21-11-2018 07:47:00

“Leyla'nın Evi” Antakya sahnelendi

“Leyla'nın Evi” Antakya sahnelendi

Türkiye'de izlenme rekorları kıran "Leyla'nın Evi" oyunu Hataylılarla buluştu.


Zülfü Livaneli'nin 2006 yılında çıkardığı "Leyla'nın Evi" adlı romanından esinlenerek Tiyatro Kare tarafından sahneye taşınan ve kapalı gişe sahnelenen "Leyla'nın Evi" adlı müzikli oyunu Hataylı tiyatro severlerden de tam not aldı. Antakya Meclis Kültür ve Sanat Merkezi Salonunu hınca hınç dolduran sanatseverler oyunu ve performansları uzun süre ayakta alkışladı.

Müzikleri Zülfü ve Ferhat Livaneli’ye ait olan Celile Toyon’un Leyla’yı canlandırdırdığı oyunda Ahmet Uz, Dicle Alkan, Fatih Dönmez, Halim Ercan, Meral Asiltürk, Kaan Sevi, Koray Kurt ve  İsmail Karaer  rol aldı.

Usta yönetmen Nedim Saban’ın yenilenen yorumuyla sahnelenen  ve birbirinden yetenekli oyuncuların sergiledikleri performanslar ile tüm izleyicilerden takdir toplayan oyunda Yer yer bir hayatta kalma mücadelesi, yer yer bir dostluk hikayesi, yer yer bir müzikal düete dönüş sahnelendi.

Oyun sonrasında oyuncuları uzun süre ayakta alkışlayan izleyenler mütevazi kişilikleri ile de gönüllerinde taht kurduklarını ifade etikleri sanatçılar ile bol bol fotoğraf çekilerek sanatçılara ve  bu güzel oyunu kendileri ile buluşturan Murat Et organizasyon yöneticisi Murat Et'e teşekkür ettiler.

ET: ÇALIŞMALARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ

Leyla'nın Evi oyununun bekledikleri gibi yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Murat Et organizasyon yöneticisi Murat Et, Antakya'lı sanatseverleri muhteşem bir tiyatro oyunu ile daha buluşturmanın haklı gururunu yaşadıklarının altını çizerek organizasyonlarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.

Bugüne kadar bir çok oyunu başarılı bir biçimde Antakyalılar ile buluşturduklarını ifade eden Murat Et,Leyla'nın Evi oyununa gösterilen ilgi sonrasında daha bir motive olduklarını belirterek çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

Murat Et ayrıca sergiledikleri harika performans ile gönüllerde taht kuran Celile Toyon, Ahmet Uz, Dicle Alkan, Fatih Dönmez, Halim Ercan, Meral Asiltürk, Kaan Sevi, Koray Kurt ve  İsmail Karaer   ile oyunun başarılı yönetmeni Nedim Saban’a teşekkür etti. Cuma ZEYBEK

Bu haber 127 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BÖCEK TÜRLERİNİ ARTTIRDI

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BÖCEK TÜRLERİNİ ARTTIRDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi son günlerde Hatay’ın her yerinden görülen, daha önceki yıllara göre daha fazla olan böcek ve kelebek türleriyle ilgili açıklamada bulundu...

DEVAMI +
DAHA TEMİZ BİR SAMANDAĞ İÇİN EĞİTİM SEMİNERLERİ SÜRDÜRÜLÜYOR

DAHA TEMİZ BİR SAMANDAĞ İÇİN EĞİTİM SEMİNERLERİ SÜRDÜRÜLÜYOR

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından çocuklara daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre bırakmak amacıyla geri dönüşüm çalışmaları devam ediyor...

DEVAMI +
Şehitler için Mevlid-i şerif okutuldu

Şehitler için Mevlid-i şerif okutuldu

Altınözlüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, her yıl şehitlerimizin ruhuna Mevlid-i şerif ve ardından iftar etkinliğini bu yıl da devam ettirdi.

DEVAMI +
MKÜ Mezunu İş Adamlarından İftar Yemeği

MKÜ Mezunu İş Adamlarından İftar Yemeği

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Reyhanlı Meslek Yüksekokulu bahçesinde iftar yemeği düzenlendi.

DEVAMI +
GÖLBAŞI GÖLÜ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

GÖLBAŞI GÖLÜ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Temiz suları, manzarası, florası ve faunasıyla kendisine adeta hayran bırakan, 193 kuş türünün yaşam alanı bulduğu Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki Gölbaşı Gölü'nün, turizme kazandırı..

DEVAMI +
Antakya Atatürk parkı güzelleşiyor

Antakya Atatürk parkı güzelleşiyor

Hatay’ın en büyük parklarından biri olan Antakya Atatürk parkındaki güzelleştirme çalışmaları sürüyor.

DEVAMI +