05-12-2018 11:56:00

İLÇENİN KIŞ AYLARINDAKİ KÂBUSU ‘SİS’

İLÇENİN KIŞ AYLARINDAKİ KÂBUSU ‘SİS’

Yayladağı Şoförler Odası Başkanı Vedat Bahadır: “Yayladağı ilçemizde kış aylarında her gün sis olmaktadır” dedi.


Yayladağı’nda kış aylarında meydana gelen sis, ilçede hayalet görünüm etkisine neden oluyor. Bölge bölge sislenmelerin oluştuğu ilçede görüş mesafesi çoğu zaman 2 metreye kadar düşüyor.

Kış aylarında sisten geçilmeyen Yayladağı ilçesinde özellikle karayolu genelinde sis etkisini artırıyor. Görüş mesafesinin düşük seviyelerde seyrettiği karayolunda sürücüler zor şartlarda sis farlarını açarak yollarına devam ediyor.

“YAYLADAĞI KARAYOLUNA BEYAZ ŞERİT VE KEDİ GÖZÜ YAPILMALIDIR”

Sisin karayolunda tehlikeli sonuçlar doğurmaması için önlem alınması gerektiğini ifade eden Yayladağı Şoförler Odası Başkanı Vedat Bahadır, karayoluna beyaz şerit ve kedi gözü yapılmasını talep etti. Şoförlerinde dikkatli gitmesi gerektiğini belirten Başkan Bahadır Yayladağı İlçesinde kış aylarından sis vakalarının sürekli yaşandığını söyledi. Bahadır, “Bu yolda yağmur yağdığı sürece devamlı sis olmaktadır. Sisin önlenmesi içinde şoförlerin doğru şekilde gitmesi içinde bu beyaz şeritlerin bir an önce yapılmasını istiyorum, şoförler oda başkanı olarak. Bu yolda şoför arkadaşlarımızın da sis olduğu zaman dikkatli gitmelerini talep ediyorum, ağır gitmelerini istiyorum. Yayladağı ilçemizde her gün genellikle kış aylarında devamlı sis olmaktadır ve bu sisinde çok kısa mesafede görüldüğünü seyretmekteyiz. Yayladağı yolu veya Yeditepe yolunun yeniden beyaz şerit yapılmasını istiyoruz. Ve kedi gözlerinin de yolun kenarına konulmasını talep ediyoruz” dedi.

İlçe genelinde çeşitli aralıklarla etkili olan sis, ilçede sürekli olarak hayatı olumsuz etkiliyor. Mehmet BAYRAK

Bu haber 142 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BÖCEK TÜRLERİNİ ARTTIRDI

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BÖCEK TÜRLERİNİ ARTTIRDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi son günlerde Hatay’ın her yerinden görülen, daha önceki yıllara göre daha fazla olan böcek ve kelebek türleriyle ilgili açıklamada bulundu...

DEVAMI +
DAHA TEMİZ BİR SAMANDAĞ İÇİN EĞİTİM SEMİNERLERİ SÜRDÜRÜLÜYOR

DAHA TEMİZ BİR SAMANDAĞ İÇİN EĞİTİM SEMİNERLERİ SÜRDÜRÜLÜYOR

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından çocuklara daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre bırakmak amacıyla geri dönüşüm çalışmaları devam ediyor...

DEVAMI +
Şehitler için Mevlid-i şerif okutuldu

Şehitler için Mevlid-i şerif okutuldu

Altınözlüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, her yıl şehitlerimizin ruhuna Mevlid-i şerif ve ardından iftar etkinliğini bu yıl da devam ettirdi.

DEVAMI +
MKÜ Mezunu İş Adamlarından İftar Yemeği

MKÜ Mezunu İş Adamlarından İftar Yemeği

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Reyhanlı Meslek Yüksekokulu bahçesinde iftar yemeği düzenlendi.

DEVAMI +
GÖLBAŞI GÖLÜ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

GÖLBAŞI GÖLÜ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Temiz suları, manzarası, florası ve faunasıyla kendisine adeta hayran bırakan, 193 kuş türünün yaşam alanı bulduğu Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki Gölbaşı Gölü'nün, turizme kazandırı..

DEVAMI +
Antakya Atatürk parkı güzelleşiyor

Antakya Atatürk parkı güzelleşiyor

Hatay’ın en büyük parklarından biri olan Antakya Atatürk parkındaki güzelleştirme çalışmaları sürüyor.

DEVAMI +