10-07-2018 17:12:00

HIRSIZLAR ŞİMDİDE SU SAATLERİNE DADANDI

HIRSIZLAR ŞİMDİDE SU SAATLERİNE DADANDI

Antakya'da bir mahallede son günlerde meydana gelen su saati hırsızlığı mahalle sakinlerine tedirginlik yarattı.


Antakya Akasya Mahallesinde yaklaşık 15 ayrı su saatinin çalınması mahalle halkını ayaklandırdı. Saatlerin yanı sıra bisiklet, terlik ve ayakkabı hırsızlığının çok sayıda yaşandığını ifade eden mahalleli, mahalleye dadanan hırsızların bulunmasın ı ve yakalanmasını istedi.

CAMİ ÇEŞMEMİZE BİLE GÖZ DİKTİLER

Su saatlerinin çalınmasının ardından 155’e ve Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresini (HATSU) aradıklarını vurgulayan mahallenin ileri gelenlerinden Recep Yılmaz, “Bundan önce hemen yanımızda bulunan 500 Konutlar Camimizin çeşmeleri çalındı. Şimdi ise Kasımpatı apartmanında 4 tane su saati çalındı. Bununla beraber aşağıda bulunan bir başka apartmanda da 5 tane su saati çalındı. Almış olduğumuz duyumlara göre mahallede başka dairelerinde su saatlerinin çalındığını duymuş oluyoruz. Bu hususta bir önlem alınmasını rica ediyoruz. Bu başlangıç olabilir hırsızlar için. Başka evlerin de su saatleri çalınabilir. Bunlar için gerekli önlemlerin alınmasını yetkililerden arz ediyorum” dedi.

HIRSIZLARA KARŞI KENDİMİZCE ÖNLEM ALDIK

Mahalle sakinlerinden Mustafa Uludağ ise, son günlerde Hatay genelinde hırsızlık olaylarının arttığını ifade etti. Uludağ, “Önce binamızın bodrum alanında bulunan su saatlerimiz çalındı. Aradan 1 hafta geçmeden bizim çocuklarımızın bisikleti çalındı. Bunlardan sonra bizde elimizden geldiği kadar bina sakinlerinden para topladık. Kendi bütçemize göre kamera taktırdık. Can güvenliği ve bina güvenliğimiz için kamerayı taktırmak zorunda kaldık. Yani biz gerçekten mağduruz. Bina olarak hepimiz mağduruz. Gözümüz hep arkada kalıyor” dedi.

Diğer yandan HATSU çalınan su saatlerinin yerine yenilerini takarken, mahalleli hırsızlar bulunana kadar gerekirse nöbet tutacaklarını ifade etti. Mehmet BAYRAK

Bu haber 94 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
ÇOCUK İSTİSMARCILARINA AFFI AKLINIZA DA, MECLİS’E DE GETİRMEYİN!

ÇOCUK İSTİSMARCILARINA AFFI AKLINIZA DA, MECLİS’E DE GETİRMEYİN!

Sağlık Emekçileri Sendikası’nda düzenlenen toplantıda,...

DEVAMI +
Havaalanı yolu tek yönlü trafiğe açıldı

Havaalanı yolu tek yönlü trafiğe açıldı

Hatay’da il genelinde etkili olan sağanak yağışların ardından sular altında kalan Hatay Havaalanı yolu, yapılan çalışmanın ardından tek yönlü olarak trafiğe açıldı. ..

DEVAMI +
AMANOSLARDA TERÖR OPERASYONU

AMANOSLARDA TERÖR OPERASYONU

Amanos Dağlarında gerçekleşen operasyon sonucu terör örgütüne ait 9 adet sığınak bulundu.

DEVAMI +
Marş dinamolarından uyuşturucu çıktı

Marş dinamolarından uyuşturucu çıktı

Hatay'da düzenlenen operasyonda marş dinamolarına yerleştirilerek kargolanan 103 kilo 190 gram captagon hap ele geçirildi. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

DEVAMI +
Ada değil Hatay Havaalanı

Ada değil Hatay Havaalanı

Hatay’da Amik Ovası’nı esir alan su baskını, havadan görüntülendi. Uçak içerisinde amatör kamera ve pilot kamerasından çekilen görüntüler görenleri hayrete düşürdü. ..

DEVAMI +
OVADA OLAĞANÜSTÜ ŞARTLAR SÜRÜYOR

OVADA OLAĞANÜSTÜ ŞARTLAR SÜRÜYOR

Antakya’ya bağlı Amik Ovası çevresinde yaşanan su istilası, Aşağıoba köylülerine ve Hatay Havaalanına zor anlar yaşatmaya devam ediyor.

DEVAMI +