12-02-2018 17:59:00

İSTE Kütüphanesi “Teknoversite Vizyonu” ile gelişiyor

İSTE Kütüphanesi “Teknoversite Vizyonu” ile gelişiyor

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Kütüphanesi, yeni hayata geçirdiği yazılım, donanım ve modern sistemlerle, başta öğrenciler olmak üzere tüm kullanıcılara bilgiye erişimde büyük kolaylıklar sağlıyor.


İSTE Kütüphanesi, Teknoversite vizyonunun gerektirdiği biçimde; her geçen gün hem teknolojik hem de kaynak açısından giderek güçleniyor. Kullanıcıların kütüphane hizmetlerinden daha etkin yararlanabilmesi için teknolojiden ve teknolojik cihazlardan faydalanılıyor.

Bu kapsamda, engelli öğrencilerin de rahatlıkla kullanabileceği ‘Otomatik Ödünç/İade Makinası’ ile ‘Katalog Tarama Makinası’ devreye alındı. Katalog Tarama Makinası, Kütüphane’de bulunan kitapların mevcut durumu (rafta/rafta değil, ne zaman iade edilecek vb.) hakkında güncel bilgiler sunarak, kullanıcılara zaman kazandırıyor. Otomatik Ödünç/İade Makinası ise özellikle Kütüphane’nin yoğun olduğu saatlerde ve mesai saatleri dışında, kullanıcıların istedikleri kitapları daha kolay alabilmelerini ve bırakabilmelerini sağlıyor. Öğrenciler, tüm işlemlerini kartlarını ilgili cihazlara okutarak kolaylıkla kendi kendilerine yapabiliyor. Kütüphane içerisinde bulunan kaynaklara, kullanılan Açık Erişim Sistemi ile diğer üniversitelerin öğrencileri de ulaşabiliyor. Kullanıcıların kütüphaneyi daha etkin kullanabilmeleri için ayrıca bir mobil uygulama kullanılıyor.

Koleksiyonunu da her geçen gün zenginleştiren İSTE Kütüphanesi’nde bulunan Çalışma Salonu’nda öğrencilerin kütüphane kaynaklarını sessiz ve rahat bir ortamda inceleme imkânı sunuluyor. İSTE Kütüphanesi ile ilgili daha geniş bilgiye http://kutuphane.iste.edu.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

 

Bu haber 128 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
HAFIZ NEZAHAT UÇUM ÖDÜLLENDİRİLDİ

HAFIZ NEZAHAT UÇUM ÖDÜLLENDİRİLDİ

Antakya İlçesi Yavuz Selim Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursunda Kur’an-ı Kerim’i 6 aylık bir zaman süresi içerisinde ezberleyen ve büyük bir başarıya imza atarak hafız olan Nezahat ..

DEVAMI +
resim yok

OKULUMUZU İSTİYORUZ!

Depreme dayanaksız olduğu gerekçesiyle 2017 Mayıs ayında yıkılan Antakya İstiklal İlkokulu’nun durumu ne olacağı merak ediliyor.

DEVAMI +
İSTE’Lİ ÖĞRENCİLER SAHADA

İSTE’Lİ ÖĞRENCİLER SAHADA

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü Öğrencileri, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyam..

DEVAMI +
YENİLEŞİM, TRIZ GELİR VIZ GİDER!

YENİLEŞİM, TRIZ GELİR VIZ GİDER!

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) teknoloji yoğunluklu konferansları hız kesmeden devam ediyor. Sistematik inovasyonun en önemli metodu olan TRIZ, İSTE’nin gündemindeydi. ..

DEVAMI +
GÖREVDE YÜKSELME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

GÖREVDE YÜKSELME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Hatay Valiliği, kurumlarda yapılan görevde yükselme sınav sonuçlarını açıkladı

DEVAMI +
HEM yılsonu sergisi açıldı

HEM yılsonu sergisi açıldı

Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Halk Eğitim Merkezi (HEM) Kurslarının yılsonu sergisinin açılışını yaptı.

DEVAMI +