12-02-2018 17:59:00

İSTE Kütüphanesi “Teknoversite Vizyonu” ile gelişiyor

İSTE Kütüphanesi “Teknoversite Vizyonu” ile gelişiyor

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Kütüphanesi, yeni hayata geçirdiği yazılım, donanım ve modern sistemlerle, başta öğrenciler olmak üzere tüm kullanıcılara bilgiye erişimde büyük kolaylıklar sağlıyor.


İSTE Kütüphanesi, Teknoversite vizyonunun gerektirdiği biçimde; her geçen gün hem teknolojik hem de kaynak açısından giderek güçleniyor. Kullanıcıların kütüphane hizmetlerinden daha etkin yararlanabilmesi için teknolojiden ve teknolojik cihazlardan faydalanılıyor.

Bu kapsamda, engelli öğrencilerin de rahatlıkla kullanabileceği ‘Otomatik Ödünç/İade Makinası’ ile ‘Katalog Tarama Makinası’ devreye alındı. Katalog Tarama Makinası, Kütüphane’de bulunan kitapların mevcut durumu (rafta/rafta değil, ne zaman iade edilecek vb.) hakkında güncel bilgiler sunarak, kullanıcılara zaman kazandırıyor. Otomatik Ödünç/İade Makinası ise özellikle Kütüphane’nin yoğun olduğu saatlerde ve mesai saatleri dışında, kullanıcıların istedikleri kitapları daha kolay alabilmelerini ve bırakabilmelerini sağlıyor. Öğrenciler, tüm işlemlerini kartlarını ilgili cihazlara okutarak kolaylıkla kendi kendilerine yapabiliyor. Kütüphane içerisinde bulunan kaynaklara, kullanılan Açık Erişim Sistemi ile diğer üniversitelerin öğrencileri de ulaşabiliyor. Kullanıcıların kütüphaneyi daha etkin kullanabilmeleri için ayrıca bir mobil uygulama kullanılıyor.

Koleksiyonunu da her geçen gün zenginleştiren İSTE Kütüphanesi’nde bulunan Çalışma Salonu’nda öğrencilerin kütüphane kaynaklarını sessiz ve rahat bir ortamda inceleme imkânı sunuluyor. İSTE Kütüphanesi ile ilgili daha geniş bilgiye http://kutuphane.iste.edu.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

 

Bu haber 185 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
‘Ağaç Yaşken Eğilir’ Eğitimi

‘Ağaç Yaşken Eğilir’ Eğitimi

Antakya Çevre Koruma Derneği “Ağaç Yaşken Eğilir” şiarıyla öğrencilere çevre eğitimi vermeye devam ediyor.

DEVAMI +
MKÜ’ye, YÖK’ten üstün başarı ödülü

MKÜ’ye, YÖK’ten üstün başarı ödülü

Üniversitelerdeki bilimsel araştırma ile gerçekleştirilen çalışmaları, projeleri, tezleri ve topluma hizmet faaliyetlerini teşvik etmek amacıyla Yükseköğretim Kurulu tarafından ver..

DEVAMI +
HBB’DEN EĞİTİMDE KALİTELİ HİZMET

HBB’DEN EĞİTİMDE KALİTELİ HİZMET

HBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı ve Çukurova Belediyeler Birliği işbirliği ile ‘İnovasyon Kavramı ve Uygulamalarının Yönetimi’ konulu eğitim, 4 Ekim Perşembe günü ..

DEVAMI +
‘BOSNA HERSEK’ PANELİ GERÇEKLEŞTİ

‘BOSNA HERSEK’ PANELİ GERÇEKLEŞTİ

İSTE’li Akademisyenler Bosna Hersek’te Teknoloji İle Kaynak Sorunlarına Çözüm Önerilerini Sundular.

DEVAMI +
Müdür Gülistan’dan okullara ziyaret

Müdür Gülistan’dan okullara ziyaret

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Koçören Mahallesinde bulunan Naciye Tınaztepe İlkokulu/Ortaokulu ve Cemalettin Tınaztepe İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek incelemele..

DEVAMI +
Karahan’dan Mardinli’ye hayırlı olsun ziyareti

Karahan’dan Mardinli’ye hayırlı olsun ziyareti

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Antakya İlçe Kaymakamı olarak atanan Orhan Mardinli’yi makamında ziyaret etti.

DEVAMI +