30-11-2018 09:32:00

İskenderun’da halkla buluşma ve eğitim istişare toplantısı

İskenderun’da halkla buluşma ve eğitim istişare toplantısı

İskenderun Kaymakamlığı, İskenderun’da düzenlenen “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” ile ilgili basın bildirisi yayınladı.


Kaymakamlık bildiride, “İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge ve bu genelge doğrultusunda Hatay Valiliğince verilen talimat gereğince uygulanmakta olan “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” İlçemizde düzenli olarak gerçekleştirilmekte olup, her ay bir mahallemizden belirlenen okulun ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu toplantılar vesilesiyle İlçemizde devlet okullarının genel durumu ve eğitim hizmetlerinin işleyişi ile mahallenin sorun ve ihtiyaçları hakkında istişarede bulunulmaktadır” bilgilerine yer verdi. Mithatpaşa İlkokulu ev sahipliğinde, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve Şube Müdürü Ahmet Yanmaz, civardaki okulların idarecileri ve okul aile birliği başkanları ile Mahalle Muhtarları hazır bulundu. İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Berivan Kuyubaşıoğlu ile diğer okul idarecileri tarafından okul girişinde karşılanan Kaymakam Yönden, okul binasında yaptığı incelemenin ardından, okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarı ile bir araya gelerek istişarede bulundu.

Kaymakam Yönden, hoşsohbet ortamında bir araya geldiği okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarına tek tek söz hakkı vermek suretiyle, onları dikkatle dinledi.

İlk olarak toplantıya ev sahipliği yapan Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Berivan Kuyubaşıoğlu tarafından okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında bilgi aktarımı yapılmasının akabinde, civarda bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi paylaşımı yapılarak, çok yönlü bir değerlendirme yapıldı.

Kaymakam Yönden, okulların sorun ve ihtiyaçları başta olmak üzere, okulun başarı ortalaması, öğretmen-öğrenci-veli arasındaki iletişim durumu, dersliklerin ve araç-gereçlerin durumu, ek kurs hizmetleri ve okul aile birliği faaliyetleri hakkında bilgiler alarak, 2018-2019 eğitim öğretim yılında sorun ve eksikliklerin en asgariye indirildiği ve başarı ortalamasının daha üst seviyeye ulaştığı bir eğitim yılı olması açısından neler yapılabileceği konusunda fikir teatisi yaptı.

Kaymakam Yönden yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Bir eve misafir olarak girdiğinizde o evin tuvalet ve lavabolarının temizliği nasıl ev sahibinin genel temizlik kabiliyetini ifade ediyorsa bir diğer evimiz olan eğitim yuvalarımızda da tuvalet ve lavabo temizliği de okulumuzun aynası gibidir. Bu manada tuvalet ve lavaboların temizlik ve hijyeni önem ve öncelik arz etmektedir. Yaptığımız iş ve çalışmalarda rutin uygulama kapasitesini aşmak gerekmektedir. Klasik bir kaymakam, klasik bir okul müdürü ve klasik bir öğretmenlik yapmaktan ziyade çocuklarımızın daha müreffeh bir ortamda yaşaması bakımından belli kalıpların dışına çıkarak gayretli bir çalışma temposu sergilemeliyiz. Hani derler ya eski köye yeni adet getirme diye. Ben tam aksini ifade ediyorum. Eğer, eğitimde çıtayı yükseltecek bir projeniz var ise, ya da eğitim ile istihdam olanaklarını harmanlayarak istihdam da iyileştirme sağlayacak bir projeniz var ise kısacası kamu yararına proje oluşturmak suretiyle ekonomik ya da sosyal kalkınmaya pozitif bir ivme kazandıracak uygulama söz konusu olur ise o eski köye yeni adetleri getirin. Güçlü Türkiye hedeflerine ulaşmak için, yeni bir idarecilik, yeni bir eğitimcilik ve optimum bakış açısı geliştirerek, gerek ülkemizin gerek ilçemizin gerekse ilimizin gelişmesi, kalkınması ve daha ileri hedeflere doğru yürümesi için teşvik edici ve yönlendirici bir faktör olalım” dedi.

Öğrenci servisi ve taşımacılığının denetimi üzerine de kısa bir değerlendirme yapan Kaymakam Yönden, çocuklarımızın ulaşımı ve servis işine de önem verdiğini belirterek, okul idarecilerimiz, jandarma ve emniyet güçlerimiz ile işbirliği sağlamak suretiyle öğrenci servislerinin denetiminin hassasiyetle yapılması gerektiğine ve bu doğrultuda yerinde incelemeler de yapacağını belirtti.

Bu haber 67 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
PAYAS’TA GÖVDE GÖSTERİSİYLE ADAY ADAYLIK BAŞVURUSU

PAYAS’TA GÖVDE GÖSTERİSİYLE ADAY ADAYLIK BAŞVURUSU

Payas’ın sevilen yüzü, güçlü ismi Recep Baysal’ın Saadet Partisi’ne Aday Adaylık başvurusu gövde gösterisi miting havasında gerçekleşti.

DEVAMI +
HATAY’DA İTTİFAK ARAYIŞI SÜRÜYOR

HATAY’DA İTTİFAK ARAYIŞI SÜRÜYOR

AK Parti-MHP ittifakının Hatay ayağının yakın süreç içerisinde açıklanması bekleniyor.

DEVAMI +
Büyükşehir’i kazanmak için tüm gücümüzle çalışacağız

Büyükşehir’i kazanmak için tüm gücümüzle çalışacağız

AK Parti Hatay İl teşkilatının Aralık ayı Genişletilmiş İl Danışma toplantısı yapıldı.

DEVAMI +
AK Parti Hatay Milletvekilinden TÜGVA Antakya’ya ziyaret

AK Parti Hatay Milletvekilinden TÜGVA Antakya’ya ziyaret

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy ÇELİK, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sara GÖK, AK Parti Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Sabriye GÜÇLÜ ve beraberindeki ekip, Tür..

DEVAMI +
AK Parti’de heyecan dorukta

AK Parti’de heyecan dorukta

AK Parti’nin Antakya Belediye Başkanı Adayının açıklamasını partililer ve vatandaşlar heyecanla bekleniliyor.

DEVAMI +
MHP’de başvuru süresi uzatıldı

MHP’de başvuru süresi uzatıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan aday adaylığı başvuru süresini uzattı.

DEVAMI +