08-11-2018 13:19:00

İstanbul Kitap Fuarı Cumartesi günü başlıyor

İstanbul Kitap Fuarı Cumartesi günü başlıyor

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği beraberinde hazırlanan 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecek.


Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen fuarda, dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve binlerce imza gününde yazarlar okurlarıyla buluşacak.

NEBİH NAFİLE OKURLARIYLA BULUŞACAK

Çocuklara; şiiri, türküyü, öyküyü sevdiren yazar Nebih Nafile, Koza Karaca Yayın Grubu standında kitaplarını imzalayacak.

Şiir kitaplarının yanı sıra yayınlanan beşinci kitabı “Bombili’nin Kedileri” çocuk öykü kitabı ile Koza Karaca Yayın Grubu standında imza günü etkinlikleri çerçevesinde yazar Nafile okurlarıyla buluşacak.

NAFİLE: İSTANBUL’DA YAŞAYAN DOSTLARIMIN DA BENİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞINI BİLİYORUM

Kültür Kentleri Birliği Platformu Hatay Başkanı Nebih Nafile yaptığı yazılı açıklamada; “21 Aralık 2012’de kaybettiğimiz Burhan Günel Ağabeyimle ilk olarak İstanbul kitap fuarına katılmıştım. Bu nedenle İstanbul Kitap Fuarı benim için özel bir anlam taşır. Kitap fuarlarının, halkın kitap okuma bilincinin çoğalmasında büyük katkıları var. Yazar-okur buluşmaları çok önemli. Yeni yayınlanan kitapları daha uygun fiyata alabilme imkânı sağlıyor. Sürekli değişen ve gelişen dünyada yazarların birbirleriyle tanışması, dostlukları geliştirmesi gibi birçok faydası var. Öğretmen; zihnine olduğu kadar yüreğine de dokunmalı çocuğunun. Yazılan şiir, hikâye, roman okuyucunun zihnine dokunuyorsa o yazar, öğretmen mutlaka yaşar. Kitap fuarlarında bu imkânınız oluyor. Okuyucunun yüreğine de dokunabiliyorsunuz. Kitap imzalarken yapılan kısa sohbet, ufacık bir gülümseme, çekilen fotoğraf çok büyük anılara vesile olabiliyor. Bu yüzden kitap fuarlarını önemsiyorum. Koza Karaca Yayın yöneticisi Dr. Özgün Karaca’nın yayına hazırlık sürecinde katkıda bulunduğu Bombili’nin Kedileri özel olarak ressam Gül Oralı tarafından resimlendirilmişti ve ilk olarak 2.Hatay kitap fuarında okurlarıyla buluşmuştu. İstanbul’da yaşayan dostlarımın da beni yalnız bırakmayacağını biliyorum” dedi.

Yazar Nebih Nafile, 17 Kasım 2018 Cumartesi günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi 6.salon 6502 numaralı stantta saat 12.00-16.00 arası okurlarıyla buluşacak ve kitaplarını imzalayacak.

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Mustafa Kemal Atatürk, fuarın açılış günü olan 10 Kasım 2018 Cumartesi günü düzenlenecek etkinliklerle TÜYAP’ta anılacak.  

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” ana teması ile fuarın onur yazarı Selim İleri olacak. Cuma ZEYBEK

Bu haber 42 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
HAŞERE İLE MÜCADELENİN YENİ ADRESİ PAYAS

HAŞERE İLE MÜCADELENİN YENİ ADRESİ PAYAS

Temiz ve sağlıklı kent yaratma arzusuyla tüm birimleriyle hizmet üreten Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), bu konuda yürüttüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. ..

DEVAMI +
SAĞLIKLI YAŞAM VE GELECEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

SAĞLIKLI YAŞAM VE GELECEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı(JICA) ve İller Bankası heyeti, JICA’dan finanse edilerek yapıla..

DEVAMI +
Fuat Künefeci toprağa verildi

Fuat Künefeci toprağa verildi

Defne Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Künefeci’nin babası Fuat Künefeci Hakk'ın rahmetine kavuştu.

DEVAMI +
HIZINA YETİŞEN YOK!  LOKMA'DA ÇIĞIR AÇTI

HIZINA YETİŞEN YOK! LOKMA'DA ÇIĞIR AÇTI

Lokma Ustası Kenan Düzay: “İddialıyım Lokma Tatlısını benden hızlı yapacak birini tanımıyorum”

DEVAMI +
HATMEK EĞİTMENLERİNDEN ATATÜRK’Ü ANMA RESİM VE RÖLYEF SERGİSİ

HATMEK EĞİTMENLERİNDEN ATATÜRK’Ü ANMA RESİM VE RÖLYEF SERGİSİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Mesleki Eğitim Kursları (HATMEK) kurslarında görev yapan resim kursu eğitmen..

DEVAMI +
Asi nehrindeki sümbüller temizlensin

Asi nehrindeki sümbüller temizlensin

Asi nehrini kaplayan su sümbüllerinin temizlenmesi isteniliyor.

DEVAMI +