12-07-2018 12:05:00

Kalite Yönetim Sistemi toplantısı yapıldı

Kalite Yönetim Sistemi toplantısı yapıldı

Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kamuoyuna verilen hizmet kalitesinin değerlendirildiği ‘Kalite Yönetim Sistemi’ toplantısı yapıldı.


Antakya Narin Otel toplantıya Hatay İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, Türk Standartları Enstitüsü Heyeti, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, kalite yönetim sistemi sorumluları ve hizmet veren teknik personelleri katıldı

ÇOLAKOĞLU: KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ'NİN UYGULANMASI OLMAZSA OLMAZ BİR ŞART OLMUŞTUR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu,"Günümüz koşullarında bilgi, teknoloji ve iletişim alanında yaşanan büyük gelişmeler toplumları kıyasıya bir rekabete ve her geçen gün yeni gelişmelerin yaşandığı ekonomik bir yarış içerisine sürüklemektedir” dedi.

Dünyanın küreselleşmesi, rekabetin kapsam ve sınırlarını genişletmiş, yarışa katılanların sayısı giderek arttığını belirten Çolakoğlu, “Üstelik bu yarışa katılanlar her geçen gün daha üstün nitelikli olmaktadır. Hizmet alanlar artık daha bilinçli, daha bilgili hale gelmiş ve beklentileri en üst seviyeye ulaşmıştır. Artık hizmet alanların beklentilerini karşılamak yeterli olmamakta, beklentilerinin de ötesine geçmek gerekmektedir. Değişim hızı artmış, özellikle teknoloji alanında yaşanan gelişmeler önceden hayal bile edilemeyen uygulamaları mümkün kılmıştır. Artık değişime ve değişim hızına ayak uyduramayan kuruluşların ayakta kalabilmesi çok zordur. İşletmelerin ayakta kalabilmeleri ancak tüm sektörlerde müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun mal üretiminin veya hizmetin sağlanmasıyla gerçekleşebilecektir. Bu sebeple, kuruluşlarda, verilen hizmetlerin tüm aşamaları kapsayan ve sürekli iyileşmeyi hedefleyen Kalite Yönetim Sistemi'nin uygulanması olmazsa olmaz bir şart olmuştur." dedi.

Çolakoğlu’nun konuşmasının ardından Kalite Yönetim Sistemi Sorumlusu personelleri ve (TSE) Türk Standartları Enstitüsü ekibi ile birlikte tüm personeline bilgilendirme eğitim toplantısı yapıldı.

Cuma ZEYBEK

 

oku

Bu haber 33 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Altınözü ilçesinde YKS sınavında ilçe genelinde ilk 3’e giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.

DEVAMI +
Öğrenciler gururlandıran başarı!

Öğrenciler gururlandıran başarı!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı öğrencilerinden oluşan takım, MARS Logistics ana sponsorluğunda Lojistik Derneği (LODER) taraf..

DEVAMI +
Staj Eğitim döneminin son toplantısı yapıldı

Staj Eğitim döneminin son toplantısı yapıldı

Staj Eğitim Döneminin son toplantısı Antakya Adliyesinde yapıldı.

DEVAMI +
Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Antakya’nın önde gelen özel eğitim kurumlarından Sınav Koleji Okulları yeni binası Çarşamba günü açılıyor.

DEVAMI +
Çocuklar uçakları uçurdu

Çocuklar uçakları uçurdu

SODES 2017 programı kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait “Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor” Projesi kapsamındaki Model Uçak Kursu..

DEVAMI +
Derslik sayısının artırılması çalışmalarına hız verdik

Derslik sayısının artırılması çalışmalarına hız verdik

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya ilçesi Serinyol, Güzelburç, ve Kisecik Mahallelerinde yapımı devam eden okulların inşaatlarını gezerek incelemelerde bulundu.

DEVAMI +