10-07-2018 17:12:00

HIRSIZLAR ŞİMDİDE SU SAATLERİNE DADANDI

HIRSIZLAR ŞİMDİDE SU SAATLERİNE DADANDI

Antakya'da bir mahallede son günlerde meydana gelen su saati hırsızlığı mahalle sakinlerine tedirginlik yarattı.


Antakya Akasya Mahallesinde yaklaşık 15 ayrı su saatinin çalınması mahalle halkını ayaklandırdı. Saatlerin yanı sıra bisiklet, terlik ve ayakkabı hırsızlığının çok sayıda yaşandığını ifade eden mahalleli, mahalleye dadanan hırsızların bulunmasın ı ve yakalanmasını istedi.

CAMİ ÇEŞMEMİZE BİLE GÖZ DİKTİLER

Su saatlerinin çalınmasının ardından 155’e ve Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresini (HATSU) aradıklarını vurgulayan mahallenin ileri gelenlerinden Recep Yılmaz, “Bundan önce hemen yanımızda bulunan 500 Konutlar Camimizin çeşmeleri çalındı. Şimdi ise Kasımpatı apartmanında 4 tane su saati çalındı. Bununla beraber aşağıda bulunan bir başka apartmanda da 5 tane su saati çalındı. Almış olduğumuz duyumlara göre mahallede başka dairelerinde su saatlerinin çalındığını duymuş oluyoruz. Bu hususta bir önlem alınmasını rica ediyoruz. Bu başlangıç olabilir hırsızlar için. Başka evlerin de su saatleri çalınabilir. Bunlar için gerekli önlemlerin alınmasını yetkililerden arz ediyorum” dedi.

HIRSIZLARA KARŞI KENDİMİZCE ÖNLEM ALDIK

Mahalle sakinlerinden Mustafa Uludağ ise, son günlerde Hatay genelinde hırsızlık olaylarının arttığını ifade etti. Uludağ, “Önce binamızın bodrum alanında bulunan su saatlerimiz çalındı. Aradan 1 hafta geçmeden bizim çocuklarımızın bisikleti çalındı. Bunlardan sonra bizde elimizden geldiği kadar bina sakinlerinden para topladık. Kendi bütçemize göre kamera taktırdık. Can güvenliği ve bina güvenliğimiz için kamerayı taktırmak zorunda kaldık. Yani biz gerçekten mağduruz. Bina olarak hepimiz mağduruz. Gözümüz hep arkada kalıyor” dedi.

Diğer yandan HATSU çalınan su saatlerinin yerine yenilerini takarken, mahalleli hırsızlar bulunana kadar gerekirse nöbet tutacaklarını ifade etti. Mehmet BAYRAK

Bu haber 79 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Defne Yaprakları Hatay’dan dünyaya açılıyor

Defne Yaprakları Hatay’dan dünyaya açılıyor

Hatay’da ormanlardan elde edilen binlerce ton Defne Yaprağı, ilaç ve kozmetik sanayinde kullanılmak üzere çeşitli ülkelere ihraç ediliyor.

DEVAMI +
Tarihi ve Dar Sokakların Temizliğinin Gizli Kahramanları  ‘EMEKTAR EŞEKLER’

Tarihi ve Dar Sokakların Temizliğinin Gizli Kahramanları ‘EMEKTAR EŞEKLER’..

Hasan Köseli: “Araba ve triportörün girmediği yerlerde eşeklerle çalışıyoruz” dedi.

DEVAMI +
Nebih Nafile Kitap Fuarına katıldı

Nebih Nafile Kitap Fuarına katıldı

Kültür Kentleri Birliği Hatay Başkanı Yazar-Müzisyen Nebih Nafile, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği ile hazırlanan 37. Uluslararası İstanbul Kit..

DEVAMI +

"ZOR VE STRATEJİK BİR İLDE GÖREV ALACAĞIM"

Yeni Vali Rahmi Doğan Hatay’da göreve başladı.

DEVAMI +
Zeytin tarlasında cinayet

Zeytin tarlasında cinayet

Altınözü ilçesinde zeytin toplamaya giden bir şahıs tarlasında ölü halde bulundu.

DEVAMI +
Rüzgar yoksa biraz küreklere yükleneceğiz

Rüzgar yoksa biraz küreklere yükleneceğiz

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, "Genel olarak dünyada artık gerek ucuz gerekse bol parayla büyüme dönemi sona erdi. ..

DEVAMI +