23-01-2018 17:51:00

İTSO YÖNETİMİNDEN İNCELEME

İTSO YÖNETİMİNDEN İNCELEME

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Güven Makina Sanayi Tesislerine nezaket ziyaretinde bulundular.


İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ve İTSO yönetim kurulu üyesi Gassan Kuran, Güven Makina Tesislerini ziyaret ederek,  Güven Makine yönetim kurulu başkanı Cemil Kirmit, Genel müdür yardımcısı Metin Kirmit ve İmalat müdürü Mehmet Kirmit ile görüşerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

4 Kıta ve 52 ülkeye ihracat yapan Güven Makina Tesislerinde Slobaz, Damper, Transmikser, Treyler başta olmak üzere her türlü tanker imalatı yaptıklarını belirten Güven Makina Sanayi yönetim kurulu Başkanı Cemil Kirmit; “1977 yılında İskenderun’da küçük bir sanayi sitesinde işimi kurduktan sonra uzun yıllar bu sektörde mücadele ettim. Şu an İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde çocuklarım ve ekibim ile birlikte 4 kıta ve 52 ülkeye her türlü tanker ihracatı yapmaktayız. Türkiye’nin önde gelen treyler üreticisi olma vizyonumuzu daha ileriye götürerek sanayimizi uluslararası alanda ilk sıralarda yer almaktan onur duymaktayız. Üretmiş olduğumuz Slobaz, Küvet Damper, Damperli Slobaz, Ağır tonajlı araçlar başta olmak üzere araç üstü imalatlarda da sektörde yüzde 50 Pazar payına ulaştık. Üretimin yanı sıra istihdama, bölge ve ülke ekonomisine de kaktı vermenin onurunu yaşıyoruz” dedi. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, Kirmit ailesinin İskenderun’a ayrı bir değer kattığını belirterek; “Bölge ekonomimiz için yapmış olduğunuz çalışmalar gerçekten takdire şayandır. Bu gün burada imalathaneyi gezdik ve üretimi yerinde gördük. Her gün bir tankerin bitirildiğini, bu sayının ise talep halinde arttığını ifade ettiniz. Bölgemiz Uluslararası nakliye, inşaat ve hizmet sektörü bakımından önemli bir potansiyele sahip. Sizler de, bu taleplerin karşılanması yönünde yapmış olduğunuz bu yatırımlarla gerek ekonomimize, gerekse bölge insanımıza iş aş ve istihdam sağlamaktasınız. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.” dedi. Güven Makine Sanayi yönetim kurulu Başkanı Cemil Kirmit, yatırım için yer sıkıntısı çektiklerini belirterek, yer bulunması halinde önümüzdeki yıllarda daha geniş ve daha büyük tesislerde yatırım yapmak istediklerini de ifade ederek, yer konusunda yetkililerden taleplerinin olduğunu vurguladı. 

Bu haber 297 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
Teknoloji olmadan yaşayamayız

Teknoloji olmadan yaşayamayız

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ve Hatay Kent Konseyi işbirliği ile düzenlediği ‘Teknoloji Bağımlılığı’ adlı panel düzenlendi.

DEVAMI +
Sosyal medya kullanımı ele alındı

Sosyal medya kullanımı ele alındı

Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Murat Dağıtmaç, gençlerin sosyal medyaya kendilerini kaptırmamalarını, etkilenen değil etkileyen olmalarını istedi.

DEVAMI +
Lise öğrencileri, gözlüğe monte edilen

Lise öğrencileri, gözlüğe monte edilen "mouse" geliştirdi

Hassalı liseli öğrencileri, fiziksel engellilerin bilgisayar kullanımını kolaylaştırmak amacıyla gözlüğe monteli baş hareketleriyle kullanılabilen "engelsiz mouse" yaptı ..

DEVAMI +
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Siber Güvenilir Hatay Zirvesi’ gerçekleştirildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Siber Güvenilir Hatay Zirvesi’ gerçekleş..

Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kongre Merkezi’nde salonundaki zirveye Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bazı daire müdürleri ve lise öğrenciler..

DEVAMI +
MOBİL ŞEBEKE, WİFİ ŞEBEKESİNE GÖRE DAHA HIZLI

MOBİL ŞEBEKE, WİFİ ŞEBEKESİNE GÖRE DAHA HIZLI

Küresel ölçekte 8 milyona yakın cihaz ve 63 milyonu aşkın ölçümle ile oluşturulan araştırmaya göre, Türkiye’de 9,6 Mbps olan wifi indirme hızının mobil veride 16,9 Mbps’ye kadar çı..

DEVAMI +
YAĞIŞLARLA OLUŞAN TIKANMALAR TEMİZLENİYOR

YAĞIŞLARLA OLUŞAN TIKANMALAR TEMİZLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) ekipleri, yağmur yağışları ile tıkanma yaşanan noktalarda temizlik çalışması yapıldığını ve su birikin..

DEVAMI +