17-04-2018 10:53:00

GURURLUYUZ

GURURLUYUZ

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Antakya İlçesi Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu’nda Kur’an-ı Kerim’i hıfzederek hafız olan akabinde İmam Hatip Lisesinden mezun olan ve Diyanet İşleri Başkanlığının 2018 yılı sözleşmeli İmam Hatip alımında görev almaya hak kazanan Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci’yi makamında kabul etti.


SEVİNÇLİYİZ

İl Müftü Kavillioğlu kabulde yaptığı konuşmada,  “Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci önce Kursunda eğitim alarak hafız oldular. Daha sonra İmam Hatip Lisesinden mezun oldular.

Diyanet Başkanlığının 2018 yılı sözleşmeli İmam Hatip alımı mülakat sınavında başarılı olarak görev almaya hak kazandılar. Bugün de din görevlisi olarak Altınözü İlçe Keskincik mahallemizde göreve başlıyorlar. Bugün hem bizim için hem de öğrencilerimiz yeni meslektaşlarımız olan kardeşlerimiz için gurur günü. Gururluyuz sevinçliyiz. Rabbim sayılarını artırsın inşallah. Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci kursunda hafızlığa birlikte başlayıp birlikte mezun oldular. Aynı şekilde İmam Hatip Lisesinden de birlikte mezun oldular. Bugün de aynı köyde, Keskincik mahallesinde bulunan camilerde birlikte görev yapacaklar. Kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İyi bir başlangıç, iyi bir neticedir. Rabbim mahcup etmesin, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.” dedi.

KAVİLLİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci de, gerek hafızlık eğitimleri sırasında, gerek İmam Hatip Lisesi eğitimleri sırasında, gerekse sonraki süreçte desteklerinden dolayı İl Müftü Hamdi Kavillioğlu’na teşekkür ettiler. Cuma ZEYBEK

 

Bu haber 64 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Hatay'da suç örgütlerine operasyon

Hatay'da suç örgütlerine operasyon

İskenderun’da organize suç örgütlerine yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı

DEVAMI +
Sırtımdaki yük yarıya indi, yüreğim soğudu

Sırtımdaki yük yarıya indi, yüreğim soğudu

Trabzon'un Maçka ilçesinde şehit düşen Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'in babası Ahmet Gedik: "PKK'lı teröristlerin öldürüldüğünü duyunca çok duygulandım, sanki sırtımdaki yük yarıy..

DEVAMI +
İLK HAC KAFİLESİ DUALARLA UĞURLANDI

İLK HAC KAFİLESİ DUALARLA UĞURLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Hatay’dan hacca giden vatandaşlardan oluşan ilk hac kafilesi için düzenlenen törenin ardından vatandaşlar kutsal topraklara uğurlandı...

DEVAMI +
BİTİREN MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARA ZİYARET ETTİ

BİTİREN MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARA ZİYARET ETTİ

Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında yürüttüğü hizmetleri kapsamında “tespit ve tanıtım” ekibi ile Antakya Belediyesi hizmetlerini vatandaşlarla paylaşman..

DEVAMI +
Çocuk Koruma Çalıştayı başladı

Çocuk Koruma Çalıştayı başladı

Hatay Barosu Çocuk Hakları Komisyonu ve Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği Hatay Ofisi tarafından Av. Şahin Antakyalıoğlu ve Zeynep Mutlu’nun sunumu ile ‘Çocuk Koruma Çalıştayı..

DEVAMI +
Amik Ovası 31 Temmuz'da suya kavuşacak

Amik Ovası 31 Temmuz'da suya kavuşacak

DSİ Kahramanmaraş 20'nci Bölge Müdürü Sadullah Seven: "Şantiyenin bitiş süresi normalde 14 Kasım 2018 idi ancak Hatay'ın su ihtiyacı nedeniyle bunu daha erken aldık. 31 Temmuz itib..

DEVAMI +