10-07-2018 17:12:00

HIRSIZLAR ŞİMDİDE SU SAATLERİNE DADANDI

HIRSIZLAR ŞİMDİDE SU SAATLERİNE DADANDI

Antakya'da bir mahallede son günlerde meydana gelen su saati hırsızlığı mahalle sakinlerine tedirginlik yarattı.


Antakya Akasya Mahallesinde yaklaşık 15 ayrı su saatinin çalınması mahalle halkını ayaklandırdı. Saatlerin yanı sıra bisiklet, terlik ve ayakkabı hırsızlığının çok sayıda yaşandığını ifade eden mahalleli, mahalleye dadanan hırsızların bulunmasın ı ve yakalanmasını istedi.

CAMİ ÇEŞMEMİZE BİLE GÖZ DİKTİLER

Su saatlerinin çalınmasının ardından 155’e ve Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresini (HATSU) aradıklarını vurgulayan mahallenin ileri gelenlerinden Recep Yılmaz, “Bundan önce hemen yanımızda bulunan 500 Konutlar Camimizin çeşmeleri çalındı. Şimdi ise Kasımpatı apartmanında 4 tane su saati çalındı. Bununla beraber aşağıda bulunan bir başka apartmanda da 5 tane su saati çalındı. Almış olduğumuz duyumlara göre mahallede başka dairelerinde su saatlerinin çalındığını duymuş oluyoruz. Bu hususta bir önlem alınmasını rica ediyoruz. Bu başlangıç olabilir hırsızlar için. Başka evlerin de su saatleri çalınabilir. Bunlar için gerekli önlemlerin alınmasını yetkililerden arz ediyorum” dedi.

HIRSIZLARA KARŞI KENDİMİZCE ÖNLEM ALDIK

Mahalle sakinlerinden Mustafa Uludağ ise, son günlerde Hatay genelinde hırsızlık olaylarının arttığını ifade etti. Uludağ, “Önce binamızın bodrum alanında bulunan su saatlerimiz çalındı. Aradan 1 hafta geçmeden bizim çocuklarımızın bisikleti çalındı. Bunlardan sonra bizde elimizden geldiği kadar bina sakinlerinden para topladık. Kendi bütçemize göre kamera taktırdık. Can güvenliği ve bina güvenliğimiz için kamerayı taktırmak zorunda kaldık. Yani biz gerçekten mağduruz. Bina olarak hepimiz mağduruz. Gözümüz hep arkada kalıyor” dedi.

Diğer yandan HATSU çalınan su saatlerinin yerine yenilerini takarken, mahalleli hırsızlar bulunana kadar gerekirse nöbet tutacaklarını ifade etti. Mehmet BAYRAK

Bu haber 40 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Atatürk Caddesi’ne yeni proje

Atatürk Caddesi’ne yeni proje

Hatay Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki ay Antakya Atatürk Caddesi’nin çift yön olması konusunda bir proje hazırladı.

DEVAMI +
HATAY 8’İNCİ ŞEHİR

HATAY 8’İNCİ ŞEHİR

İmar Barışı'nda Hatay başvuru sayısı 71 bin 738 HATAY 8’İNCİ ŞEHİR

DEVAMI +
PKK'YA AĞIR DARBE

PKK'YA AĞIR DARBE

Kırmızı Kategorideki Teröristler Amanoslarda ele geçirildi.

DEVAMI +
16 YABANCI UYRUKLU YAKALANDI

16 YABANCI UYRUKLU YAKALANDI

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçtiği tespit edilen 16 kişi yakalandı, bir şüpheli gözaltına alındı.

DEVAMI +
CHP’li Topal, Patates ve soğandaki vurgunu sordu

CHP’li Topal, Patates ve soğandaki vurgunu sordu

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “garip gurebanın sofrasının vazgeçilmez ürünü olan patates ve soğandaki vurgunu kimler yaptı? Üretici, mağdur, tüketici mağdur, peki o zaman ..

DEVAMI +
TÜM PLASTİK KAPAKLAR ENGELLİLER İÇİN TOPLANACAK

TÜM PLASTİK KAPAKLAR ENGELLİLER İÇİN TOPLANACAK

Antakya Belediyesi Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile işbirliği çerçevesinde çok anlamlı ve önemli bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Proje kapsamında Antakya Belediyesi an..

DEVAMI +