24-01-2018 17:12:00

HATAY HALKI KIZILAY TIRINA AKIN ETTİ

HATAY HALKI KIZILAY TIRINA AKIN ETTİ

Lösemi Hastası Metin Özgün için başlatılan kök hücre testi ve kan bağışı Hatay’da büyük ses getirdi. Neredeyse kuyrukların oluştuğu alanda vatandaşlar, başta küçük Metin olmak üzere tüm lösemi hastaları için kök hücre testleri yaptırarak kan verdi.


AHBAP PLATFORMU ÖNDERLİĞİNDE

 Lösemi Hastası Metin Özgün için başlatılan projede, AHBAP Platformu yoğun çaba sarf etti. AHBAP Platformu önderliğinde gerçekleştirilen bağış kampanyasında, Hataylı vatandaşlar kan vermek için adeta yarıştı.

AHBAP Hatay İl Başkanı Özge Şabo: “Metin Bebeğimiz ve sonrasında tüm lösemi hastaları için kök hücre testi ve kan bağışı kampanyası gerçekleştirdik. Hatay genelinde diğer ilçelerden de gelen dostumuz, arkadaşımız ve tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. AHBAP Platformu olarak başta Genel Başkanımız Haluk Levent Bey ve ekibim adına gelen herkese çok teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN ANLAMLI DURUŞ

Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı, Kızılay tırına yoğun katılım gösterdi. Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Metin Taşçı ve Ülkü Ocakları Hatay İl Başkan Yardımcısı Mehmet Soyalan önderliğinde Kızılay tırında buluşan Ülkü Ocakları, Lösemi Hastası Metin Özgün ve tüm lösemi hastaları için kan verdi. Başkan Metin Taşçı yaptığı açıklamada; “2,5 yaşındaki lösemi hastası Metin Bebek için Kızılay’a, Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı olarak kan bağışında bulunduk. Tüm hemşerilerimizi böylesi durumlarda hassas yaklaşmaya davet ediyoruz. Ayrıyeten Afrin’de kahramanca ve yiğitçe mücadele veren Türk Ordusunun içinde, şuan için öyle bir talep gelmese de, olası bir duruma istinaden hemşerilerimizi kan vermeye davet ediyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

MAZMAN MEDYA’DAN DUYARLI DAVRANIŞ

Birçok dernek ve platformun yanı sıra, Metin bebeği ilk günden itibaren yalnız bırakmayan Mazman Medya Ekibi, soluğu Kızılay tırında aldı. Tüm çalışanları ile beraber Kızılay tırında kök hücre testi ve kan bağışında bulunan Mazman Medya Ailesi, tüm vatandaşları kan vermeye davet etti.

 Yoğun geçen 2 günlük sürecin ardından Özgün Ailesi, Kızılay’dan gelecek mutlu habere odaklandı. Mehmet BAYRAK

Bu haber 289 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
ÇOCUK SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

ÇOCUK SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

Hatay Devlet Hastanesi, çocuk sağlığına önem verdiklerini ve 22 çocuk hastalıkları uzmanının hastanede görev aldığını bildirdi.

DEVAMI +
2000’Lİ YILLARIN BAŞINDA ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK

2000’Lİ YILLARIN BAŞINDA ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK

Hatay Valisi Erdal Ata, İSTE Deniz Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi tarafından hazırlanan “Daha Mavi İskenderun Körfezi” projesinin açılışını yapmak üzere İskenderun Körfezindeki L..

DEVAMI +
ANTAKYA TOZ BULUTLARINA ESİR OLDU!

ANTAKYA TOZ BULUTLARINA ESİR OLDU!

Hatay Semalarını kaplayan toz bulutları Hatay’ın tüm ilçelerini etkisi altına aldı.

DEVAMI +
Doktorların ‘Nöbet” uygulaması bitti

Doktorların ‘Nöbet” uygulaması bitti

Hatay Tabip Odası’nın Sağlıkta şiddet yasasını talep etmek için başlatmış olduğu 6 günlük nöbet uygulaması tamamlandı.

DEVAMI +
“Anne sütü bebekle anne arasındaki bağları güçlendirir”

“Anne sütü bebekle anne arasındaki bağları güçlendirir”

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çiğdem El: “Doğum sonrası ilk yarım saatte bebek emzirilmelidir”

DEVAMI +
SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI İSTİYORUZ

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI İSTİYORUZ

Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Cengiz Haksöz, Sağlık şiddet yasısın istediklerini söyledi.

DEVAMI +