17-04-2018 10:53:00

GURURLUYUZ

GURURLUYUZ

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Antakya İlçesi Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu’nda Kur’an-ı Kerim’i hıfzederek hafız olan akabinde İmam Hatip Lisesinden mezun olan ve Diyanet İşleri Başkanlığının 2018 yılı sözleşmeli İmam Hatip alımında görev almaya hak kazanan Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci’yi makamında kabul etti.


SEVİNÇLİYİZ

İl Müftü Kavillioğlu kabulde yaptığı konuşmada,  “Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci önce Kursunda eğitim alarak hafız oldular. Daha sonra İmam Hatip Lisesinden mezun oldular.

Diyanet Başkanlığının 2018 yılı sözleşmeli İmam Hatip alımı mülakat sınavında başarılı olarak görev almaya hak kazandılar. Bugün de din görevlisi olarak Altınözü İlçe Keskincik mahallemizde göreve başlıyorlar. Bugün hem bizim için hem de öğrencilerimiz yeni meslektaşlarımız olan kardeşlerimiz için gurur günü. Gururluyuz sevinçliyiz. Rabbim sayılarını artırsın inşallah. Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci kursunda hafızlığa birlikte başlayıp birlikte mezun oldular. Aynı şekilde İmam Hatip Lisesinden de birlikte mezun oldular. Bugün de aynı köyde, Keskincik mahallesinde bulunan camilerde birlikte görev yapacaklar. Kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İyi bir başlangıç, iyi bir neticedir. Rabbim mahcup etmesin, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.” dedi.

KAVİLLİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci de, gerek hafızlık eğitimleri sırasında, gerek İmam Hatip Lisesi eğitimleri sırasında, gerekse sonraki süreçte desteklerinden dolayı İl Müftü Hamdi Kavillioğlu’na teşekkür ettiler. Cuma ZEYBEK

 

Bu haber 127 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Trafikte radarlı önlem uygulaması sürüyor

Trafikte radarlı önlem uygulaması sürüyor

Hatay'da, trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla başlatılan "radarlı hız tespit cihazı" uygulaması devam ediyor.

DEVAMI +
Proje ve çalışmalara gereken desteği vereceğim

Proje ve çalışmalara gereken desteği vereceğim

Antakya Ayakkabıcılar Çarşısı Güzelleştirme Derneği Başkanı Ömer Gürbüz ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Rahmi Doğan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +
Mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Günümüzde yok olmaya yüz tutan mesleklerden biri olan "Kilim Dokumacılığı" üçüncü kuşak kilim ustası Abdullah Akar’ın ellerinde teknolojiye direniyor.

DEVAMI +
resim yok

Yayladağı, Reyhanlı ve Dörtyol’da elektrik yok

TEDAŞ’ın tesis ve bakım çalışması nedeniyle 14 Aralık Cuma günü (bugün) 3 ilçenin birçok mahallesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

DEVAMI +
EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, narenciye üreticisi çiftçileri bahçelerinde ziyaret etti. Narenciye üreticilerinin sorunlarını dinleyerek talep ve önerilerini dinledi. ..

DEVAMI +
İSKENDERUN’DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ

İSKENDERUN’DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Hatay genelinde tespit edilen paslı ve asbestli boruların iptal edilerek yerine yenilerinin döşendiği..

DEVAMI +