12-07-2018 12:06:00

Lösemili çocuklar yararına kaktüs satıyorlar

Lösemili çocuklar yararına kaktüs satıyorlar

Hatay’da bir araya gelen bir grup gönüllü, lösemili hastalar yararına ‘Evvel Temmuz Festivalinde’ kaktüs satıyorlar.


Hatay’ın Samandağ İlçesinde gerçekleşen ‘Evvel Temmuz Festivalinde’ stant kuran Uzman Doktor Serdal Kanuncu ve ekip arkadaşları kendileri yetiştirdikleri kaktüsleri lösemili hastaların yararına satıyorlar. Fiyatı kaktüsü alanın belirlediği standa vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösteriliyor.

HERKESİ EVVEL TEMMUZ’DA YER ALAN STANTIMIZA BEKLİYORUZ

Lösemili çocukların yararına stant kurduklarını ve bu sayede lösemili çocukların sesini duyurmak istediklerini belirten Uzman Doktor Serdal Kanuncu, “Samandağ Evvel Temmuz Festivalinde tamamı lösemili çocuklar yararına olmak üzere, evde büyüttüğümüz, beslediğimiz kaktüsleri satışını ve bu satıştan elde edilecek gelirin tamamını lösemili çocuklara bağışlamayı düşündük. Bu sebepten dolayı Samandağ’da Evvel Temmuz Festivalinde kaktüs standı kurmaya karar verdik. Bize bu izni ve kolaylığı sağlayan festival komitesine çok teşekkür ediyoruz. Amacımız tabi ki özellikle lösemili çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek, ailelerin göstermiş olduğu sabra, yorgunluklara dikkat çekmek. Ülkemizde yaşanılan özellikle kanser vakalarına dikkat çekmekti. Bu konuda bu da benim yapmış olduğum naçizane bir çalışmamdır. Bu vesileyle biz kaktüslerimizi gönüllülük esasına dayanarak halkımıza takdim ediyoruz. Onlarda gönüllerinden ne koparsa her kaktüse bir bağış şeklinde karşılıyorlar ve tamamını çalışma bittikten sonra lösemili çocuklara bağışlayacağız. Ben bütün Türkiye’de yaşayan, dünyada yaşayan lösemili çocukların buradan, Samandağ’dan selamlıyorum, sevgiler” dedi.

KAN KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ

Bağışı lösemi hastaları için en büyük destek sağlayan LÖSEV Vakfına bağlamayı düşündüklerini ifade eden Kanuncu, “Büyük ihtimalle ülkemizde bu konuda en çok çalışma yapmış olan LÖSEV Vakfına bağışlamayı düşünüyoruz. Çalışmamızın sonucunda zaten bağışımızı yaptıktan sonra makbuzunu sosyal medyada paylaşıp çalışmanın şeffaf olduğunu da göstermekte yarar var ve öyle yapacağız. Şimdiden çok büyük bir ilgi var. Gerek kaktüs satın almak isteyenler oluyor, gerekse de kaktüsleri kendileri getirip bağış yapmak isteyenler oluyor. Ben şimdiden bu çalışmaya emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Amacımız hem LÖSEV’e bağış yapmak hem de ülkede yaşanılan çocuklarımızın mustarip olduğu kan kanserine dikkat çekmek. İnşallah amacına ulaşır” dedi. Mehmet BAYRAK

Bu haber 51 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
HBB ZABITASI GÖREV BAŞINDA

HBB ZABITASI GÖREV BAŞINDA

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, kent düzeni ve estetiğinin sağlanması adına caddelerde rutin denetimlerini sürdürüyor..

DEVAMI +
Özel Defne Hastanesinin 10. kuruluş yıldönümü kutlandı

Özel Defne Hastanesinin 10. kuruluş yıldönümü kutlandı

Yeni Türkü’den muhteşem konser Özel Defne Hastanesinin 10. kuruluş yıldönümü gerçekleşen Yeni Türk konseriyle kutlandı.

DEVAMI +
ARSUZ KONACIK MAHALLESİ’NE YENİ İÇME SUYU HATTI

ARSUZ KONACIK MAHALLESİ’NE YENİ İÇME SUYU HATTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ikametin yoğun bulunduğu bölgelerde su basıncının az olmasından kaynaklı oluşan sorunları gidermek iç..

DEVAMI +
DENİZLER HBB İLE GÜZELLEŞİYOR

DENİZLER HBB İLE GÜZELLEŞİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), il genelinde gerçekleştirdiği kapsamlı temizlik çalışmalarının yanı sıra deniz ve sahil temizliği ile de vatandaşların ve şehri ziyaret edenlerin ..

DEVAMI +
İTFAİYE TEŞKİLATI 304 YAŞINDA

İTFAİYE TEŞKİLATI 304 YAŞINDA

HBB, İtfaiye teşkilatının 304. kuruluş yıldönümü için hizmet binasına 9x12 metre uzunluğunda dev Türk Bayrağı astı.

DEVAMI +
Fuar hazırlık toplantısı düzenlendi

Fuar hazırlık toplantısı düzenlendi

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ev sahipliğinde AYMOD 2018 Uluslararası Ayakkabı Yaz Modası Fuarı katılımına ilişkin fuar hazırlık toplantısı düzenlendi.

DEVAMI +