20-11-2018 07:37:00

Nebih Nafile Kitap Fuarına katıldı

Nebih Nafile Kitap Fuarına katıldı

Kültür Kentleri Birliği Hatay Başkanı Yazar-Müzisyen Nebih Nafile, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği ile hazırlanan 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na Koza Karaca Yayın konuğu olarak katıldı.


Fuar, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlendi. Halkın yoğun ilgisi özellikle geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günü çok olduğu gözlemlendi.

Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı ile fuarda, dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve binlerce imza gününde yazarlar okurlarıyla buluştu.

YAZAR NEBİH NAFİLE KOZA KARACA YAYIN’DA

Çocuklara; şiiri, türküyü, öyküyü sevdiren yazar Nebih Nafile, Koza Karaca Yayın Grubu standında kitaplarını imzaladı. Şiir kitaplarının yanı sıra yayınlanan beşinci kitabı “Bombili’nin Kedileri” çocuk öykü kitabı ile Koza Karaca Yayın Grubu standında imza günü etkinlikleri çerçevesinde yazar Nafile okurlarıyla ve İstanbul’daki dostlarıyla buluştu.

Kültür Kentleri Birliği Platformu Hatay Başkanı Nebih Nafile yaptığı yazılı açıklamada; “İstanbul Kitap Fuarı, unutamayacağım usta yazar “Aşkın ve Ateş’in Sözcüsü” Burhan Günel Ağabeyimi daha çok anımsatır. Saygı ve özlemle dostlarla bir kez daha andık. Bu nedenle benim için özel bir anlam taşır. Bu sene Koza Karaca Yayın Ailesi içinde kitaplarımı imzaladım. Böylesi güzel bir ailenin içinde ve üyesi olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Her salon bol kitap ve cıvıl cıvıl insanlarla dolu ayrı bir güzeldi ancak altıncı salon Koza Karaca Yayın’da çocukların yüzlerindeki o parıltı yaz güneşi gibiydi. Zeynep Aliye, Melek Koç, Nebih Nafile, Mine A.Özgür, Aygül Kılıç, İncila Çalışkan, Şaban Akbaba, Kevser Ruhi ve daha çok sayıda çocuk edebiyatının sevilen yazarı İstanbul Kitap Fuarında okurlarıyla buluştu. Koza Karaca Yayın yöneticisi Dr. Özgün Karaca dostuma ve Koza Yayın tüm çalışanlarına göstermiş oldukları sıcak ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Oğlum Merih ile bulunduğum kısa süre içerisinde bizleri yalnız bırakmayan Ayfer-Simon Köşker ve Tomru-Ümit Güzel dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bir şiir dosyası hazır olduğunu bildiren Nebih Nafile; “Çocuklara öykü yazmak çok keyifli. Onların dünyalarında yaşıyor, nefes alıyorsunuz. Dünyanın her köşesindeki çocukları çok seviyorum. Yazdıklarım onların okuma ve yazma bilincini uyandırıyorsa ne mutlu bana. Her insanın bir hikayesi vardır. Ve her insan kendi hikayesini yazabilir” dedi.

Haber Merkezi

Bu haber 75 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
DİKKAT ''SAĞANAK'' YAĞIŞ

DİKKAT ''SAĞANAK'' YAĞIŞ

Bölge geneli, çok bulutlu aralıklı yağmur, sağanak ve kıyı kesimlerde gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Adana, Mersin, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer k..

DEVAMI +
Şüpheli paket paniğe yol açtı

Şüpheli paket paniğe yol açtı

Antakya’da bir otobüs durağına bırakılan poşet paniğe neden oldu.

DEVAMI +
Su Canavarları Temizleniyor

Su Canavarları Temizleniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz: “Bu zararlı bitki Afrin ve Suriye’den geliyor. Bizim temizleme çabamız yeterli olmuyor”..

DEVAMI +
Konserve kutusunu çıkarıp protez bacaklarıyla ülkesine döndü

Konserve kutusunu çıkarıp protez bacaklarıyla ülkesine döndü

Kendisi gibi yürüme engelli olan babasının PVC boru ve konserve kutusundan oluşturduğu aparatla yürümeye çalışan ve AA tarafından yapılan haberlerle tüm dünyanın dikkatini çeken 8 ..

DEVAMI +
MÜHENDİSLERİN ÖNEMLİ BİR KISMI İŞTEN ÇIKARILDI

MÜHENDİSLERİN ÖNEMLİ BİR KISMI İŞTEN ÇIKARILDI

5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nde TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Türkiye’de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işs..

DEVAMI +
Asi Nehri’nde lambalar yanmıyor

Asi Nehri’nde lambalar yanmıyor

Asi nehri kenarındaki lambalar yanmıyor. Asi nehrin iki kenarında bulunan yürüyüş balkonların lambaları uzun süreden beri yanmıyor.

DEVAMI +