21-03-2018 12:40:00

ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ

ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde çevreye ve insana saygılı belediyecilik anlayışlı çerçevesinde okullara yönelik geri dönüşüm eğitimleri sürüyor.


Samandağ Belediyesi, ilçedeki okullarda çevre bilincini arttırmaya yönelik eğitim programları düzenlemeye devam ediyor.Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Samandağ sınırları içerisindeki okullara ambalaj atığının geri dönüşümü ile ilgili haftada iki gün eğitim veriliyor. Kuşalanı ilkokulu öğrencilerine Samandağ Belediyesi  tarafından öğrencilere geri dönüşüm ile ilgili eğitim verildi. Eğitime Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber katıldı.Kuşalanı İlkokulunda eğitim gören 448 öğrenciye ambalaj atıklarını geri dönüşümü , Bitkisel Atık Yağlar ve Atık piller konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma Ve Kontrol  Müdürlüğü tarafından çevre bilinci oluşturmak amacıyla ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik      verilen geri dönüşüm eğitimleri öğrencilerine yönelik olarak çevre, geri dönüşüm ve atık piller konularını kapsıyor.Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından  verilen  eğitimler sayesinde çocukları çevre kirliliğini önleme, azaltma, ambalaj atıkları ve atık pil ile yağların evsel atıklardan ayrı toplanması konularında bilinçlendirmeyi hedefliyor.  Eğitimin daha akılda kalıcı olması açısından, eğitim esnasında sorulan sorulara doğru cevap veren öğrencilere tohumlu kalem hediye edildi.

Bu haber 157 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
resim yok

ÇYDD’den çocuklara balo

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antakya Şubesi tarafından geleneksel çocuk balosu düzenlendi.

DEVAMI +
98. GURUR YILIMIZ KUTLANIYOR

98. GURUR YILIMIZ KUTLANIYOR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün tüm yurtta olduğu gibi Hatay’da da coşkulu törenlerle kutlanacak. Bugün ilk tören sabah 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunum..

DEVAMI +
TÜGVA ANTAKYA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TÜGVA ANTAKYA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Gençlik Vakfı Antakya İlçe Temsilciliği tarafından Özbuğday ve Mustafa Gencay Ortaokulu ziyaret edilerek hem vakfın amacı anlatıldı hemde "Değerler Eğitim kapsamında "Diğer..

DEVAMI +
Pusula Akademi’den Baro’ya ziyaret

Pusula Akademi’den Baro’ya ziyaret

Pusula Akademi Lisesi Müdür Yardımcıları Yaşar Akkaya, Nilgün Güleray, Biyoloji Öğretmeni Ezgi Değirmenci ve Pusula Akademi Lisesi öğrencileri Hatay Barosu’nu ziyaret ettiler. ..

DEVAMI +
resim yok

ADAY ÖĞRETMENLER BİLGİLENDİRİLDİ

Samandağ İlçesine 2017 Eylül ayında atanan sözleşmeli aday öğretmenlere yetiştirme süreci kapsamında okul dışı 90 saatlik faaliyet programı kapsamında Samandağ Belediyesi Hizmet Bi..

DEVAMI +
MKÜ ile İTB arasında iş birliği protokolü imzalandı

MKÜ ile İTB arasında iş birliği protokolü imzalandı

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ile İskenderun Ticaret Borsası (İTB) arasında “Tarımsal Amaçlı Toprak, Bitki ve Sulama Suyu ve Gıda Analizleri” hakkında iş birliği protokolü ..

DEVAMI +