03-09-2018 09:50:00

HALİL AY'DAN DEV YATIRIM

HALİL AY'DAN DEV YATIRIM

Hatay'ın ilk ve tek çocuk bezi fabrikası AL KAMAR'ın Reyhanlı'daki fabrikasına gezi ve tanıtım programı düzenlendi. Yüzlerce kişinin istihdam edildiği fabrika Suriye'nin tam sınırında. Bombaların patladığı yatırımcıların kaçtığı bir süreçte Reyhanlı'ya yatırım yapıp istihdam sağlayan AL KAMAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ay, "Doğup büyüdüğüm topraklara hizmet etmek, bu topraklara bu vatana borcumuzu ödemek bizim için şereftir" dedi.


Basın mensuplarına fabrikayı gezdirip tanıtan AL KAMAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ay, "yaklaşık 20 ülkeye ihracat yapıyoruz, dış pazarda oldukça etkiliyiz, ülkemize döviz girdisi sağlıyoruz. Ürünlerimiz dünya standartlarında kalitededir" diye konuştu.

Hatay'ın en genç ve başarılı girişimcilerinden, tırnaklarıyla kazıyarak başarıya ulaşmış, yüzlerce kişiye istihdam sağlayan genç işadamlarından Halil Ay, Reyhanlı'ya yatırım yaparak buradaki istihdama katkı sağladığını, gençleri kötü alışkanlıktan kurtaracak bir iş imkanı sağladıklarını söyledi.

Gelecekte Hatay'ın turizm alanına da dev projelerle girmeyi hedeflediğini belirten AL KAMAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ay, Hatay'ın tanıtım ve kalkınması adına yeni projelerinin hazırlandığını ifade etti. Halil Ay "Hatay'ın kalkınması için çalışıyoruz, Hatay en iyisine layıktır" dedi.

Bu haber 63 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
Güneş enerjisinde 1 milyar dolarlık

Güneş enerjisinde 1 milyar dolarlık "verimli" yatırım

Güneş enerjisinde yaklaşık bir milyar dolarlık yatırımla bin megavatlık kapasite kurulmasını hedefleyen Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-2) projesinde hücre verimlili..

DEVAMI +
Hatay'da silajlık mısır hasadı başladı

Hatay'da silajlık mısır hasadı başladı

Reyhanlı'da kışın hayvanların kaba yem ihtiyacını karşılamak amacıyla ekimi yapılan silajlık mısırın hasadına başlandı.

DEVAMI +
Sonbahar Şap Aşılama kampanyası başladı

Sonbahar Şap Aşılama kampanyası başladı

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından sonbahar Şap aşılama kampanyası başlatıldı.

DEVAMI +
KARAR VERİLDİ: EKMEK 1.25 TL!

KARAR VERİLDİ: EKMEK 1.25 TL!

Hatay’da birçok zammın ardından ekmek fiyatlarına da zam geldi. Hatay Fırıncılar Odası Başkanı Nasır Bucak, konuyla ilgili Hatay Asi Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. ..

DEVAMI +
İTSO’da bilgilendirme toplantısı

İTSO’da bilgilendirme toplantısı

İTSO’da ‘Tehlikeli ve çok tehlikeli Mesleklerde alınması zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesinin Belgelendirme süreci’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

DEVAMI +
resim yok

Borçlanma yine komisyona havale edildi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı olağan toplantısı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ömer Dolar başkanlığında yapıldı.

DEVAMI +