12-07-2018 12:06:00

Lösemili çocuklar yararına kaktüs satıyorlar

Lösemili çocuklar yararına kaktüs satıyorlar

Hatay’da bir araya gelen bir grup gönüllü, lösemili hastalar yararına ‘Evvel Temmuz Festivalinde’ kaktüs satıyorlar.


Hatay’ın Samandağ İlçesinde gerçekleşen ‘Evvel Temmuz Festivalinde’ stant kuran Uzman Doktor Serdal Kanuncu ve ekip arkadaşları kendileri yetiştirdikleri kaktüsleri lösemili hastaların yararına satıyorlar. Fiyatı kaktüsü alanın belirlediği standa vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösteriliyor.

HERKESİ EVVEL TEMMUZ’DA YER ALAN STANTIMIZA BEKLİYORUZ

Lösemili çocukların yararına stant kurduklarını ve bu sayede lösemili çocukların sesini duyurmak istediklerini belirten Uzman Doktor Serdal Kanuncu, “Samandağ Evvel Temmuz Festivalinde tamamı lösemili çocuklar yararına olmak üzere, evde büyüttüğümüz, beslediğimiz kaktüsleri satışını ve bu satıştan elde edilecek gelirin tamamını lösemili çocuklara bağışlamayı düşündük. Bu sebepten dolayı Samandağ’da Evvel Temmuz Festivalinde kaktüs standı kurmaya karar verdik. Bize bu izni ve kolaylığı sağlayan festival komitesine çok teşekkür ediyoruz. Amacımız tabi ki özellikle lösemili çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek, ailelerin göstermiş olduğu sabra, yorgunluklara dikkat çekmek. Ülkemizde yaşanılan özellikle kanser vakalarına dikkat çekmekti. Bu konuda bu da benim yapmış olduğum naçizane bir çalışmamdır. Bu vesileyle biz kaktüslerimizi gönüllülük esasına dayanarak halkımıza takdim ediyoruz. Onlarda gönüllerinden ne koparsa her kaktüse bir bağış şeklinde karşılıyorlar ve tamamını çalışma bittikten sonra lösemili çocuklara bağışlayacağız. Ben bütün Türkiye’de yaşayan, dünyada yaşayan lösemili çocukların buradan, Samandağ’dan selamlıyorum, sevgiler” dedi.

KAN KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ

Bağışı lösemi hastaları için en büyük destek sağlayan LÖSEV Vakfına bağlamayı düşündüklerini ifade eden Kanuncu, “Büyük ihtimalle ülkemizde bu konuda en çok çalışma yapmış olan LÖSEV Vakfına bağışlamayı düşünüyoruz. Çalışmamızın sonucunda zaten bağışımızı yaptıktan sonra makbuzunu sosyal medyada paylaşıp çalışmanın şeffaf olduğunu da göstermekte yarar var ve öyle yapacağız. Şimdiden çok büyük bir ilgi var. Gerek kaktüs satın almak isteyenler oluyor, gerekse de kaktüsleri kendileri getirip bağış yapmak isteyenler oluyor. Ben şimdiden bu çalışmaya emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Amacımız hem LÖSEV’e bağış yapmak hem de ülkede yaşanılan çocuklarımızın mustarip olduğu kan kanserine dikkat çekmek. İnşallah amacına ulaşır” dedi. Mehmet BAYRAK

Bu haber 30 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Yeşil alanların arttırılması için büyük fırsat

Yeşil alanların arttırılması için büyük fırsat

Hatay Kent Konseyi üyeleri bir araya gelerek Hatay'ın geleceğine dair istişarelerde bulundu.

DEVAMI +
CAMCI YAŞAMINI YİTİRDİ

CAMCI YAŞAMINI YİTİRDİ

İlçemizin İplikpazarı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Camcı 62 yaşında hayatını kaybetti.

DEVAMI +
VAYISOĞLU HATMEK’TE ANILDI

VAYISOĞLU HATMEK’TE ANILDI

Geçtiğimiz aylarda ani bir şekilde vefat eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (HATMEK) KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursu eğitmeni Ahmet Serdar Vayısoğlu HA..

DEVAMI +
resim yok

Göletlere 90 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı

Hatay’daki Göl ve Göletlerine 90 bin adet sazan balığı yavrusu bırakıldı.

DEVAMI +
resim yok

Elektrik kesintisi sürüyor

TEDAŞ’ın tesis ve bakım çalışması nedeniyle 13 Temmuz Cuma günü (bugün)10 ilçenin birçok mahallesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

DEVAMI +
ÇEKMECE VE TURUNÇLU’DA OLASI TAŞKINLARA ÖNLEM ALINIYOR

ÇEKMECE VE TURUNÇLU’DA OLASI TAŞKINLARA ÖNLEM ALINIYOR

Defne Belediyesi; ihtiyaç duyulan ve tespit edilen noktalarda, altyapıyı güçlendirmek adına büz döşeme çalışmaları gerçekleştiriyor.

DEVAMI +