01-01-1970 00:00:00

Güzelmansur: Yeni stadın ismi “Atatürk” olmalı

Güzelmansur: Yeni stadın ismi  “Atatürk” olmalı

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur Hatay’da yapımı devam eden yeni stadın ismi konusunu Meclis gündemine taşıdı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Güzelmansur “Yeni stadın ismi Atatürk Stadı olmalı” dedi.


ATATÜRK’ÜN HATAYLILARIN GÖNLÜNDEKİ YERİ AYRIDIR

Hatay’da TOKİ ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol ile 25 bin kişilik yeni stadın yapımına 2015 yılında başlandığını hatırlatan Güzelmansur “Yeni stadın adının ne olacağı konusu tam bir muammadır. Söz konusu stadyum değişik zamanlarda, farklı yetkililer tarafından Hatay Arena, Yeni Hatay Stadyumu gibi değişik adlarla zikredilmektedir. Ancak Hataylılar yeni stadyuma Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesini istemektedirler. Çünkü Ulusal Kurtuluş Savaşımızın önderi,  Devletimizin kurucusu, çağdaşlaşma hareketinin lideri olmasının yanısıra, Hatay’ın anavatana ilhakı için sağlığını hiçe sayan ve bu davayı diplomasi dehasıyla zafere ulaştıran Mustafa Kemal Atatürk’ün Hataylıların gönlündeki yeri ayrı önemli ve daha özeldir” dedi.

Güzelmansur’un Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun cevaplamasını istediği sorular şunlar:

Hataylıların yeni stadyuma, Kurtuluş Savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve sağlığını hiçe sayarak tek kurşun atılmadan Hatay’ın Anavatan’a katılmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesi konusundaki yoğun ve güçlü talepleri dikkate alınacak mıdır?

Hatay’da inşaatı devam eden yeni stadyumun ismi kim tarafından, ne zaman ve hangi kriterler gözetilerek belirlenecektir?

Hatay’da yapımı devam eden 25 bin kişilik yeni stadyum ne zaman hizmete açılacaktır? Daha önce belirlenen Eylül 2018 tarihindeki sapmanın nedeni nedir?

Son 15 yılda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın faaliyete geçirdiği kaç gençlik ve spor tesisine, Spor Genel Müdürlüğü Ad Verme Yönetmeliği’nin 5’inci maddesinin 2’nci fıkrası gereğince Atatürk, Mustafa Kemal, Gazi veya Ata adları verilmiştir? Yıllar, iller, tesisler detayındaki bilgileri nelerdir?

 

Bu haber 124 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
BU PROJENİN ALTINA İMZA ATMAM

BU PROJENİN ALTINA İMZA ATMAM

CHP Antakya Belediye Başkanı Hikmet Hatunoğlu konuk olduğu Mazman Medya radyolarında, Antakya’da başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesiyle ilgili önemli bilgiler verdi. Hatunoğlu seçim..

DEVAMI +
Hatay'ın tamamına hizmet götüreceğiz

Hatay'ın tamamına hizmet götüreceğiz

31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçim öncesi AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler seçimleri çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor

DEVAMI +
Geliyoruz zincirleri kıra kıra

Geliyoruz zincirleri kıra kıra

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Reyhanlı Belediye Başkan adayı Nihat Dağ, seçim bölgesini gezerek halkla buluşuyor.

DEVAMI +
Hatay’ımızı hak ettiği yere ve değere ulaştıracağız

Hatay’ımızı hak ettiği yere ve değere ulaştıracağız

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

DEVAMI +
İBRAHİM GÜL’DEN ‘İNSAF’ MESAJI

İBRAHİM GÜL’DEN ‘İNSAF’ MESAJI

AK Parti ve MHP’nin Hatay’da da ittifaka gitmesi beklenirken, İbrahim Gül’ün yaptığı paylaşım kafaları karıştırdı.

DEVAMI +
İcraatlarla işbaşına geliyoruz

İcraatlarla işbaşına geliyoruz

CHP Antakya Belediye Başkan adayı Hikmet Altunoğlu, Antakya’nın Nakliye ve İnşaat sektöründe hizmet veren saygın iş firmalarından biri olan Yunus Emre Group şirket sahibi İş İnsan..

DEVAMI +