12-07-2018 12:06:00

Lösemili çocuklar yararına kaktüs satıyorlar

Lösemili çocuklar yararına kaktüs satıyorlar

Hatay’da bir araya gelen bir grup gönüllü, lösemili hastalar yararına ‘Evvel Temmuz Festivalinde’ kaktüs satıyorlar.


Hatay’ın Samandağ İlçesinde gerçekleşen ‘Evvel Temmuz Festivalinde’ stant kuran Uzman Doktor Serdal Kanuncu ve ekip arkadaşları kendileri yetiştirdikleri kaktüsleri lösemili hastaların yararına satıyorlar. Fiyatı kaktüsü alanın belirlediği standa vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösteriliyor.

HERKESİ EVVEL TEMMUZ’DA YER ALAN STANTIMIZA BEKLİYORUZ

Lösemili çocukların yararına stant kurduklarını ve bu sayede lösemili çocukların sesini duyurmak istediklerini belirten Uzman Doktor Serdal Kanuncu, “Samandağ Evvel Temmuz Festivalinde tamamı lösemili çocuklar yararına olmak üzere, evde büyüttüğümüz, beslediğimiz kaktüsleri satışını ve bu satıştan elde edilecek gelirin tamamını lösemili çocuklara bağışlamayı düşündük. Bu sebepten dolayı Samandağ’da Evvel Temmuz Festivalinde kaktüs standı kurmaya karar verdik. Bize bu izni ve kolaylığı sağlayan festival komitesine çok teşekkür ediyoruz. Amacımız tabi ki özellikle lösemili çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek, ailelerin göstermiş olduğu sabra, yorgunluklara dikkat çekmek. Ülkemizde yaşanılan özellikle kanser vakalarına dikkat çekmekti. Bu konuda bu da benim yapmış olduğum naçizane bir çalışmamdır. Bu vesileyle biz kaktüslerimizi gönüllülük esasına dayanarak halkımıza takdim ediyoruz. Onlarda gönüllerinden ne koparsa her kaktüse bir bağış şeklinde karşılıyorlar ve tamamını çalışma bittikten sonra lösemili çocuklara bağışlayacağız. Ben bütün Türkiye’de yaşayan, dünyada yaşayan lösemili çocukların buradan, Samandağ’dan selamlıyorum, sevgiler” dedi.

KAN KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ

Bağışı lösemi hastaları için en büyük destek sağlayan LÖSEV Vakfına bağlamayı düşündüklerini ifade eden Kanuncu, “Büyük ihtimalle ülkemizde bu konuda en çok çalışma yapmış olan LÖSEV Vakfına bağışlamayı düşünüyoruz. Çalışmamızın sonucunda zaten bağışımızı yaptıktan sonra makbuzunu sosyal medyada paylaşıp çalışmanın şeffaf olduğunu da göstermekte yarar var ve öyle yapacağız. Şimdiden çok büyük bir ilgi var. Gerek kaktüs satın almak isteyenler oluyor, gerekse de kaktüsleri kendileri getirip bağış yapmak isteyenler oluyor. Ben şimdiden bu çalışmaya emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Amacımız hem LÖSEV’e bağış yapmak hem de ülkede yaşanılan çocuklarımızın mustarip olduğu kan kanserine dikkat çekmek. İnşallah amacına ulaşır” dedi. Mehmet BAYRAK

Bu haber 70 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
“Leyla'nın Evi” Antakya sahnelendi

“Leyla'nın Evi” Antakya sahnelendi

Türkiye'de izlenme rekorları kıran "Leyla'nın Evi" oyunu Hataylılarla buluştu.

DEVAMI +
Komutanlardan Vali Doğan’a ziyaret

Komutanlardan Vali Doğan’a ziyaret

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarı ile icra ettiği Zeytindalı Harekatını yöneten 2. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı ziya..

DEVAMI +
ALTINÖZÜ’NDE YETERSİZ GELEN ATIK SU HATLARI YENİLENİYOR

ALTINÖZÜ’NDE YETERSİZ GELEN ATIK SU HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yetersiz gelen ve işlevini yitirmiş kanalizasyon hatlarında yenileme çalışmalarını sürdürüyor...

DEVAMI +
İSKENDERUN GENELİNDE AÇIK KANAL TEMİZLİĞİ SÜRÜYOR

İSKENDERUN GENELİNDE AÇIK KANAL TEMİZLİĞİ SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), açık yağmur suyu kanallarının ıslah yapılarak oluşan su birikintilerinin önlendiğini duyurdu...

DEVAMI +
Yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında yürüttüğü hizmetleri kapsamında “tespit ve tanıtım” ekibi ile Antakya Belediyesi hizmetlerini vatandaşlarla paylaşman..

DEVAMI +
BÜYÜKŞEHİR’DEN VATANDAŞLARA KANDİL KÖMBESİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN VATANDAŞLARA KANDİL KÖMBESİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) mübarek Mevlid Kandili münasebetiyle kentin tüm ilçelerindeki camilerinde vatandaşlara kömbe dağıttı.

DEVAMI +