17-04-2018 10:53:00

GURURLUYUZ

GURURLUYUZ

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Antakya İlçesi Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu’nda Kur’an-ı Kerim’i hıfzederek hafız olan akabinde İmam Hatip Lisesinden mezun olan ve Diyanet İşleri Başkanlığının 2018 yılı sözleşmeli İmam Hatip alımında görev almaya hak kazanan Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci’yi makamında kabul etti.


SEVİNÇLİYİZ

İl Müftü Kavillioğlu kabulde yaptığı konuşmada,  “Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci önce Kursunda eğitim alarak hafız oldular. Daha sonra İmam Hatip Lisesinden mezun oldular.

Diyanet Başkanlığının 2018 yılı sözleşmeli İmam Hatip alımı mülakat sınavında başarılı olarak görev almaya hak kazandılar. Bugün de din görevlisi olarak Altınözü İlçe Keskincik mahallemizde göreve başlıyorlar. Bugün hem bizim için hem de öğrencilerimiz yeni meslektaşlarımız olan kardeşlerimiz için gurur günü. Gururluyuz sevinçliyiz. Rabbim sayılarını artırsın inşallah. Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci kursunda hafızlığa birlikte başlayıp birlikte mezun oldular. Aynı şekilde İmam Hatip Lisesinden de birlikte mezun oldular. Bugün de aynı köyde, Keskincik mahallesinde bulunan camilerde birlikte görev yapacaklar. Kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İyi bir başlangıç, iyi bir neticedir. Rabbim mahcup etmesin, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.” dedi.

KAVİLLİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Murat Salih Uğraş ve Recep Tayyip İnci de, gerek hafızlık eğitimleri sırasında, gerek İmam Hatip Lisesi eğitimleri sırasında, gerekse sonraki süreçte desteklerinden dolayı İl Müftü Hamdi Kavillioğlu’na teşekkür ettiler. Cuma ZEYBEK

 

Bu haber 87 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
ZEHİRLİ ATIK YOK DENİYOR AMA…

ZEHİRLİ ATIK YOK DENİYOR AMA…

Samandağ’da telef olan balıkların ölüm nedeni belirsizliğini koruyor.

DEVAMI +
“Balık ölümlerinden dolayı endişeliyiz”

“Balık ölümlerinden dolayı endişeliyiz”

Asi Nehri'nin Akdeniz'le buluştuğu yer olan Meydanköy'de telef olan on binlerce balığın ardından Hatay Kent Konseyi, yaşanan balık ölümlerinin nedeni hakkında kamuoyunun bilgilendi..

DEVAMI +
HBB ZABITASI GÖREV BAŞINDA

HBB ZABITASI GÖREV BAŞINDA

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, kent düzeni ve estetiğinin sağlanması adına caddelerde rutin denetimlerini sürdürüyo..

DEVAMI +
BALIKLAR ŞOK NEDENİYLE ÖLDÜ!

BALIKLAR ŞOK NEDENİYLE ÖLDÜ!

Telef olan on binlerce balığın ardından inceleme başlatıldı.

DEVAMI +
Obüs ve tanklar İdlib sınırında

Obüs ve tanklar İdlib sınırında

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından askeri birliklere takviye olarak gönderilen komandolar ile zırhlı personel taşıyıcı (ZPT), obüs ve tanklar, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine ulaş..

DEVAMI +
Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor

Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor

Küçük yaşta çocuk felci geçirerek yürüme yetisini kaybeden 45 yaşındaki İbrahim Biricik, engeline rağmen her gün akülü aracıyla 2 kızını okula götürüp getiriyor...

DEVAMI +