08-11-2018 13:19:00

İstanbul Kitap Fuarı Cumartesi günü başlıyor

İstanbul Kitap Fuarı Cumartesi günü başlıyor

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği beraberinde hazırlanan 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecek.


Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen fuarda, dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve binlerce imza gününde yazarlar okurlarıyla buluşacak.

NEBİH NAFİLE OKURLARIYLA BULUŞACAK

Çocuklara; şiiri, türküyü, öyküyü sevdiren yazar Nebih Nafile, Koza Karaca Yayın Grubu standında kitaplarını imzalayacak.

Şiir kitaplarının yanı sıra yayınlanan beşinci kitabı “Bombili’nin Kedileri” çocuk öykü kitabı ile Koza Karaca Yayın Grubu standında imza günü etkinlikleri çerçevesinde yazar Nafile okurlarıyla buluşacak.

NAFİLE: İSTANBUL’DA YAŞAYAN DOSTLARIMIN DA BENİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞINI BİLİYORUM

Kültür Kentleri Birliği Platformu Hatay Başkanı Nebih Nafile yaptığı yazılı açıklamada; “21 Aralık 2012’de kaybettiğimiz Burhan Günel Ağabeyimle ilk olarak İstanbul kitap fuarına katılmıştım. Bu nedenle İstanbul Kitap Fuarı benim için özel bir anlam taşır. Kitap fuarlarının, halkın kitap okuma bilincinin çoğalmasında büyük katkıları var. Yazar-okur buluşmaları çok önemli. Yeni yayınlanan kitapları daha uygun fiyata alabilme imkânı sağlıyor. Sürekli değişen ve gelişen dünyada yazarların birbirleriyle tanışması, dostlukları geliştirmesi gibi birçok faydası var. Öğretmen; zihnine olduğu kadar yüreğine de dokunmalı çocuğunun. Yazılan şiir, hikâye, roman okuyucunun zihnine dokunuyorsa o yazar, öğretmen mutlaka yaşar. Kitap fuarlarında bu imkânınız oluyor. Okuyucunun yüreğine de dokunabiliyorsunuz. Kitap imzalarken yapılan kısa sohbet, ufacık bir gülümseme, çekilen fotoğraf çok büyük anılara vesile olabiliyor. Bu yüzden kitap fuarlarını önemsiyorum. Koza Karaca Yayın yöneticisi Dr. Özgün Karaca’nın yayına hazırlık sürecinde katkıda bulunduğu Bombili’nin Kedileri özel olarak ressam Gül Oralı tarafından resimlendirilmişti ve ilk olarak 2.Hatay kitap fuarında okurlarıyla buluşmuştu. İstanbul’da yaşayan dostlarımın da beni yalnız bırakmayacağını biliyorum” dedi.

Yazar Nebih Nafile, 17 Kasım 2018 Cumartesi günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi 6.salon 6502 numaralı stantta saat 12.00-16.00 arası okurlarıyla buluşacak ve kitaplarını imzalayacak.

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Mustafa Kemal Atatürk, fuarın açılış günü olan 10 Kasım 2018 Cumartesi günü düzenlenecek etkinliklerle TÜYAP’ta anılacak.  

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” ana teması ile fuarın onur yazarı Selim İleri olacak. Cuma ZEYBEK

Bu haber 115 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
BAŞKAN SAVAŞ, “SAĞLIĞIMIZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN HİZMET EDİYORUZ”

BAŞKAN SAVAŞ, “SAĞLIĞIMIZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN HİZMET EDİYORUZ”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), “Sağlıklı Yaşam ve Temiz Çevre” anlayışıyla Hatay’a kazandırdığı 9 yeni atık su arıtma tesisinden bir..

DEVAMI +
Gençlerimizi daha donanımlı bir şekilde yetiştirmeliyiz

Gençlerimizi daha donanımlı bir şekilde yetiştirmeliyiz

Eğitime Destek Platformu (EDP) İstişare toplantısı Antakya’da yapıldı.

DEVAMI +
Fidanlar dağıtıldı

Fidanlar dağıtıldı

21 Mart Nevruz Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Hatay’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

DEVAMI +
KÜNEFE TİRYAKİSİ!

KÜNEFE TİRYAKİSİ!

Lokantaya konan kumru künefeyi görünce dayanamadı.

DEVAMI +
ZORDUR KADIN OLMAK

ZORDUR KADIN OLMAK

Hatay İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla organize edilen “Serbest Kürsü” etkinliği düzenlendi.

DEVAMI +
Otomobilden çıkan alevler geceyi aydınlattı

Otomobilden çıkan alevler geceyi aydınlattı

Antakya’da, gece saatlerinde seyir halinde olan bir araçta yangın çıktı. Kısa sürede alev topuna dönen aracın sürücüsünün atlayarak kurtulduğu öğrenildi.

DEVAMI +