17-04-2018 10:53:00

GURURLUYUZ

GURURLUYUZ

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Antakya İlçesi Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu’nda Kur’an-ı Kerim’i hıfzederek hafız olan akabinde İmam Hatip Lisesinden mezun olan ve Diyanet İşleri Başkanlığının 2018 yılı sözleşmeli İmam Hatip alımında görev almaya hak kazanan Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci’yi makamında kabul etti.


SEVİNÇLİYİZ

İl Müftü Kavillioğlu kabulde yaptığı konuşmada,  “Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci önce Kursunda eğitim alarak hafız oldular. Daha sonra İmam Hatip Lisesinden mezun oldular.

Diyanet Başkanlığının 2018 yılı sözleşmeli İmam Hatip alımı mülakat sınavında başarılı olarak görev almaya hak kazandılar. Bugün de din görevlisi olarak Altınözü İlçe Keskincik mahallemizde göreve başlıyorlar. Bugün hem bizim için hem de öğrencilerimiz yeni meslektaşlarımız olan kardeşlerimiz için gurur günü. Gururluyuz sevinçliyiz. Rabbim sayılarını artırsın inşallah. Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci kursunda hafızlığa birlikte başlayıp birlikte mezun oldular. Aynı şekilde İmam Hatip Lisesinden de birlikte mezun oldular. Bugün de aynı köyde, Keskincik mahallesinde bulunan camilerde birlikte görev yapacaklar. Kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İyi bir başlangıç, iyi bir neticedir. Rabbim mahcup etmesin, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.” dedi.

KAVİLLİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci de, gerek hafızlık eğitimleri sırasında, gerek İmam Hatip Lisesi eğitimleri sırasında, gerekse sonraki süreçte desteklerinden dolayı İl Müftü Hamdi Kavillioğlu’na teşekkür ettiler. Cuma ZEYBEK

 

Bu haber 172 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Diyanet heyeti Hatay’da

Diyanet heyeti Hatay’da

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof Dr. Huriye Martı ve beraberindeki heyet İlimizdeki geçici barınma merkezleri ve sınır ötesine dair yapılan çalışmaları yerinde incelemek, Din..

DEVAMI +
ANA MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

ANA MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Kanalizasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından altyapının rahatlaması amacıyla çalışmalar..

DEVAMI +
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Hatay’da dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

DEVAMI +
HORTUM PANİĞİ!

HORTUM PANİĞİ!

İnsanlar denizi değil hortumu izlemek için sahile geldi.

DEVAMI +
Güzelyurt’tan Güzel’e tebrik ziyareti

Güzelyurt’tan Güzel’e tebrik ziyareti

31 Mart seçimlerinde Defne Belediye Başkanı seçilen İbrahim Güzel’i, Dt. Mehmet Güzelyurt ve ekibi tebrik ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +
resim yok

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Antakya Rotary Kulübünce düzenlenen “Şuppiluliuma Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

DEVAMI +