05-07-2018 09:13:00

İGEV’DEN İTSO’YA NEZAKET ZİYARETİ

İGEV’DEN İTSO’YA NEZAKET ZİYARETİ

İskenderun Güney Eğitim Vakfı yönetimi ve Üniversite öğrencileri İTSO’ya nezaket ziyaretinde bulundular.


 
İskenderun’da eğitim ve öğretime gönül veren İGEV’in burslu okuttuğu üniversite öğrencileri ile birlikte İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek, İTSO yönetimine hayırlı olsun temennisinde bulundular. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “İGEV’in İskenderun’da eğitime vermiş olduğu hizmetleri yakından takip ediyor ve takdir ediyoruz. Bizler de İTSO bünyesinde bulunan Eğitim ve Kalkınma vakfımız aracılığı ile üniversite öğrencilerine burs veriyoruz. Bunun yanında İSTE Üniversitesini tercih eden 36 öğrenciye de karşılıksız burs veriyoruz. Zaten İTSO olarak gerek fakültelerin gelmesi, gerekse Üniversitenin kurulması aşamasında önemli katkılarımız oldu. İTSO olarak eğitim son derece önem veriyoruz ve sizler de bizim gibi bu işi gönüllü olarak ve karşılıksız yapıyorsunuz. Bu bakımdan sizlere de üniversite öğrencilerine vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu gün bizleri ziyarete gelen üniversite öğrencilerimize de teşekkür ediyoruz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Bu ülke sizler sayesinde geleceğe umutla bakacaktır.  Eğitim ve öğretimin yanı sıra ticari hayatta da yapacağınız girişimlerde birlik beraberlik, disiplin ve yapacağınız yatırımlarla da bölge ve ülke ekonomisine katma değer sağlayacağınızı temenni ediyorum. Bu vesile ile gerek üniversite gerekse tahsil hayatı sonunda atılacağınız iş yaşamınızda sizlere başarılar diliyorum ” dedi. İGEV’in İTSO ziyaretinde ağırlıklı olarak bölge ekonomisi, eğitim konuları ve öğrenci yurtları konularında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.
İGEV yönetim kurulu Başkanı Şefik Uyar ziyarette yaptığı konuşmasında; “Bu gün Üniversite öğrencilerimiz ile birlikte buradayız ve ektiğimiz tohumlar meyve vermeye başladı. Geleceğin Türkiye’sinin şekillenmesinde üniversite öğrencilerimize önemli görevler düşmektedir. Bizler de bu gençlerimizi gördükçe çalışma azmimiz artıyor ve daha çok öğrenci okutabilmek için çalışmalar yapıyoruz. Gerek İTSO gerekse bizlerin ortak temennisi daha fazla öğrenci okutmak daha fazla insanımızı üniversiteli yapmak ve geleceğe hazırlamaktır” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
Ziyarette Üniversiteli öğrenciler İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a İskenderun ve bölge ekonomisi ve kendi meslek dalları ile ilgili sorular sordular ve İTSO Başkanı Yılmaz’dan oldukça samimi ve geleceklerine ışık tutacak cevaplar aldılar. İskenderun Güney Eğitim Vakfı yönetimi ve Üniversite öğrencilerinin ziyaretlerinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Selma Yılmaz, Yusuf Yılmaz ve İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez de yer aldı. 

 

Bu haber 128 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
Quick Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk

Quick Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF), Hatay Sigorta Acenteleri Derneği (HATSADER) ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nın katkılarıyla Quick Sigorta, Antakya'da basın men..

DEVAMI +
YENİ PEUGEOT RIFTER ASLANBEY PLAZADA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

YENİ PEUGEOT RIFTER ASLANBEY PLAZADA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Yeni Peugeot RIFTER, 100 ve 130Hp’lik iki dizel motor, 5 ileri düz, 6 ileri düz ve 8 ileri Tam Otomatik EAT8 şanzımanları ile Peugeot Aslanbey Plazada görücüye çıktı. ..

DEVAMI +
Zeytin Dalı Sınır Kapısı faaliyete açıldı

Zeytin Dalı Sınır Kapısı faaliyete açıldı

Afrin’e açılan Zeytin Dalı Gümrük Kapısı faaliyete başladı.

DEVAMI +
PATATES EKİMİ NEDEN YASAKLANDI?

PATATES EKİMİ NEDEN YASAKLANDI?

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, son günlerde fiyatları artan sebzeler arasında yerini alan patatesin, 25 ildeki toplam 141 bin 650 dekar alanda üretiminin yasaklanmasını TBMM G..

DEVAMI +
Başkan Savaş, HASİAD’la bir araya geldi

Başkan Savaş, HASİAD’la bir araya geldi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş, Meclis Cafe’de Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin gerçekleştirdiği yemeğe katıldı. Gerçekleşen programda HASİAD Başkanı Gök..

DEVAMI +
ZEYTİNDE KALİTEYİ VE YÜKSEK REKOLTEYİ HEDEFLİYORUZ!

ZEYTİNDE KALİTEYİ VE YÜKSEK REKOLTEYİ HEDEFLİYORUZ!

Altınözü’nde mahalle mahalle zeytincilik konulu bilgilendirmeler gerçekleştirilecek.

DEVAMI +