10-07-2018 17:12:00

HIRSIZLAR ŞİMDİDE SU SAATLERİNE DADANDI

HIRSIZLAR ŞİMDİDE SU SAATLERİNE DADANDI

Antakya'da bir mahallede son günlerde meydana gelen su saati hırsızlığı mahalle sakinlerine tedirginlik yarattı.


Antakya Akasya Mahallesinde yaklaşık 15 ayrı su saatinin çalınması mahalle halkını ayaklandırdı. Saatlerin yanı sıra bisiklet, terlik ve ayakkabı hırsızlığının çok sayıda yaşandığını ifade eden mahalleli, mahalleye dadanan hırsızların bulunmasın ı ve yakalanmasını istedi.

CAMİ ÇEŞMEMİZE BİLE GÖZ DİKTİLER

Su saatlerinin çalınmasının ardından 155’e ve Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresini (HATSU) aradıklarını vurgulayan mahallenin ileri gelenlerinden Recep Yılmaz, “Bundan önce hemen yanımızda bulunan 500 Konutlar Camimizin çeşmeleri çalındı. Şimdi ise Kasımpatı apartmanında 4 tane su saati çalındı. Bununla beraber aşağıda bulunan bir başka apartmanda da 5 tane su saati çalındı. Almış olduğumuz duyumlara göre mahallede başka dairelerinde su saatlerinin çalındığını duymuş oluyoruz. Bu hususta bir önlem alınmasını rica ediyoruz. Bu başlangıç olabilir hırsızlar için. Başka evlerin de su saatleri çalınabilir. Bunlar için gerekli önlemlerin alınmasını yetkililerden arz ediyorum” dedi.

HIRSIZLARA KARŞI KENDİMİZCE ÖNLEM ALDIK

Mahalle sakinlerinden Mustafa Uludağ ise, son günlerde Hatay genelinde hırsızlık olaylarının arttığını ifade etti. Uludağ, “Önce binamızın bodrum alanında bulunan su saatlerimiz çalındı. Aradan 1 hafta geçmeden bizim çocuklarımızın bisikleti çalındı. Bunlardan sonra bizde elimizden geldiği kadar bina sakinlerinden para topladık. Kendi bütçemize göre kamera taktırdık. Can güvenliği ve bina güvenliğimiz için kamerayı taktırmak zorunda kaldık. Yani biz gerçekten mağduruz. Bina olarak hepimiz mağduruz. Gözümüz hep arkada kalıyor” dedi.

Diğer yandan HATSU çalınan su saatlerinin yerine yenilerini takarken, mahalleli hırsızlar bulunana kadar gerekirse nöbet tutacaklarını ifade etti. Mehmet BAYRAK

Bu haber 63 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
YAMAN: “İTFAİYECİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN”

YAMAN: “İTFAİYECİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN”

Defne Belediye Başkanı Dr.İbrahim Yaman, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan “İtfaiyecilik Haftası” ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

DEVAMI +
ZEHİRLİ ATIK YOK DENİYOR AMA…

ZEHİRLİ ATIK YOK DENİYOR AMA…

Samandağ’da telef olan balıkların ölüm nedeni belirsizliğini koruyor.

DEVAMI +
“Balık ölümlerinden dolayı endişeliyiz”

“Balık ölümlerinden dolayı endişeliyiz”

Asi Nehri'nin Akdeniz'le buluştuğu yer olan Meydanköy'de telef olan on binlerce balığın ardından Hatay Kent Konseyi, yaşanan balık ölümlerinin nedeni hakkında kamuoyunun bilgilendi..

DEVAMI +
HBB ZABITASI GÖREV BAŞINDA

HBB ZABITASI GÖREV BAŞINDA

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, kent düzeni ve estetiğinin sağlanması adına caddelerde rutin denetimlerini sürdürüyo..

DEVAMI +
BALIKLAR ŞOK NEDENİYLE ÖLDÜ!

BALIKLAR ŞOK NEDENİYLE ÖLDÜ!

Telef olan on binlerce balığın ardından inceleme başlatıldı.

DEVAMI +
Obüs ve tanklar İdlib sınırında

Obüs ve tanklar İdlib sınırında

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından askeri birliklere takviye olarak gönderilen komandolar ile zırhlı personel taşıyıcı (ZPT), obüs ve tanklar, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine ulaş..

DEVAMI +