12-07-2018 12:05:00

Kalite Yönetim Sistemi toplantısı yapıldı

Kalite Yönetim Sistemi toplantısı yapıldı

Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kamuoyuna verilen hizmet kalitesinin değerlendirildiği ‘Kalite Yönetim Sistemi’ toplantısı yapıldı.


Antakya Narin Otel toplantıya Hatay İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, Türk Standartları Enstitüsü Heyeti, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, kalite yönetim sistemi sorumluları ve hizmet veren teknik personelleri katıldı

ÇOLAKOĞLU: KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ'NİN UYGULANMASI OLMAZSA OLMAZ BİR ŞART OLMUŞTUR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu,"Günümüz koşullarında bilgi, teknoloji ve iletişim alanında yaşanan büyük gelişmeler toplumları kıyasıya bir rekabete ve her geçen gün yeni gelişmelerin yaşandığı ekonomik bir yarış içerisine sürüklemektedir” dedi.

Dünyanın küreselleşmesi, rekabetin kapsam ve sınırlarını genişletmiş, yarışa katılanların sayısı giderek arttığını belirten Çolakoğlu, “Üstelik bu yarışa katılanlar her geçen gün daha üstün nitelikli olmaktadır. Hizmet alanlar artık daha bilinçli, daha bilgili hale gelmiş ve beklentileri en üst seviyeye ulaşmıştır. Artık hizmet alanların beklentilerini karşılamak yeterli olmamakta, beklentilerinin de ötesine geçmek gerekmektedir. Değişim hızı artmış, özellikle teknoloji alanında yaşanan gelişmeler önceden hayal bile edilemeyen uygulamaları mümkün kılmıştır. Artık değişime ve değişim hızına ayak uyduramayan kuruluşların ayakta kalabilmesi çok zordur. İşletmelerin ayakta kalabilmeleri ancak tüm sektörlerde müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun mal üretiminin veya hizmetin sağlanmasıyla gerçekleşebilecektir. Bu sebeple, kuruluşlarda, verilen hizmetlerin tüm aşamaları kapsayan ve sürekli iyileşmeyi hedefleyen Kalite Yönetim Sistemi'nin uygulanması olmazsa olmaz bir şart olmuştur." dedi.

Çolakoğlu’nun konuşmasının ardından Kalite Yönetim Sistemi Sorumlusu personelleri ve (TSE) Türk Standartları Enstitüsü ekibi ile birlikte tüm personeline bilgilendirme eğitim toplantısı yapıldı.

Cuma ZEYBEK

 

oku

Bu haber 54 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Diksiyon Eğitimi Ekim’de gerçekleşecek

Diksiyon Eğitimi Ekim’de gerçekleşecek

Antakya Ticaret Borsası ve Antakya Rotary Kulübü yetişkinler için Diksiyon Eğitimi içerikli hizmet projesiyle tekrar bir araya geldiler.

DEVAMI +
Kur’an kursu öğreticilerine seminer verildi

Kur’an kursu öğreticilerine seminer verildi

Hatay İl Müftülüğü tarafından, 4-6 Yaş grubu Kur’an Kursu eğitimlerinin etkinlik ve verimliliğini artırmak, bu alanda görev yapan öğreticilerin alana yönelik formasyon bilgilerini ..

DEVAMI +
Genç sağlık gönüllüleri bilgilendirildi

Genç sağlık gönüllüleri bilgilendirildi

Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Projesi (GGSL) kapsamında “Sağlıklı Hayat Merkezinde” görev yapan Aile Danışmanı ve Gençlik Çalışanı Cihan Eryılmaz yönetiminde “Genç Sağlık Gönüllüle..

DEVAMI +
Yatay Geçiş yapanlar belli oldu

Yatay Geçiş yapanlar belli oldu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde farklı bölümlere başka üniversitelerden yatay geçiş yapmak isteyenler arasında oluşan 4 kişilik boşluk yedeklerden çağrılan isimlerle doldurulu..

DEVAMI +
Kültür’de İlk Ders Zili Çaldı

Kültür’de İlk Ders Zili Çaldı

Şehrimizde verdiği başarılı eğitim öğretimi ile marka okulların başında yer alan Kültür Temel Lisesi’nin Antakya ve Samandağ şubelerinde yeni eğitim öğretim yılına ilk ders ziliyle..

DEVAMI +
Akılcı Antibiyotik Kullanımı eğitimi verildi

Akılcı Antibiyotik Kullanımı eğitimi verildi

Aile hekimlerine yönelik olarak Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Farmakovijilans eğitimi verildi.

DEVAMI +