24-01-2018 17:12:00

HATAY HALKI KIZILAY TIRINA AKIN ETTİ

HATAY HALKI KIZILAY TIRINA AKIN ETTİ

Lösemi Hastası Metin Özgün için başlatılan kök hücre testi ve kan bağışı Hatay’da büyük ses getirdi. Neredeyse kuyrukların oluştuğu alanda vatandaşlar, başta küçük Metin olmak üzere tüm lösemi hastaları için kök hücre testleri yaptırarak kan verdi.


AHBAP PLATFORMU ÖNDERLİĞİNDE

 Lösemi Hastası Metin Özgün için başlatılan projede, AHBAP Platformu yoğun çaba sarf etti. AHBAP Platformu önderliğinde gerçekleştirilen bağış kampanyasında, Hataylı vatandaşlar kan vermek için adeta yarıştı.

AHBAP Hatay İl Başkanı Özge Şabo: “Metin Bebeğimiz ve sonrasında tüm lösemi hastaları için kök hücre testi ve kan bağışı kampanyası gerçekleştirdik. Hatay genelinde diğer ilçelerden de gelen dostumuz, arkadaşımız ve tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. AHBAP Platformu olarak başta Genel Başkanımız Haluk Levent Bey ve ekibim adına gelen herkese çok teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN ANLAMLI DURUŞ

Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı, Kızılay tırına yoğun katılım gösterdi. Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Metin Taşçı ve Ülkü Ocakları Hatay İl Başkan Yardımcısı Mehmet Soyalan önderliğinde Kızılay tırında buluşan Ülkü Ocakları, Lösemi Hastası Metin Özgün ve tüm lösemi hastaları için kan verdi. Başkan Metin Taşçı yaptığı açıklamada; “2,5 yaşındaki lösemi hastası Metin Bebek için Kızılay’a, Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı olarak kan bağışında bulunduk. Tüm hemşerilerimizi böylesi durumlarda hassas yaklaşmaya davet ediyoruz. Ayrıyeten Afrin’de kahramanca ve yiğitçe mücadele veren Türk Ordusunun içinde, şuan için öyle bir talep gelmese de, olası bir duruma istinaden hemşerilerimizi kan vermeye davet ediyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

MAZMAN MEDYA’DAN DUYARLI DAVRANIŞ

Birçok dernek ve platformun yanı sıra, Metin bebeği ilk günden itibaren yalnız bırakmayan Mazman Medya Ekibi, soluğu Kızılay tırında aldı. Tüm çalışanları ile beraber Kızılay tırında kök hücre testi ve kan bağışında bulunan Mazman Medya Ailesi, tüm vatandaşları kan vermeye davet etti.

 Yoğun geçen 2 günlük sürecin ardından Özgün Ailesi, Kızılay’dan gelecek mutlu habere odaklandı. Mehmet BAYRAK

Bu haber 225 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
10 Adımda Sağlıklı Ramazan Önerileri

10 Adımda Sağlıklı Ramazan Önerileri

Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Derya Fidan, Ramazan ayı için hem sağlıklı hem de pratik beslenme önerilerini sizler için yazdı.

DEVAMI +
ORUÇ TUTANLAR SAĞLIKLARINA DAHA FAZLA ÖNEM VERMELİ

ORUÇ TUTANLAR SAĞLIKLARINA DAHA FAZLA ÖNEM VERMELİ

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin YILMAZ, Ramazan ayı nedeniyle sağlıklı beslenmeyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

DEVAMI +
ÇOCUKLAR İÇİN ANLAMLI PROJE

ÇOCUKLAR İÇİN ANLAMLI PROJE

Reyhanlı Belediye Başkanı Mimar Mehmet Çüter, çocuklarımız için “Sağlıklı Dişler, Mutlu Gülüşler” adlı projeyi hayata geçirdi.

DEVAMI +
KARNINDAN DÖRT BUÇUK KİLOLUK KİTLE ÇIKTI

KARNINDAN DÖRT BUÇUK KİLOLUK KİTLE ÇIKTI

Karın ağrısı şikâyetiyle Reyhanlı Devlet hastanesine başvuran S.V. isimli 47 yaşındaki bayan hastanın tetkik ve tahlillerinde, karnında 35x32 ebadında bir kitle olduğu belirlendi. ..

DEVAMI +
SAĞLIK İÇİN HAREKET ET

SAĞLIK İÇİN HAREKET ET

Özel Antakya Akademi Hastanesi, Atalya Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Prımemall AVM işbirliğinde hazırlanan ‘Dünya Sağlık İçin Hareket Et’ gününde Cenk Nizam Kanmaz yönetiminde Zumba Fl..

DEVAMI +
BAŞKAN ŞAHİN HEMŞİRELER HAFTASINI KUTLADI

BAŞKAN ŞAHİN HEMŞİRELER HAFTASINI KUTLADI

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay il Başkanı Hayrettin Şahin, hemşireler haftasına yönelik basın bildiri yayınladı. Başkan Şahin yayınladığı mesajda, “ Türkiye’de görev yap..

DEVAMI +