01-10-2018 09:03:00

Haydi Suriye’yi Konuşalım

Haydi Suriye’yi Konuşalım

2007 yılından bugüne, gerçekleştirdiği çeşitli projelerle İskenderun’da yararlı etkinliklere yer veren İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yine farklı bir projeye imza attı.


Erasmus+ KA347 Gençlerle Diyalog projesi kapsamında başvurusu yapılan, “Haydi Suriyeyi Konuşalım” projesi Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye uygun görüldü. 

Projenin imza töreninde, proje hakkında bilgi veren İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, projenin Türkiye geneli KA347 kapsamında kabul edilen tek kamu kurumu projesi olduğunu belirterek şunları söyledi; “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, Suriye’de savaşın başladığı ilk günden beri, Suriyelilere hep kucak açtık. Tarih boyu birlikte yaşadığımız Suriye halkının çocuklarının, okullarımızda diğer öğrencilerimizle birlikte eğitim görmelerini sağladık. Gerek çadır kentlerde, gerek halkımızla iç içe yaşamalarını sağlayarak, insanca muamele görmelerini hedefledik. Bunu başardığımıza da inanıyorum. Bu proje ile Suriye gerçeklerini gençlerle bir olup, Avrupa’da tartışma fırsatı yakalayacağız. Türkiye’de kabul edilen 4 projeden birisi. Proje de emeği geçen arkadaşlarıma ve projemize destek veren Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları  Merkezi Başkanlığına teşekkür ediyorum.”

ZOBAR: BEN SURİYELİYİM, BEN DE BİR İNSANIM” TEMALI MİNİ SERGİLER AÇACAĞIZ

Projenin koordinatörlüğünü üstlenen Suçıkağı Paşa Karaca İlkokulu Müdür Yardımcısı Hanefi Zobar; “Projemiz, 2018- 2020 yılları arasında, Türkiye, Litvanya ve Romanya’dan katılım gösterecek yaklaşık 100 gençle yürütülecek. Proje kapsamında gençlerle birlikte ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı mücadele üzerine çalışmalar yapılıp, mülteci sorunları da ele alınacak. Ülkemizin Suriyeli vatandaşlar için yaptığı çalışmalar Avrupa’da yaşayan gençlerle paylaşılıp, kamuoyu bilgilendirmesi yapılacak. Ayrıca gençlerle birlikte alınan kararlar, gittiğimiz ülkelerde ve ülkemizde karar alıcı mekanizmalarla paylaşılıp ortak sonuçlar elde edilmeye çalışılacak. Gittiğimiz ülkelerde de , “Ben Suriyeliyim, Ben de Bir İnsanım” temalı mini sergiler açacağız. Proje boyunca, mültecilik hakkında yarışmalarımız da olacak.” dedi.

Bu haber 109 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Günümüzde yok olmaya yüz tutan mesleklerden biri olan "Kilim Dokumacılığı" üçüncü kuşak kilim ustası Abdullah Akar’ın ellerinde teknolojiye direniyor.

DEVAMI +
resim yok

Yayladağı, Reyhanlı ve Dörtyol’da elektrik yok

TEDAŞ’ın tesis ve bakım çalışması nedeniyle 14 Aralık Cuma günü (bugün) 3 ilçenin birçok mahallesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

DEVAMI +
EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, narenciye üreticisi çiftçileri bahçelerinde ziyaret etti. Narenciye üreticilerinin sorunlarını dinleyerek talep ve önerilerini dinledi. ..

DEVAMI +
İSKENDERUN’DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ

İSKENDERUN’DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Hatay genelinde tespit edilen paslı ve asbestli boruların iptal edilerek yerine yenilerinin döşendiği..

DEVAMI +
Sobadan sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu

Sobadan sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu

Antakya’da sobadan çıkan yangında dumandan etkilenen 2 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

DEVAMI +
Özel GAYEM Anaokulunda Yerli Malı Haftası kutlandı

Özel GAYEM Anaokulunda Yerli Malı Haftası kutlandı

12-18 Aralık Yerli Malı Haftası nedeniyle Özel GAYEM Anaokulunda Yerli Malı Haftası etkinliği düzenlendi.

DEVAMI +