11-03-2019 07:05:00

Kan bağışı ilgi gördü

Kan bağışı ilgi gördü

Kutup Yıldızı Derneği ile Hatay Kızılay Şubesi işbirliği ve Hatay Genç Fenerbahçeliler Derneği destekleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kan bağışı kampanyasına düzenlendi.


Kızılay Hatay Şubesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar ilgi gösterdi.

OTUZBİR: GENÇLERİMİZE VE BAĞIŞÇILARIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Kutup Yıldızı Dernek Başkanı Faruk Necip Otuzbir, Kan bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla Kızılay, Genç Fenerbahçeliler Derneği ile  kan bağış kampanyası düzenlediklerini söyledi.

Kan bağışı zorunlu bir şey olmasa da vatandaşlık görevi ve insan sağlığı açısından çok önem arz etmekte olduğuna dikkat çeken Otuzbir, “Kan bağışı toplumsal bir sorumluluktur. Gönüllülük esasına bağlı olarak, kan bağışında bulunan çalışanlarımızın bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Toplumumuzun da kan bağışı konusunda duyarlılık bekliyoruz.

Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, kan bağışı düzenlenmesinde emeği geçen Gençlerimize ve bağışçılarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

ÖZBAKIŞ: HER AY BİR KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLEMEK

Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş.Kudret Özbakış, Kan bağışının halkımız arasında bir alışkanlık haline getirmek ve Yönetim olarak ülkemizin ihtiyacı olan 2 milyon 700 bin ünite kanın karşılanabilmesi için bu gibi kampanyaların düzenli olarak gerçekleştirmek istiyoruz” dedi

Amacımız her ay bir kan bağışı kampanyası düzenlemek olduğunu ifade eden Özbakış, “Bu tip kampanyalar sayesinde  gönüllü bağışçılarımızın sayısı artıyor, inşallah gün geçtikçe bu oran daha da artacak. Bu anlamlı günde böyle bir etkinliğin düzenlenmesi bizler için ayrı bir anlam kazanmaktadır” dedi.

Özbakış, "Kadınlar doğurur, büyütür insan canının kıymetini bilir ve dünyayı devam ettirirler. Bu anlamlı günde kampanyamıza katılan tüm kadınlarımızın  8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar. Bizlere destek olan Genç Fenerbahçeliler Derneği üyelerine, Kutup Yıldızı Derneği Yönetimine ve  bağışta bulunan tüm gönüllülerimize çok teşekkür ederim” dedi.

Cuma ZEYBEK

 

oku

 

 

Bu haber 120 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Lösemili Çocuklar Vakfı Lösemili çocukların Ailelerine verdiği iftar yemeğinde, gönüllerince eğlendiler.

DEVAMI +
Personel Alımında Mülakat Kabul Edilemez

Personel Alımında Mülakat Kabul Edilemez

Türk Sağlık Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin Sağlık Bakanlığının personel alımında mülakat kıstası getirileceği hakkındaki habere tepki gösterdi.

DEVAMI +
Günde ortama 2-2,5 litre su için

Günde ortama 2-2,5 litre su için

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Ramazan ayında sıvı ihtiyacını karşılamak için günde ortalama en az 2-2,5 litre (12-14 su bardağı) su içmeye özen göstermesi istedi...

DEVAMI +
Hemşireler, her daim sağlık hizmetlerinin mihenk taşıdır

Hemşireler, her daim sağlık hizmetlerinin mihenk taşıdır

Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, Hemşirelerin, her daim sağlık hizmetlerinin mihenk taşı olduğunu söyledi.

DEVAMI +
Talasemi önlenebilen bir hastalıktır

Talasemi önlenebilen bir hastalıktır

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Hemoglobinopati Tanı Kontrol ve Eğitim Merkezi tarafından “Dünya Talasemi Günü” etkinlikleri kapsamında talasemi farkındalığı oluşturmak ve halkımızın bil..

DEVAMI +
Sağlıklı yemekler tercih edin

Sağlıklı yemekler tercih edin

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Ramazan ayında sağlık yemekler tercih edilmesi konusunda vatandaşları uyardı.

DEVAMI +