04-04-2018 15:05:00

İskenderun’da unutulmaz bahar konseri

İskenderun’da unutulmaz bahar konseri

İskenderun Körfez Musiki Derneği’nin İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda verdiği Türk Sanat Müziği Konseri yoğun bir katılım ve coşku içinde geçti.


Konser başlangıcında bir selamlama konuşması yapan dernek başkanı Ali Haydar Demir özetle “Sayın Kaymakamım, sayın protokol mensupları, değerli Türk Sanat Müziği sevenlerimiz. Hepiniz konserimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sağ olun, var olun. Derneğimiz 2000 yılında kurulmuştur. 18 yılda pek çok konser verdik, bir birinden değerli TRT sanatçıları ile konserler icra ettik. Amacımız Türk Sanat Müziğini geniş çevrelere yaymak, gençlerimize tanıtmak ve sevdirmektir. Çalışmalarımız içinde eğitim faaliyetleri de var. Keman, ud, ve kanun dersleri verdik. Çalışmalarımız ilk günkü azim ve kararlıkla sürüyor. Sizlere bu akşam sunacağımız eserlerimizi beğeneceğinizi umuyoruz. Uzun bir süredir arkadaşlarımızı konsere hazırlanan başarılı koru şefimiz Sayın Mustafa Duran beyefendiye, değerli korumuza, solistlerimize ve saz arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlere güzel bir konser ve güzel bir akşam diliyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Ali Haydar Demir’in konuşması sonrası başlayan konserde 20’yi aşkın bir birinden güzel eser koro ve solistler tarafından başarılıyla seslendirildi. Müzik severler konser boyunca koru ve sanatçılara eşlik edip, güzel bir gece geçirmenin hazzını yaşadılar. Şef Mustafa Duran her zamanki başarılı performansıyla göz doldurup, dinleyici ve izleyicilerden alkış almasını bildi. Korunun, solistlerin, saz heyetinin şef Mustafa Duran ile uyumu beğeni topladı. Konser sonrası koruyu oluşturanlar ve bazı müzisyenler hatıra fotoğrafı çektirip, konseri anı fotoğraflarıyla noktaladılar.

 

Bu haber 309 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER MAGAZİN HABERLERİ
Çok Sesli Gençlik Korosu konser verecek

Çok Sesli Gençlik Korosu konser verecek

Antakyalı gitarist Yağmur Nafile’nin de olduğu “Gazi Üniversitesi Çok Sesli Gençlik Korosu” 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 16.00’da ODTÜ Devrim Stadyumunda konser verecekler...

DEVAMI +
İlkay Akkaya Hatay’a geliyor

İlkay Akkaya Hatay’a geliyor

Ünlü Sanatçı İlkay Akkaya, Haziran ayında Hatay’a geliyor.

DEVAMI +
MUTLULUĞA EVET!

MUTLULUĞA EVET!

Hatay basın camiasının güler yüzlü delikanlısı Mehmet Bayrak ile Faika Kaya nikâhlanarak bekârlığa veda ettiler.

DEVAMI +
resim yok

İSTANBULLU GELİNE YAYLADAĞI’NDA KINA

Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Finans ve Bankacılık Bölümü Öğretim Görevlisi Yasemin Dalkılıç, kına gecesini öğrencileri için Yayladağı’nda yaptı. ..

DEVAMI +
Geri geri koşarak şaşırtıyor

Geri geri koşarak şaşırtıyor

Çıkardığı ambulans sesiyle Hatay’da ünlenen “Ambulans Ali” lakaplı Ali Bozoğlan, şiddetli yağışa aldırış etmeden geri geri koşmayı sürdürüyor.

DEVAMI +
Arabaların arasında atletle geri geri koştu

Arabaların arasında atletle geri geri koştu

Hatay’da yaşayan ve çıkardığı ambulans sesiyle ünlenen “Ambulans Ali” lakaplı Ali Bozoğlan, şimdi de soğuk havada atletle geri geri koşarken görüntülendi.

DEVAMI +