10-01-2019 06:21:00

OKULLARDA GRİP SALGINI MI VAR?

OKULLARDA GRİP SALGINI MI VAR?

Etkisini arttıran soğuk havalar, okul çağındaki küçük çocukların salgın gribe yakalanmasına enden oldu.


Hatay’da son günlerde etkisini arttıran soğuk havalar, her yaştan insanın salgın gribe yakalanmasına neden oldu. Neredeyse her dört kişiden biri soğuk algınlığına yakalanırken, okul çağındaki çocuklarda ise bu sayı her iki kişiden bire düşüyor. Nitekim okul sıralarının da neredeyse yarısında öğrenci boşluğu olduğu gözlemleniyor.

HASTANELER TIKLIM TIKLIM

Artan soğuk havalar nedeniyle hastaneler özellikle gece saatlerinde tıklım tıklım doldu. Soğuk algınlığı, baş ağrısı, öksürük ve halsizlik şikayetleriyle hastaneye başvuranların sayısında bir hayli artış olurken, soğuk algınlığı üzerine hastaneye getirilen çocukların sayısında da azımsanmayacak bir fazlalık olduğu ön görüldü.

ÖĞRENCİLERE İSTİRAHAT İZNİ VERİLEMEZ Mİ?

21 Ocak’ta sömestr tatiline girecek olan okullarda, sınavların bittiği ve öğrencilere notlarının verildiği bilinirken, vatandaşlar “öğrencilere neden 3 günlük tatil verilmiyor” yorumlarında bulundu. Soğuk havaların etkisini arttırdığı günlerde öğrencilerin zorluk yaşadığını ifade eden vatandaşlar, “Havaların en soğuk olduğu dönemdeyiz, ilerleyen günlerde yavaş yavaş toparlanır fakat o süreye kadar çocuklarımız okullarına gidip, gelirken hastalanıyor. Okul içerisinde arkadaşlarıyla beraber oldukları içinde bu soğuk algınlığı salgın bir gribe dönüşüyor. Ortalama 3-5 günlük iyi bir bakımda sağlıklarına kavuşabilecek olan çocuklarımıza neden, bu Cuma günü dahilinde 3 günlük soğuk algınlığı istirahati verilmiyor. Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sesleniyoruz, çocuklarımızın sağlığı için birkaç günlük istirahat şart” açıklamalarında bulundular. Mehmet BAYRAK

Bu haber 152 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
DOLANDIRICILIĞIN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ!

DOLANDIRICILIĞIN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ!

Tarlanda gömü var dediler, çiftçiyi dolandırmaya kalkıştılar

DEVAMI +
İHRACAT ORANI YÜZDE 5,9 ARTTI

İHRACAT ORANI YÜZDE 5,9 ARTTI

Ocak ayı dış ticaret istatistiklerini açıklanırken, ihracat oranın yüzde 5,9 arttığı saptanırken, ithalat oranın yüzde 27,2 oranında azaldığı görüldü.

DEVAMI +
Hıncal Uluç farkını yine konuşturdu

Hıncal Uluç farkını yine konuşturdu

Sabah Gazetesinin usta yazarı Hıncal Uluç’un, Galatasaray – Hatayspor ilk maçının ardından yapmış olduğu yorumları doğru çıktı.

DEVAMI +
İSKENDERUN GENELİNDE PARSEL BACA YENİLEMESİ SÜRÜYOR

İSKENDERUN GENELİNDE PARSEL BACA YENİLEMESİ SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), altyapıda oluşan eksikliklerin tamamlanarak bakım onarım çalışmalarının devam ettiğini duyurdu...

DEVAMI +
Ters yönde giden engelli motosikletli kaza yaptı

Ters yönde giden engelli motosikletli kaza yaptı

Defne’de, ters yönde ilerleyen engelli motosiklet sürücüsüyle otomobil çarpıştı, kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

DEVAMI +
Onlarca vatandaş ‘Mehmetçik’ için sokağa indi

Onlarca vatandaş ‘Mehmetçik’ için sokağa indi

Suriye sınırında bulunan birliklere takviye için bir süre önce Hatay'a getirilen askeri araç, ZPT ve Komando Birlikleri, sınıra doğru harekete geçti. Sevkiyatı gören vatandaşlar el..

DEVAMI +