01-10-2018 09:03:00

Haydi Suriye’yi Konuşalım

Haydi Suriye’yi Konuşalım

2007 yılından bugüne, gerçekleştirdiği çeşitli projelerle İskenderun’da yararlı etkinliklere yer veren İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yine farklı bir projeye imza attı.


Erasmus+ KA347 Gençlerle Diyalog projesi kapsamında başvurusu yapılan, “Haydi Suriyeyi Konuşalım” projesi Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye uygun görüldü. 

Projenin imza töreninde, proje hakkında bilgi veren İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, projenin Türkiye geneli KA347 kapsamında kabul edilen tek kamu kurumu projesi olduğunu belirterek şunları söyledi; “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, Suriye’de savaşın başladığı ilk günden beri, Suriyelilere hep kucak açtık. Tarih boyu birlikte yaşadığımız Suriye halkının çocuklarının, okullarımızda diğer öğrencilerimizle birlikte eğitim görmelerini sağladık. Gerek çadır kentlerde, gerek halkımızla iç içe yaşamalarını sağlayarak, insanca muamele görmelerini hedefledik. Bunu başardığımıza da inanıyorum. Bu proje ile Suriye gerçeklerini gençlerle bir olup, Avrupa’da tartışma fırsatı yakalayacağız. Türkiye’de kabul edilen 4 projeden birisi. Proje de emeği geçen arkadaşlarıma ve projemize destek veren Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları  Merkezi Başkanlığına teşekkür ediyorum.”

ZOBAR: BEN SURİYELİYİM, BEN DE BİR İNSANIM” TEMALI MİNİ SERGİLER AÇACAĞIZ

Projenin koordinatörlüğünü üstlenen Suçıkağı Paşa Karaca İlkokulu Müdür Yardımcısı Hanefi Zobar; “Projemiz, 2018- 2020 yılları arasında, Türkiye, Litvanya ve Romanya’dan katılım gösterecek yaklaşık 100 gençle yürütülecek. Proje kapsamında gençlerle birlikte ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı mücadele üzerine çalışmalar yapılıp, mülteci sorunları da ele alınacak. Ülkemizin Suriyeli vatandaşlar için yaptığı çalışmalar Avrupa’da yaşayan gençlerle paylaşılıp, kamuoyu bilgilendirmesi yapılacak. Ayrıca gençlerle birlikte alınan kararlar, gittiğimiz ülkelerde ve ülkemizde karar alıcı mekanizmalarla paylaşılıp ortak sonuçlar elde edilmeye çalışılacak. Gittiğimiz ülkelerde de , “Ben Suriyeliyim, Ben de Bir İnsanım” temalı mini sergiler açacağız. Proje boyunca, mültecilik hakkında yarışmalarımız da olacak.” dedi.

Bu haber 135 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
ÇOCUK İSTİSMARCILARINA AFFI AKLINIZA DA, MECLİS’E DE GETİRMEYİN!

ÇOCUK İSTİSMARCILARINA AFFI AKLINIZA DA, MECLİS’E DE GETİRMEYİN!

Sağlık Emekçileri Sendikası’nda düzenlenen toplantıda,...

DEVAMI +
Havaalanı yolu tek yönlü trafiğe açıldı

Havaalanı yolu tek yönlü trafiğe açıldı

Hatay’da il genelinde etkili olan sağanak yağışların ardından sular altında kalan Hatay Havaalanı yolu, yapılan çalışmanın ardından tek yönlü olarak trafiğe açıldı. ..

DEVAMI +
AMANOSLARDA TERÖR OPERASYONU

AMANOSLARDA TERÖR OPERASYONU

Amanos Dağlarında gerçekleşen operasyon sonucu terör örgütüne ait 9 adet sığınak bulundu.

DEVAMI +
Marş dinamolarından uyuşturucu çıktı

Marş dinamolarından uyuşturucu çıktı

Hatay'da düzenlenen operasyonda marş dinamolarına yerleştirilerek kargolanan 103 kilo 190 gram captagon hap ele geçirildi. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

DEVAMI +
Ada değil Hatay Havaalanı

Ada değil Hatay Havaalanı

Hatay’da Amik Ovası’nı esir alan su baskını, havadan görüntülendi. Uçak içerisinde amatör kamera ve pilot kamerasından çekilen görüntüler görenleri hayrete düşürdü. ..

DEVAMI +
OVADA OLAĞANÜSTÜ ŞARTLAR SÜRÜYOR

OVADA OLAĞANÜSTÜ ŞARTLAR SÜRÜYOR

Antakya’ya bağlı Amik Ovası çevresinde yaşanan su istilası, Aşağıoba köylülerine ve Hatay Havaalanına zor anlar yaşatmaya devam ediyor.

DEVAMI +