12-07-2018 12:06:00

Lösemili çocuklar yararına kaktüs satıyorlar

Lösemili çocuklar yararına kaktüs satıyorlar

Hatay’da bir araya gelen bir grup gönüllü, lösemili hastalar yararına ‘Evvel Temmuz Festivalinde’ kaktüs satıyorlar.


Hatay’ın Samandağ İlçesinde gerçekleşen ‘Evvel Temmuz Festivalinde’ stant kuran Uzman Doktor Serdal Kanuncu ve ekip arkadaşları kendileri yetiştirdikleri kaktüsleri lösemili hastaların yararına satıyorlar. Fiyatı kaktüsü alanın belirlediği standa vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösteriliyor.

HERKESİ EVVEL TEMMUZ’DA YER ALAN STANTIMIZA BEKLİYORUZ

Lösemili çocukların yararına stant kurduklarını ve bu sayede lösemili çocukların sesini duyurmak istediklerini belirten Uzman Doktor Serdal Kanuncu, “Samandağ Evvel Temmuz Festivalinde tamamı lösemili çocuklar yararına olmak üzere, evde büyüttüğümüz, beslediğimiz kaktüsleri satışını ve bu satıştan elde edilecek gelirin tamamını lösemili çocuklara bağışlamayı düşündük. Bu sebepten dolayı Samandağ’da Evvel Temmuz Festivalinde kaktüs standı kurmaya karar verdik. Bize bu izni ve kolaylığı sağlayan festival komitesine çok teşekkür ediyoruz. Amacımız tabi ki özellikle lösemili çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek, ailelerin göstermiş olduğu sabra, yorgunluklara dikkat çekmek. Ülkemizde yaşanılan özellikle kanser vakalarına dikkat çekmekti. Bu konuda bu da benim yapmış olduğum naçizane bir çalışmamdır. Bu vesileyle biz kaktüslerimizi gönüllülük esasına dayanarak halkımıza takdim ediyoruz. Onlarda gönüllerinden ne koparsa her kaktüse bir bağış şeklinde karşılıyorlar ve tamamını çalışma bittikten sonra lösemili çocuklara bağışlayacağız. Ben bütün Türkiye’de yaşayan, dünyada yaşayan lösemili çocukların buradan, Samandağ’dan selamlıyorum, sevgiler” dedi.

KAN KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ

Bağışı lösemi hastaları için en büyük destek sağlayan LÖSEV Vakfına bağlamayı düşündüklerini ifade eden Kanuncu, “Büyük ihtimalle ülkemizde bu konuda en çok çalışma yapmış olan LÖSEV Vakfına bağışlamayı düşünüyoruz. Çalışmamızın sonucunda zaten bağışımızı yaptıktan sonra makbuzunu sosyal medyada paylaşıp çalışmanın şeffaf olduğunu da göstermekte yarar var ve öyle yapacağız. Şimdiden çok büyük bir ilgi var. Gerek kaktüs satın almak isteyenler oluyor, gerekse de kaktüsleri kendileri getirip bağış yapmak isteyenler oluyor. Ben şimdiden bu çalışmaya emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Amacımız hem LÖSEV’e bağış yapmak hem de ülkede yaşanılan çocuklarımızın mustarip olduğu kan kanserine dikkat çekmek. İnşallah amacına ulaşır” dedi. Mehmet BAYRAK

Bu haber 103 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Kimsesiz çocuklara yararına kermes

Kimsesiz çocuklara yararına kermes

Anadolu Gençlik Derneği Antakya İlçe Temsilciliği ihtiyaç sahibi ve kimsesiz çocukların ihtiyaçlarının karşılanması adına kermes düzenledi.

DEVAMI +
İSKİ’den ZESKİ’ye Hibe

İSKİ’den ZESKİ’ye Hibe

Devletimizin Zeytindalı Harekât Bölgesinde yürüttüğü altyapı ve diğer hizmetleri daha sağlıklı yürütebilmesi amacıyla kurulan Zeytindalı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ZESKİ)’ye araç ..

DEVAMI +
MAĞDUR AİLELER VAR

MAĞDUR AİLELER VAR

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, vefat eden esnaf ve memurlar ailelerine ölüm aylığı bağlanması için gerekli olan 1800 gün (5 yıl) prim gün şartını 1080 güne (3 yıl) ind..

DEVAMI +
DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ETİKET DENETİMİ

DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ETİKET DENETİMİ

Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; ilçe genelindeki bakkal, süpermarket ve manavlarda etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerine rutin olarak devam ediyor. ..

DEVAMI +
HATAY’DA PATATESE YASAK GELDİ!

HATAY’DA PATATESE YASAK GELDİ!

25 ille beraber Hatay’da da patates üretimine yasak geldi.

DEVAMI +

"Cille Gecesi" yeniden yaşatıldı

Hatay'da unutulan geleneklerden "Cille Gecesi" yeniden yaşatıldı.

DEVAMI +