04-04-2018 15:05:00

İskenderun’da unutulmaz bahar konseri

İskenderun’da unutulmaz bahar konseri

İskenderun Körfez Musiki Derneği’nin İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda verdiği Türk Sanat Müziği Konseri yoğun bir katılım ve coşku içinde geçti.


Konser başlangıcında bir selamlama konuşması yapan dernek başkanı Ali Haydar Demir özetle “Sayın Kaymakamım, sayın protokol mensupları, değerli Türk Sanat Müziği sevenlerimiz. Hepiniz konserimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sağ olun, var olun. Derneğimiz 2000 yılında kurulmuştur. 18 yılda pek çok konser verdik, bir birinden değerli TRT sanatçıları ile konserler icra ettik. Amacımız Türk Sanat Müziğini geniş çevrelere yaymak, gençlerimize tanıtmak ve sevdirmektir. Çalışmalarımız içinde eğitim faaliyetleri de var. Keman, ud, ve kanun dersleri verdik. Çalışmalarımız ilk günkü azim ve kararlıkla sürüyor. Sizlere bu akşam sunacağımız eserlerimizi beğeneceğinizi umuyoruz. Uzun bir süredir arkadaşlarımızı konsere hazırlanan başarılı koru şefimiz Sayın Mustafa Duran beyefendiye, değerli korumuza, solistlerimize ve saz arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlere güzel bir konser ve güzel bir akşam diliyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Ali Haydar Demir’in konuşması sonrası başlayan konserde 20’yi aşkın bir birinden güzel eser koro ve solistler tarafından başarılıyla seslendirildi. Müzik severler konser boyunca koru ve sanatçılara eşlik edip, güzel bir gece geçirmenin hazzını yaşadılar. Şef Mustafa Duran her zamanki başarılı performansıyla göz doldurup, dinleyici ve izleyicilerden alkış almasını bildi. Korunun, solistlerin, saz heyetinin şef Mustafa Duran ile uyumu beğeni topladı. Konser sonrası koruyu oluşturanlar ve bazı müzisyenler hatıra fotoğrafı çektirip, konseri anı fotoğraflarıyla noktaladılar.

 

Bu haber 259 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER MAGAZİN HABERLERİ
POSTA YAZARLARI HATAY’I KEŞFETTİ

POSTA YAZARLARI HATAY’I KEŞFETTİ

Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden biri olan Posta gazetesinin yazarları ‘Posta İle Kentler Zirvesi’ kapsamında medeniyetler kentini keşfetti.

DEVAMI +
HAGİAD AİLESİ YAZ PARTİSİ’NDE BULUŞTU

HAGİAD AİLESİ YAZ PARTİSİ’NDE BULUŞTU

Hatay iş dünyasının Genç İş İnsanları, HAGİAD Yaz Partisi’nde bir araya geldiler.

DEVAMI +
resim yok

FESTİVALİN İKİNCİ GÜNÜNDE YÜKSEK SADAKAT SAHNE ALDI

Samandağ Kalkındırma Derneği ve Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği’nin işbirliği, Samandağ Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve yerel spons..

DEVAMI +
Tuğba Özay Arsuz’a hayran kaldı

Tuğba Özay Arsuz’a hayran kaldı

Sanatçı Tuğba Özay bir konser programı için geldiği Hatay merkezdeki programının ardından Hatay’ımızın ve bölgenin en gözde turizm merkezlerinden olan Arsuz ilçemize bir ziyaret ge..

DEVAMI +
Faika&Mehmet Çifti evliliğe ilk adım attı

Faika&Mehmet Çifti evliliğe ilk adım attı

Hatay Asi Gazetesi muhabirlerinden Mehmet Bayrak, Şaşmaz Gazetesi çalışanlarından Faika Kaya ile nişanlanarak evliliğe ilk adım attılar.

DEVAMI +