24-01-2018 17:12:00

HATAY HALKI KIZILAY TIRINA AKIN ETTİ

HATAY HALKI KIZILAY TIRINA AKIN ETTİ

Lösemi Hastası Metin Özgün için başlatılan kök hücre testi ve kan bağışı Hatay’da büyük ses getirdi. Neredeyse kuyrukların oluştuğu alanda vatandaşlar, başta küçük Metin olmak üzere tüm lösemi hastaları için kök hücre testleri yaptırarak kan verdi.


AHBAP PLATFORMU ÖNDERLİĞİNDE

 Lösemi Hastası Metin Özgün için başlatılan projede, AHBAP Platformu yoğun çaba sarf etti. AHBAP Platformu önderliğinde gerçekleştirilen bağış kampanyasında, Hataylı vatandaşlar kan vermek için adeta yarıştı.

AHBAP Hatay İl Başkanı Özge Şabo: “Metin Bebeğimiz ve sonrasında tüm lösemi hastaları için kök hücre testi ve kan bağışı kampanyası gerçekleştirdik. Hatay genelinde diğer ilçelerden de gelen dostumuz, arkadaşımız ve tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. AHBAP Platformu olarak başta Genel Başkanımız Haluk Levent Bey ve ekibim adına gelen herkese çok teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN ANLAMLI DURUŞ

Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı, Kızılay tırına yoğun katılım gösterdi. Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Metin Taşçı ve Ülkü Ocakları Hatay İl Başkan Yardımcısı Mehmet Soyalan önderliğinde Kızılay tırında buluşan Ülkü Ocakları, Lösemi Hastası Metin Özgün ve tüm lösemi hastaları için kan verdi. Başkan Metin Taşçı yaptığı açıklamada; “2,5 yaşındaki lösemi hastası Metin Bebek için Kızılay’a, Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı olarak kan bağışında bulunduk. Tüm hemşerilerimizi böylesi durumlarda hassas yaklaşmaya davet ediyoruz. Ayrıyeten Afrin’de kahramanca ve yiğitçe mücadele veren Türk Ordusunun içinde, şuan için öyle bir talep gelmese de, olası bir duruma istinaden hemşerilerimizi kan vermeye davet ediyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

MAZMAN MEDYA’DAN DUYARLI DAVRANIŞ

Birçok dernek ve platformun yanı sıra, Metin bebeği ilk günden itibaren yalnız bırakmayan Mazman Medya Ekibi, soluğu Kızılay tırında aldı. Tüm çalışanları ile beraber Kızılay tırında kök hücre testi ve kan bağışında bulunan Mazman Medya Ailesi, tüm vatandaşları kan vermeye davet etti.

 Yoğun geçen 2 günlük sürecin ardından Özgün Ailesi, Kızılay’dan gelecek mutlu habere odaklandı. Mehmet BAYRAK

Bu haber 136 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
DEFNE HASTANESİNDEN BİR İLK DAHA

DEFNE HASTANESİNDEN BİR İLK DAHA

Bölgemizde verdiği başarılı sağlık hizmetinin yanı sıra Hatay’da ilk ameliyatları ile bilinen Özel Defne Hastanesi, Meme kanseri teşhisi konulan bir hastanın Genel Cerrahi ve Kanse..

DEVAMI +
HATAY DEVLET HASTANESİNDE İLK ANJİYO

HATAY DEVLET HASTANESİNDE İLK ANJİYO

Hatay Devlet Hastanesi'nde; Koroner Anjiyografi Ünitesinin hizmete açılmasıyla birlikte, İlk Anjiyo heyecanı yaşandı.

DEVAMI +
HATAY HALKI KIZILAY TIRINA AKIN ETTİ

HATAY HALKI KIZILAY TIRINA AKIN ETTİ

Lösemi Hastası Metin Özgün için başlatılan kök hücre testi ve kan bağışı Hatay’da büyük ses getirdi. Neredeyse kuyrukların oluştuğu alanda vatandaşlar, başta küçük Metin olmak üzer..

DEVAMI +
KANSERLE İLGİLİ FARKINDALIK OLUŞTURULUYOR

KANSERLE İLGİLİ FARKINDALIK OLUŞTURULUYOR

Yaklaşan 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla İskenderun İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi..

DEVAMI +
NEDEN KANSER OLUYORUZ?

NEDEN KANSER OLUYORUZ?

Defne Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Hatay Üniversite Öğretim Elemanları Derneği işbirliğince düzenlenen “Neden Kanser Oluyoruz” konulu panel y..

DEVAMI +
İYİ Kİ VARSINIZ, İYİ Kİ BİZİMLESİNİZ!

İYİ Kİ VARSINIZ, İYİ Kİ BİZİMLESİNİZ!

Beyaz Baston Görme Engelliler” haftası

DEVAMI +