekenler ,yüzme kursları,genel anlamda eğitici ,öğretici,mesleki kurslar,  boğulmalar ve alınması gereken tedbirler, gençliğin beklentileri ,projelerimizi,yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları konuşma imkanı bulduk.  Çok verimli bir toplantı oldu. Bu buluşmaya katılan pırıl pırıl gençlerimize teşekkür ederim.Bu buluşmalarımızı tekrarlayarak ,ilçemizi daha iyi yerler e getirmek adına hep birlikte çalışacağız .başaracağız.Gençlerimizin Samandağ’ımız ve geleceğimize dair,düşünceleri  ilgi çok değerli ve umut vericidir.“ifadelerine yer verdi.

“GENÇLER İNTERNETE DAHA KOLAY ERİŞECEK”

Belediye tarafından ilçenin öngörülen noktalarına sağlanacak ücretsiz internet hizmeti ile gençler interneti daha etkin kullanıp, sosyal medyaya daha kolay erişebileceğini belirten Başkan Nehir; “İlçemizde Abdullah Cömert Parkı, Hz. Hızır Parkı ve öngörülen diğer noktalarda ücretsiz kablosuz internet(Wi-Fi) hizmeti sunmak için altyapı çalışmalarımız başlamış olup 1 ay içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Parklarda internet ücretsiz olup gençler sosyal medyaya daha kolay erişecek” dedi.

Başkan Nehir gençlerin çeşitli konularda fikirlerini dinledikten sonra yaptıkları önerileri ,projeleri hayata geçirmek adına adım atacaklarını belirtti.Farklı konulardaki fikirlerini değerlendireceklerini  belirtti.

Nidal Aydoğan’ın  seslendirdiği birbirinden güzel ezgilerle etkinlik sona erdi.

Etkinliğe Samandağ Belediye  Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ,Belediye meclis üyesi Ayhan Çapar katıldı.

Bu haber 114 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
Hatay Yeniden doğacak

Hatay Yeniden doğacak

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Esat Ağa İşhanı ziyaret edip, buradaki ayakkabı esnafına projelerini anlattı.

DEVAMI +
MHP TEŞKİLATI DEFNE’DE ÇALIŞIYOR

MHP TEŞKİLATI DEFNE’DE ÇALIŞIYOR

Cumhur ittifakının Defne ve Büyükşehirde başarılı olması için çalışıyoruz

DEVAMI +
Sağlıklı ve güçlü bir toplum için insan ilişkilerini önemsiyoruz

Sağlıklı ve güçlü bir toplum için insan ilişkilerini önemsiyoruz

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Hatay Şube Başkanı Özge Sabahoğlu, Sağlıklı ve güçlü bir toplum için insan ilişkilerini önemsediklerini söyledi.

DEVAMI +
31 MART GECESİ SAADET PARTİSİ’NİN YÜKSELİŞ GECESİ OLACAK

31 MART GECESİ SAADET PARTİSİ’NİN YÜKSELİŞ GECESİ OLACAK

Seçim çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren Saadet Partisi adayları Dörtyol ilçesini karış karış gezdi.

DEVAMI +
HİZMET EDECEK ADAMI SEÇİN!

HİZMET EDECEK ADAMI SEÇİN!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Narlıca’da gerçekleştirdiği seçim ofisi açılışında yaptığı konuşmada, genel seçim havası yaratıldığını ancak vatandaşların k..

DEVAMI +
İzzettin Yılmaz, İlçe Sağlık Merkezine ziyaret

İzzettin Yılmaz, İlçe Sağlık Merkezine ziyaret

Cumhur İttifakının Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, MHP Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Esen Burçin Harbutlu, AK Parti Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Sabriye G..

DEVAMI +