17-05-2018 10:34:00

KUDÜS MÜSLÜMANIN ONURUDUR

KUDÜS MÜSLÜMANIN ONURUDUR

Türkiye Gençlik Vakfı Antakya İl Temsilciliği tarafından İsrail’in Kudüs’te yaptığı insanlık dışı olaylar nedeniyle basın açıklaması düzenlendi.


Antakya Vali Ürgen Parkında AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Eğitim-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayraktar’ın destek verdiği basın açıklamasında konuşan Türkiye Gençlik Vakfı Antakya İlçe Temsilci Ömer Bilgin,Tarihi vahşetle, zulümle ve insanlık suçlarıyla dolu olan ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyarak uluslararası hukukun en temel ilkelerini çiğnemiş, hukuk tanımaz yüzünü bir kere daha net bir biçimde gözler önüne serdiğini söyledi. Yapılan tüm çağrılara ve uyarılara kulağını tıkayarak hakkın ve hakikatin karşısında olduğunu dünyaya adeta ilan ettiğini belirten Bilgin,  “BM kararlarına aykırı bir şekilde yaptığı bu uygulamanın kabul edilebilirliği asla mümkün değildir. Her fırsatta açıkça teröre destek veren ABD’nin bu tutumundan cesaret alan İsrail, Müslüman dünyanın sinir uçlarına dokunan bu karar karşısında susmayan ve barışçıl bir şekilde bu kararı protesto eden Filistin halkına her zaman olduğu gibi yine zulmü, yine ölümü ve yine vahşiliği reva görmüştür. Terörist İsrail askerleri sivil halkın üzerine hedef gözeterek ateş açmak suretiyle onlarca Müslümanı şehit etmiş binlercesini de yaralamıştır.

Artık bir terör devleti olduğunu tartışmaya gerek kalmayacak bir şekilde ortaya koyan İsrail kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü öldürme, yok etme ve hayat hakkı tanımama politikasıyla kabaran suç dosyasına bir yenisini daha eklemiştir. Yıllarca Filistin sorunu olarak adlandırılan bu meselenin gerçekte bir İsrail sorunu olduğu, İsrail’in işgalci tutumu olduğu apaçık ortadadır. Utanç duvarları örerek, yeni yerleşim yerleri inşa ederek tüm kışkırtıcılığına devam etmektedir.  Ancak bu seferki tüm provokasyonların ötesinde İslam dünyasına açıkça ilan edilen bir savaş, fitili ateşleyen çılgınca bir girişimdir. Tarih terör devleti İsrail’in ve onun terörizminin en büyük destekçisi olan ABD’nin yaptığı bu alçaklığı hiçbir zaman unutmayacaktır” dedi.

SESSİZ KALMAYACAĞIZ

İslam’ın ilk kıblesi, Allah Resulü’nün kutlu yolculuğunun başlangıç yeri olan ve çevresi mübarek kılınmış Mescid-i Aksa’nın şerefine ve izzetine dokunmak şöyle dursun, İsrail’in bunu aklından bile geçirmesi biz onurlu Müslümanların asla kabul edebileceği, sineye çekebileceği, karşısında sessiz kalabileceği bir durum olmadığını ifade eden Bilgin, “Bu şekilde bir çılgınlığa girişen aklını yitirmişlere tarih sayfalarını kısaca gözden geçirip akıbetlerinin ne olduğuna bakmalarını tavsiye ediyoruz. Hiçbir dönemde zulme rıza göstermemiş, haksızlığa boyun eğmemiş, zilleti ve esareti kabul etmemiş bir medeniyetin temsilcileri ve taşıyıcıları olarak bu zulme de sessiz kalmayacağız. ABD ve İsrail’in vahşet ve barbarlığını son nefesimize kadar haykırmaya devam edeceğiz” dedi

KUDÜS MÜSLÜMANIN ONURUDUR

İnsanlık vicdanında telafisi zor yaralar açan bu dramın bir an önce sonlandırılması, terör devleti İsrail’in hukuk tanımazlığına ve zulmüne dur denmesi adına tüm İslam ülkelerini birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmaya davet ettiklerini belirten Bilgin, “Her türlü ihtilafı bir kenara bırakıp ümmetin ortak derdi olan Filistin’e sahip çıkmaya çağırıyoruz. Biz sustukça terör devleti İsrail sessizliğimizden cesaret alarak gizli ajandasındakileri hayata geçirmekten ve en nihayetinde Büyük İsrail idealini gerçekleştirmekten asla vazgeçmeyecektir. Son gelişmeler artık bunun taşlarının döşenmeye başladığının en somut göstergesi olmuştur. 70 yıldır İsrail siyonizminin barbarlığı karşısında sistematik bir soykırıma maruz kalan mazlum Filistin halkının sonuna kadar yanında olduğumuzu bir kere daha ilan ediyoruz. Bugün idrak etmeye başladığımız mübarek Ramazan ayının hürmetine, Müslüman kanı akıtan ve bunu kendine helal gören Siyonist İsrail’i kahru perişan etmesini yüce Mevla’dan niyaz ediyoruz. Kudüs Müslümanın onurudur. Kudüs Müslümandır ve Kudüs Müslümanların olmaya devam edecektir” açıklamasında bulundu. AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler de, İsrail döktüğü kanda boğulacağını ve Filistin ve Filistinliler asla yalnız olmadığını söyledi. Cuma ZEYBEK

 

Bu haber 62 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
KURBANLIK SATIŞ BÖLGELERİ OLUŞTURULDU

KURBANLIK SATIŞ BÖLGELERİ OLUŞTURULDU

Vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir bayram geçirmesini hedefleyen Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ekipleri, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarına h..

DEVAMI +
Kamyon Şoförü Hortuma Kafa Tuttu

Kamyon Şoförü Hortuma Kafa Tuttu

Hatay’da bir kamyon şoförü oluşan hortumu gördüğü halde kamyonetini sürmeye devam etti.

DEVAMI +
İlçe Müftüler toplantısı Hassa’da yapıldı

İlçe Müftüler toplantısı Hassa’da yapıldı

2018 Yılı Ağustos ayı İlçe Müftüler toplantısı Hassa İlçesinde, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu başkanlığında yapıldı.

DEVAMI +
Giresun ve İTSO  Arasında Kardeş Oda Protokolü İmzalandı

Giresun ve İTSO Arasında Kardeş Oda Protokolü İmzalandı

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında Kardeş Oda protokolü imzalandı. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen törene İskend..

DEVAMI +
SAMANDAĞ YOLLARI ESKİSİ GİBİ DEĞİL

SAMANDAĞ YOLLARI ESKİSİ GİBİ DEĞİL

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) kentin her ilçesinde yenilikçi anlayışıyla sürdürdüğü yol yapım, bakım ve onarım hizmetleriyle vatandaşların nitelikli ulaşım almasını sağlıyor...

DEVAMI +
FETÖ şüphelisi noterde yakalandı

FETÖ şüphelisi noterde yakalandı

Hatay'da gözaltına alınan ve örgütün sözde Ankara Kızılay bölge sorumlusu olduğu iddia edilen şüpheli tutuklandı

DEVAMI +