25-10-2018 10:48:00

Güzelmansur elektrik kesintileri için önerge verdi

Güzelmansur elektrik kesintileri için önerge verdi

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur Hatay’ın elektrik kesintilerini Meclis gündemine taşıdı.


CHP’li Güzelmansur, Hatay’da elektrik kesintilerinin önüne neden geçilemediğine yönelik Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in yanıtlanması istemiyle hazırladığı soru önergesini TBMM Başkanlığı’na sundu.    

 

Mağduriyetler Giderilmeli

Elektrik kesintilerinin her kesimi mağdur ettiğini belirten Güzelmansur önergesinde “Seçim bölgem Hatay’ın hemen her bölgesinde yaşanan, bitmek bilmeyen ve gün boyu süren elektrik kesintileri hayatı durma noktasına getirmektedir. İşyerlerinin çalışamamasına neden olan, vatandaşın elektronik ve beyaz eşyalarına zarar veren plansız elektrik kesintilerinin neden olduğu maddi zararlar için tazminat ödenmeli” dedi.

 

Elektrik “Kaliteli, Güvenli ve Kesintisiz” olmalı

Hataylıların kullandığı elektriğin daha kaliteli, daha güvenli ve kesintisiz olması için elektrik altyapısına bugüne kadar yapılan yatırımları ve planlanan yatırımları soran Güzelmansur’un Bakan’a yönelttiği diğer soruları ise şunlar:

  1. Hatay’da son 3 yılda planlı ve plansız elektrik kesintilerinin ve sürelerinin yıllar ve ilçeler bazındaki detayı nedir?
  2. Aynı dönem için, plansız elektrik kesintilerinin toplam elektrik kesintileri içindeki oranı ve bu kesintilerin nedeni nedir?
  3. Hatay’da son 3 yılda elektrik kesintileri nedeniyle ALO 186 elektrik arıza hattına iletilen bildirimi sayısı nedir?
  4. Aynı yıllar için, Hatay’da plansız elektrik kesintileri nedeniyle maddi zarar gören ve elektrik dağıtım şirketinden tazminat talep eden abone sayısı nedir? Bu abonelerin kaçına ne kadarlık tazminat ödenmiştir?

 

Bu haber 131 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
Vali Ata Bölge ve İl Müdürleri İle Vedalaştı

Vali Ata Bölge ve İl Müdürleri İle Vedalaştı

Cumhurbaşkanlığı 2018/202 sayılı atama kararı ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay’a hizmet veren Bölge ve İl Müdürleri ile Valilik birim müdürlerin..

DEVAMI +
Kimyeci Kalp ameliyatı oldu

Kimyeci Kalp ameliyatı oldu

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, sağlık durumuyla alakalı bir açıklama yaparak açık kalp ameliyatı yapıldığını ifade etti.

DEVAMI +
Hatay kadim bir kent

Hatay kadim bir kent

Cumhurbaşkanlığı 2018/202 sayılı atama kararı ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Erdal Ata, veda ziyaretlerini sürdürüyor.

DEVAMI +
Baronun çalışmalarını başarılı buluyoruz

Baronun çalışmalarını başarılı buluyoruz

Hatay Dernekler Platformu Federasyonu Başkanı Ali Kılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri Hatay Barosuna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +
DEFNE’YE İSTİHDAM YARATACAK BAŞKAN ADAYI

DEFNE’YE İSTİHDAM YARATACAK BAŞKAN ADAYI

Başarılı projeleriyle dikkat çeken Defne Belediye Başkan A. Adayı Nidal Özdemir, “Hatay Üreten Eller Kadın Kooperatifi” projesi ile işsiz kadınları üretici yaparak 250 kişiye iş im..

DEVAMI +
CHP’DEN SAMANDAĞ’DA BİRLİKTELİK TOPLANTISI

CHP’DEN SAMANDAĞ’DA BİRLİKTELİK TOPLANTISI

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in düzenlediği Birlik Beraberlik ve Dayanışma Kahvaltısı Hatay’ın tüm dinamiklerini bir çatı altında topladı.

DEVAMI +