01-10-2018 09:03:00

Haydi Suriye’yi Konuşalım

Haydi Suriye’yi Konuşalım

2007 yılından bugüne, gerçekleştirdiği çeşitli projelerle İskenderun’da yararlı etkinliklere yer veren İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yine farklı bir projeye imza attı.


Erasmus+ KA347 Gençlerle Diyalog projesi kapsamında başvurusu yapılan, “Haydi Suriyeyi Konuşalım” projesi Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye uygun görüldü. 

Projenin imza töreninde, proje hakkında bilgi veren İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, projenin Türkiye geneli KA347 kapsamında kabul edilen tek kamu kurumu projesi olduğunu belirterek şunları söyledi; “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, Suriye’de savaşın başladığı ilk günden beri, Suriyelilere hep kucak açtık. Tarih boyu birlikte yaşadığımız Suriye halkının çocuklarının, okullarımızda diğer öğrencilerimizle birlikte eğitim görmelerini sağladık. Gerek çadır kentlerde, gerek halkımızla iç içe yaşamalarını sağlayarak, insanca muamele görmelerini hedefledik. Bunu başardığımıza da inanıyorum. Bu proje ile Suriye gerçeklerini gençlerle bir olup, Avrupa’da tartışma fırsatı yakalayacağız. Türkiye’de kabul edilen 4 projeden birisi. Proje de emeği geçen arkadaşlarıma ve projemize destek veren Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları  Merkezi Başkanlığına teşekkür ediyorum.”

ZOBAR: BEN SURİYELİYİM, BEN DE BİR İNSANIM” TEMALI MİNİ SERGİLER AÇACAĞIZ

Projenin koordinatörlüğünü üstlenen Suçıkağı Paşa Karaca İlkokulu Müdür Yardımcısı Hanefi Zobar; “Projemiz, 2018- 2020 yılları arasında, Türkiye, Litvanya ve Romanya’dan katılım gösterecek yaklaşık 100 gençle yürütülecek. Proje kapsamında gençlerle birlikte ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı mücadele üzerine çalışmalar yapılıp, mülteci sorunları da ele alınacak. Ülkemizin Suriyeli vatandaşlar için yaptığı çalışmalar Avrupa’da yaşayan gençlerle paylaşılıp, kamuoyu bilgilendirmesi yapılacak. Ayrıca gençlerle birlikte alınan kararlar, gittiğimiz ülkelerde ve ülkemizde karar alıcı mekanizmalarla paylaşılıp ortak sonuçlar elde edilmeye çalışılacak. Gittiğimiz ülkelerde de , “Ben Suriyeliyim, Ben de Bir İnsanım” temalı mini sergiler açacağız. Proje boyunca, mültecilik hakkında yarışmalarımız da olacak.” dedi.

Bu haber 72 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
OTOMOBİL, TRAKTÖRE ÇARPTI!

OTOMOBİL, TRAKTÖRE ÇARPTI!

Otomobilin çarptığı traktörün dev tekeri yerinden çıktı.

DEVAMI +
3 MAHALLEDE ‘ASAYİŞ’ DENETİMİ

3 MAHALLEDE ‘ASAYİŞ’ DENETİMİ

Antakya’da Altınçay, Esentepe ve Çekmece Mahallelerinde polis ve bekçiler tarafından denetimler gerçekleşti.

DEVAMI +
ÇOCUKLAR SINIRI GEÇERKEN YAKALANDILAR!

ÇOCUKLAR SINIRI GEÇERKEN YAKALANDILAR!

Hatay'da Türkiye'ye kaçak girmeye çalışan Suriyeli çocuklar yakalandı.

DEVAMI +
CANIMIZ YANDI!

CANIMIZ YANDI!

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler, asfaltın altına tuzakladıkla..

DEVAMI +
Asi nehri temizlendi!

Asi nehri temizlendi!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde kapsamlı olarak gerçekleştirilen deniz ve sahil temizliği çalışmalarının yeni durağı ..

DEVAMI +
HATAY SAHİLLERİNDE 4 YILDA 4 BİN TON ATIK TOPLANDI!

HATAY SAHİLLERİNDE 4 YILDA 4 BİN TON ATIK TOPLANDI!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz, deniz aracı, insan gücü ve balıkçı barınaklarına koyulan konteynırlarla 3 işlemde deniz ve sahil t..

DEVAMI +